The Information Centre is not responsible for the actual course of the events advertised here. The calendar is continuously updated, however, we recommend checking the event, time, admission and available capacity on the attached links (after clicking on the More Information label). We wish you a pleasant time in Hradec Králové.
CALENDAR OF EVENTSWEBPAGET
|
||||||
1 Sat
|
2 Sun
|
|||||
3 Mon
|
4 Tue
|
5 Wed
|
6 Thu
|
7 Fri
|
8 Sat
|
9 Sun
|
10 Mon
|
11 Tue
|
12 Wed
|
13 Thu
|
14 Fri
|
15 Sat
|
16 Sun
|
17 Mon
|
18 Tue
|
19 Wed
|
20 Thu
|
21 Fri
|
22 Sat
|
23 Sun
|
24 Mon
|
25 Tue
|
26 Wed
|
27 Thu
|
28 Fri
|
29 Sat
|
30 Sun
|
sat 16:00 - 17:00
sat 18:00 - 19:30
sat 18:00 - 22:00
sun 14:00 - 17:00
Ponořte se s námi do kouzelné atmosféry podzimu, kdy světlo a tma se přou o moc, staré příběhy ožívají a dušičky mají na chvíli o něco blíže světu živých. Přijměte pozvání na Slavnost světel, odpolední a podvečerní oslavu Dušiček pro celou rodinu s výtvarnými dílnami, divadlem a lampiónovým průvodem s obřími světelnými loutkami.
sun 15:00
mon 18:00
O KVÍZU
Hradec letos slaví 800. výročí první písemné zmínky, která hovoří o Hradci Králové jako o městě, navíc městě královském. Takové kulatiny přímo vybízejí k soutěžení, k porovnání vědomostí o městě a zejména k zábavě, na jejímž konci mohou být zajímavé ceny.
Skupinka nadšenců nejrůznějších kvízů spojila síly a připravila speciální hradecký kvíz. A ne pouze jeden. Celkem tři kvízové večery a jedno finále, kam se probojují nejlepší týmy, prověří naše povědomí o historii, ale i současnosti Hradce Králové, připomene zajímavé osobnosti města, ale zabrousí i do nejrůznějších oblastí. Počínaje sportem přes přírodu, archeologické zajímavosti až například k průmyslu nebo kultuře.
Zúčastnit se může každý. Stačí sestavit dvou až desetičlenný tým, najít pro něj jméno, napsat nám, že přijdete a můžete vyrazit. Soutěžit se bude vždy v pondělí od 18 hodin 6. října, 20. října, 3. listopadu 2025 ve čtyřech hradeckých restauracích. Finále pak bude v restauraci Slávka 24. listopadu.
Kvíz je sestaven ve vztahu k historii i současnosti Hradce Králové, otázky čerpají z nejrůznějších okruhů tak, aby si tu každý našel svůj okruh zájmu.
Kvíz má vlastní webové stránky, profil na Facebooku a na Instagramu
Jak se přihlásit?
1. Sestav 2-10členný tým a vymysli mu jméno
2. Vyber si jednu ze čtyř restaurací, kde se chcete kvízu zúčastnit. Kvízy se budou konat ve stejný čas a se stejnými otázkami. Na základě výsledků jednotlivých kol bude sestaven žebříček.
3. Je jedno, které místo si ke hře tým zvolí, ale není možné ho v průběhu jednotlivých soutěžních večerů měnit. V které restauraci se začne soutěžit, tak se musí i pokračovat.
4. Přihlásit se můžeš nejlépe na FB. Na profilu Hradeckého kvízu budou před každým kolem zveřejněny formou události pozvánky na kvíz do jednotlivých restaurací.
5. Přihlásit se můžete i emailem na adresu kvizhk800@seznam.cz Stačí napsat termín, název týmu, pravděpodobný počet účastníků a restauraci, kde se kvízu zúčastníte.
4. Není nutné se účastnit všech soutěžních večerů, stejně tak je možná účast na dalších soutěžních večerech, i když tým nesoutěžil od prvního termínu. Jen se takto snižuje šance na proniknutí do finále.
3. Patnáct týmů s největším počtem bodů (minimálně však dva nejúspěšnější z každého soutěžního místa) postoupí do finále.
PRAVIDLA
1. Kvíz HK800 se sestává z tří kvízových večerů a jednoho finálového večera
2. Do finále postupuje minimálně 15 nejúspěšnějších týmů. A to tak, že z každého hracího místa první dva a poté týmy s nejvyšším počtem bodů.
