Tourist information center Hradec Kralove

Due to pandemic situation, there may be changes in time or other changes of events.


CALENDAR OF EVENTS

          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16

Sun

 • Skupinový kurz (základní) severské chůze
  PRAŽSKÝ POUŤOVÝ ORCHESTR LIVESTREAM
17 18 19

Wed

 • Minimum rehabilitace pro rodiče i děti
20

Thu

 • ZRUŠENO - VEČERY U CIMBÁLU
21 22 23

Sun

 • Kola v přírodě aneb Putování za krtečkem
24

Mon

 • ONDŘEJ HAVELKA & JEHO MELODY MAKERS - ZRUŠENO
25 26

Wed

 • PŘÍBĚHY LEGENDÁRNÍCH PÍSNÍ /M4/
27

Thu

 • Skočme si na snídani se Skokem do života
28 29

Sat

 • FARMÁŘSKO POTRAVINÁŘSKÉ TRHY
  Nekomentovaná prohlídka kostela sv. Mikuláše
  HRADECKÉ TAJNOSTI /O3/
30
31

29 may 2021

16

May

16

May


DOBRÉ DIVADLO a Hrajeme do oken nezahálí a přináší vám další koncert z Gočárových vnitrobloků. Opět zahrajeme pro rezidenty vnitrobloků v Klumparově ulici, také za kavárnou CrossCafe v Mánesově ulici a za bývalým hotelem Paříž na Baťkově náměstí v Hradci Králové.
Tentokráte vám přinášíme staropražské písně a evergreeny v podání PRAŽSKÉHO POUŤOVÉHO ORCHESTRU. Pokud nejste obyvatelem ve zmíněných vnitroblocích nevadí. Myslíme i na vás a díky živému vysílání (Livestream), můžete být při tom v pohodlí vašich domovů. 

19

May

20

May

vzhledem k aktuální situaci a po dohodě s účinkujícími rušíme Večer u cimbálu dne 20. 5. 2021 v malém sále Adalbertina. Vstupné se bude vracet v místě zakoupení do 30. 6. 2021.
Pravidelné setkání příznivců Hradecké cimbálové muziky. Stolová úprava, občerstvení a skvělá atmosféra.

23

May


Letos o něco později, ale přece! Už nemusíte do přírody sami, ale spolu s námi. V neděli 23. května pořádá Královéhradecká krajská asociace Sport pro všechny tradiční cyklistickou akci pod již známým názvem Putování za krtečkem. Akce je vhodná pro celé rodiny i s malými dětmi a všechny věkové kategorie, na vyznačené trase vás budou čekat různé úkoly, po jejich splnění se všichni sejdeme na Rytířském hradišti s nabídkou rodinných her v přírodě a drobných ne jenom sladkých odměn. To vše v krásném prostředí hradeckých lesů. Pro méně zdatné a nejmenší bude připravena kratší verze vyjížďky. Start je mezi 9,30 – 11,00 v Malšovicích u Zděné boudy. Za malé startovné 10,- a 20, - Kč (dítě/ dospělý) či za 50,- Kč rodinného vstupného a při dodržení všech potřebných opatření si přijďte spolu s ostatním užít krásný nedělní den. Buřty s sebou, budeme opékat! 

Informace : z.horcickova@seznam.cz, 605211891Kola v přírodě aneb Putování za krtečkem

24

May

vzhledem k aktuální situaci a po dohodě s účinkujícími rušíme koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers dne 24. května 2021 ve velkém sále Adalbertina. Vstupné se bude vracet v místě zakoupení do 31. srpna 2021. V jednání je vystoupení O. Havelky a Melody Makers na podzim 2021, informace o termínu a vstupenkách naleznete
Nylonový věk - tak nazval Josef Škvorecký první tři poválečná léta. Byly to roky všeobecné euforie ze znovu nabyté svobody. Jejím symbolem se pro většinu mladých lidí stal swing. Hudba českých bigbandů Karla Vlacha, Emila Ludvíka nebo Ladislava Habarta dosáhla v té době vynikající úrovně, než byla po roce 1948 brutálně zadupána komunistickou cenzurou.
V koncertní show SWING NYLONOVÉHO VĚKU předvedou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers nejkrásnější a nejžhavější swingové fláky z této vrcholné éry bigbandového swingu.

26

May


PŘÍBĚHY LEGENDÁRNÍCH PÍSNÍ
Petr Bende zpívá Petra Nováka
Projekt, který by mapoval a připomenul nezapomenutelné písně
Petra Nováka nosil Petr Bende v hlavě již několik let. Smeknout
klobouk, být součástí, a také být pokorným průvodcem
pro další generace - to bylo jeho hlavní myšlenkou! Písně
„Já budu chodit po špičkách“, „Náhrobní kámen“, „Hvězdičko
blýskavá“ a další v premiéře s Filharmonií Hradec Králové.
Petr Bende zpěv sólo a průvodce písní
Kapela Petr Bende & Band a hosté...
Filharmonie Hradec Králové

27

May

29

May


Pro značný ohlas veřejnosti z předchozích let přichází Hradecká kulturní a vzdělávací společnost opět s pořádáním farmářských trhů, které si ve městě získaly velkou oblibu. V sobotu 6. března se můžete vypravit v letošním roce poprvé na pěší zónu v ulici Letců vedle OC ATRIUM. Tam budete moci mezi 8. a 12. hodinou ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu. Počínaje tímto datem se trhy budou konat dvakrát do měsíce, a to až do 11. prosince. Na trzích najdete na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv.

29

May


Po dlouhých měsících je kostelík v Jiráskových sadech opět přístupný veřejnosti. První možnost nahlédnout do interiéru kostelíku bude v sobotu 29. května od 14 do 16 hodin.

Termíny dalších, a i komentovaných prohlídek budou zveřejněny v návaznosti na vývoj epidemiologické situace.

Děkujeme za pochopení.

29

May


Hradecké tajnosti
Podzemními chodbami starého Hradce
do minulosti i budoucnosti s hudbou
VIVALDIHO, CHARPENTIERA, HINDEMITHA,
BENEŠE, MUSORGSKÉHO, MOZARTA,
I. HURNÍKA, J. STRAUSSE st.,
J. STRAUSSE ml., ČAJKOVSKÉHO,
ROZKOŠNÉHO, REISFELDA a MARCUSE.
Filharmonie Hradec Králové
Miloš Machek dirigent a moderátor
Na tento koncert lze využít RODINNÉ VSTUPNÉ: v doprovodu rodiče má druhé a další dítě (do 15let) vstup zdarma
Před koncerty řady BÍLÁ besedy s Lukášem Hurníkem v 18.30 hodin
bližší informace o koncertu na www.fhk.cz

PARTNERS