3. Každý kvízový večer se hraje na 4 soutěžní kola, Celkem 56 otázek
4. Tým musí být složen z 2-10 hráčů
4. Je nutné absolvovat všechny kvízové večery ve stejném podniku, nelze je střídat
6. Není podmínkou se zúčastnit všech základních kol. Připojit se můžete i během 2. a 3. večera. Snižuje se ale šance postupu do finále
7. Odpovědi se píší na odpovědní lístky, čitelně a česky, pokud není určené jinak
8. Odpovědní lístek se odevzdává po skončení každého kola k vyhodnocení, po odevzdání již nelze odpovědi měnit.
9. Zákaz používání mobilů, tabletů, taháků a dalších off i on-line pomocníků
10. Startovné 150,- Kč za osobu
11. Za každou správnou odpověď je 1 bod, záporné body se neudělují
12. Na otázku lze uvést jen jednu odpověď. Pokud jsou napsány dvě varianty, nebude odpověď bodována.
13. Tipovačka: +1 bod získá každý tým, který napíše odpověď správně či v předem dané toleranci.
14. Zlatá cihla - zlatou cihlu může tým použít jednou během kvízu na libovolnou otázku, kterou nebude vědět s výjimkou podotázek ve 3. kole
15. V případě nejasností má rozhodující slovo moderátor
16. Podle získaných bodů se sestavuje žebříček úspěšnosti
17. Postup do finále: pokud bude na 15. místě žebříčku více týmů se stejným počtem bodů, budou rozhodovat pomocná kritéria v pořadí: nejvyšší dosažený počet bodů během některého z večerů, průměrný počet hráčů (postupuje ten s vyšším počtem hráčů). Dosažené pořadí 3. večera.
tue 19:30 - 21:30
thu 19:30
Hudba z francouzských filmů se stala součástí i naší kultury a proto pod taktovkou hudebního skladatele a aranžéra Ondřeje Brzobohatého vzniklo toto unikátní představení. Prostřednictvím Epoque Symphonic Orchestra a řady vybraných filmových ukázek připomene Ondřej Brzobohatý mnoho nesmrtelných melodií z per francouzských skladatelů. Diváci mají taktéž příležitost díky velké LED projekci shlédnout úryvky filmů k jednotlivým skladbám.
http://www.ticketstream.cz/akce/le-magnifique-ondrej-brzobohaty-185643
fri 19:00
Oslavte s námi 30. výročí školy PROINTEPO na slavnostním plese „Na jedné vlně“, který bude zároveň slavnostním zahájením výstavy se stejnojmenným názvem. Uskuteční se v krásných prostorách PETROF Gallery. Čeká Vás večer plný hudby, tance a bohatého programu, jehož součástí bude i prodejní výstava obrazů.
Přijďte sdílet radost z významného jubilea a užít si výjimečnou atmosféru tohoto slavnostního dne.
https://www.petrofgallery.cz/akce/trpytivy-ples-30-let-skoly-prointepo/
sat 08:00 - 12:00
sat 18:30 - 20:00
sat 19:00 - 21:00
sat 20:00 - 21:30
sun 14:30
tue 14:00
Program bude upřesněn.
tue 18:00 - 19:30
tue 19:00
Letos na podzim, napříč republikou, ožije jedinečná událost propojující filmovou projekci, koncert symfonického orchestru a živý přednes špičkových herců.
Originální živý doprovod kultovního Čarodějova učně režiséra Karla Zemana nabídne Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou Jana Kučery a významní čeští herci David Švehlík a Karel Dobrý, kteří propůjčí do živého provedení filmu své nezaměnitelné hlasy postavám Krabata a jeho Mistra. Podmanivou atmosféru dotvoří dětský pěvecký sbor a reálně provedené veškeré zvukové efekty přímo na pódiu.
Ponořte se do nezapomenutelného souboje, příběhu chlapce, který se na prahu dospělosti přiblížil temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že jej mohou zahubit.
Převyprávění lužickosrbské legendy o Krabatovi z přelomu 17. a 18. století ze slezské Horní Lužice svým nenapodobitelným způsobem předkládá mistr českého filmu Karel Zeman na motivy knihy liberečáka Otfrieda Preusslera.
Čarodějův učeň je o silách srdce, jež nelze změnit a jež ovládají naše city a jednání a mohou být zdrojem nenávisti i lásky, zloby, závisti či radosti. Je možné je využívat k dobrému či zlému (neboli k bílé i černé magii, jak se kdysi říkávalo). V tomto věčném souboji vede k osvobození z osidel zla jen cesta pevné vůle a víry v lásku.
http://goout.net/cs/carodejuv-ucen/szmseux/
wed 16:30 - 18:45
wed 19:00
Připomene spolupráci se všemi jeho klíčovými tvůrčími partnery a zazní průřez jeho písňovou i filmovou tvorbou. Písně interpretují jedinečné osobnosti české i slovenské hudební scény, jakými jsou Michal Malátný, Kateřina Marie Tichá, Jitka Čvančarová, Veronika Khek Kubařová, Petra Hapková, Hana Holišová, Lenka Nová, Jan Maxián, Dušan Kollár, Petra Hřebíčková, Jan Sklenář, Dušan Vitázek a další. Zpěváky doprovodí orchestr sólistů v nastudování Petra Maláska. Písně zazpívají vždy alespoň čtyři interpreti, díky tomu je každý koncert unikátním zážitkem jak pro diváky, tak i pro samotné účinkující.
Délka pořadu: 105 min. bez přestávky
http://www.ticketstream.cz/akce/petr-hapka-recital-185880
wed 19:30 - 21:45
fri 19:00 - 21:30
fri 19:30 - 21:30
I v letošním roce se můžete přijít podívat na sobotní výlovy našich rybníků a zakoupit si čerstvé ryby přímo na hrázi.
https://www.mestske-lesy.cz/akce-v-lesich/
sat 09:00 - 14:00
sat 10:00 - 16:00
Svoláváme všechny krále a královny do Hradce Králové, aby se zúčastnili jedinečné události! Přijďte v sobotu 15. listopadu 2025 oslavit dvě významná výročí do Salonu republiky!
Významné královské město s bohatou historií a výstavní architekturou rozkládající se nad soutokem řek Labe a Orlice. O jakém místě je řeč? Přeci o Hradci Králové, který patří k nejstarším městům v Čechách. První písemnou zmínku o něm můžeme nalézt už roku 1225, což znamená, že nás v roce 2025 čekají oslavy kulatého výročí 800. let města, jemuž se ve 30. letech minulého století začalo právem přezdívat Salon republiky. A co ještě budeme v roce 2025 slavit? Přeci 25 let existence Geocachingu, fenoménu, který spojuje milovníky přírody a dobrodružství po celém světě!
Tento jedinečný event si tedy klade za cíl připomenout si společně dva významné historické milníky. Přijďte společně s námi oslavit tyto významné události a užít si den plný zážitků, sdílení zkušeností a setkání s ostatními nadšenci geocachingu. Společně prozkoumáme kouzlo města, podělíme se o zajímavé příběhy z hledání keší a oslavíme naši komunitu, která se po celá ta léta stará o to, aby geocaching zůstal zábavným a vzrušujícím koníčkem pro všechny.
V rámci této jedinečné oslavy budete moci poznat kačerky a kačery z různých míst jako královny a krále z rozličných rodů. Nezáleží na tom, zdali máte modrou krev, jste-li významnou královnou nebo mocným králem či známou kačerkou či kačerem. Zaručujeme, že přivítání na našem královském geocachingovém dvoře se dostane všem bez rozdílu urozenosti nebo počtu nálezů!
sat 19:00
A k nové desce chystá velkolepé turné po celé České republice. Naváže tak na jarní velmi úspěšné koncerty, z nichž většina byla dopředu vyprodaná.
A na co se fanoušci můžou těšit?
„Je to turné k nové desce, takže ji zahrajeme celou od začátku až do konce. K tomu samozřejmě naše největší hity z předchozích dvou desek. Přivezeme velkolepou audiovizuální show s nejlepším zvukem u nás. Bude setkání s fanoušky a focení před každým koncertem. Rodinná atmosféra, radost ze života z muziky. Prostě pořádnej rokenrol!“ odpověděl Honza Protheus Macků, kterému věrní fanoušci neřeknou jinak než „Strejda Proth“
Koneckonců na vřelém a blízkém vztahu s fanoušky, kterým sám říká rodina, si Protheus dává obzvlášť záležet.
Určitě stojí za to přijít a zažít kapelu Protheus se vším všudy.
S ohledem na zájem o lístky doporučujeme nenechávat jejich nákup na poslední chvíli. První vlna za nejvýhodnější cenu právě startuje.
http://www.ticketstream.cz/akce/protheus-tour-2025-host-jacker-s-185989
mon 18:00 - 18:15
wed 09:00 - 20:00
wed 19:00 - 20:30
wed 19:00 - 20:30
fri 19:30
Hudba trilogie Lord of the Rings, klavírní recitál v podání Evgenii Vorobyeve se smyčcovým kvintetem. Oscarová hudba Howarda Shorea k nejslavnější filmové trilogii Pán prstenů zazní s novou silou a vytvoří nezapomenutelnou atmosféru
Legendární a fantastický svět hobitů a elfů ožijí v podání klavírní recitace se smyčcovým kvintetem.
http://www.petrofgallery.cz/akce/hudba-lord-of-the-rings/
fri 20:00
Po úspěchu svých sólových koncertů, včetně třikrát vyprodaného Fóra Karlín, se Martina Pártlová vydává na podzimní turné po 17 českých a moravských městech. V období od 10. října do 13. prosince 2025 navštíví kulturní domy, sály i kluby a nabídne svým fanouškům o něco intimnější, ale o to hudebně silnější zážitek.
Martina se tentokrát představí v čistě koncertní podobě se svou kapelou a výběrem písní z předešlé tvorby, doplněných o novinky z aktuálně připravovaného alba. Celý večer bude postavený na čisté hudbě, emocích a autentickém projevu, který si její fanoušci zamilovali už během koncertů k prvnímu albu První a poslední?
"Těším se, že se s vámi potkám téměř na dotek. Klubové prostředí mě vždy přitahovalo a těším se na vůbec první sólové turné v mé kariéře. Bude to o hudbě, o písničkách, o tom, proč to celé dělám a proč vy přicházíte," říká Martina Pártlová k turné. "Mám kolem sebe skvělou kapelu a věřím, že si společně uděláme večery, které naplní naše srdce radostí a štěstím.
Fanoušci se mohou těšit na známé hity jako Si to udělám sama, Když jdou holky ven, Modlitba pro duši, ale i novinky a nečekané hudební momenty - to vše s maximální muzikantskou poctivostí.
Turné Martiny Pártlové nabídne 17 výjimečných večerů, které připomenou, že v jednoduchosti a přirozenosti je často ta největší síla.
http://www.ticketstream.cz/akce/martina-partlova-prvni-a-posledni-turne-2025-185915
sat 08:00 - 12:00
sat 16:00 - 17:10
sun 14:00 - 17:00
Dračtení je mini-veletrh těch nejhezčích a nejkvalitnějších dětských knih. Kromě možnosti zakoupení knížek jsou pro děti připravené tvořivé dílny, veselé knihomolí atrakce, čtení v podání herců Divadla Drak i aktivity pro nejmenší. Přijďte číst, ilustrovat, poslouchat, prohlížet a nakupovat. Tyhle knížky za to stojí!
sun 19:00 - 20:30
sun 19:30
mon 18:00
O KVÍZU
Hradec letos slaví 800. výročí první písemné zmínky, která hovoří o Hradci Králové jako o městě, navíc městě královském. Takové kulatiny přímo vybízejí k soutěžení, k porovnání vědomostí o městě a zejména k zábavě, na jejímž konci mohou být zajímavé ceny.
Skupinka nadšenců nejrůznějších kvízů spojila síly a připravila speciální hradecký kvíz. A ne pouze jeden. Celkem tři kvízové večery a jedno finále, kam se probojují nejlepší týmy, prověří naše povědomí o historii, ale i současnosti Hradce Králové, připomene zajímavé osobnosti města, ale zabrousí i do nejrůznějších oblastí. Počínaje sportem přes přírodu, archeologické zajímavosti až například k průmyslu nebo kultuře.
Zúčastnit se může každý. Stačí sestavit dvou až desetičlenný tým, najít pro něj jméno, napsat nám, že přijdete a můžete vyrazit. Soutěžit se bude vždy v pondělí od 18 hodin 6. října, 20. října, 3. listopadu 2025 ve čtyřech hradeckých restauracích. Finále pak bude v restauraci Slávka 24. listopadu.
Kvíz je sestaven ve vztahu k historii i současnosti Hradce Králové, otázky čerpají z nejrůznějších okruhů tak, aby si tu každý našel svůj okruh zájmu.
Kvíz má vlastní webové stránky, profil na Facebooku a na Instagramu
Jak se přihlásit?
1. Sestav 2-10členný tým a vymysli mu jméno
2. Vyber si jednu ze čtyř restaurací, kde se chcete kvízu zúčastnit. Kvízy se budou konat ve stejný čas a se stejnými otázkami. Na základě výsledků jednotlivých kol bude sestaven žebříček.
3. Je jedno, které místo si ke hře tým zvolí, ale není možné ho v průběhu jednotlivých soutěžních večerů měnit. V které restauraci se začne soutěžit, tak se musí i pokračovat.
4. Přihlásit se můžeš nejlépe na FB. Na profilu Hradeckého kvízu budou před každým kolem zveřejněny formou události pozvánky na kvíz do jednotlivých restaurací.
5. Přihlásit se můžete i emailem na adresu kvizhk800@seznam.cz Stačí napsat termín, název týmu, pravděpodobný počet účastníků a restauraci, kde se kvízu zúčastníte.
4. Není nutné se účastnit všech soutěžních večerů, stejně tak je možná účast na dalších soutěžních večerech, i když tým nesoutěžil od prvního termínu. Jen se takto snižuje šance na proniknutí do finále.
3. Patnáct týmů s největším počtem bodů (minimálně však dva nejúspěšnější z každého soutěžního místa) postoupí do finále.
PRAVIDLA
1. Kvíz HK800 se sestává z tří kvízových večerů a jednoho finálového večera
2. Do finále postupuje minimálně 15 nejúspěšnějších týmů. A to tak, že z každého hracího místa první dva a poté týmy s nejvyšším počtem bodů.
3. Každý kvízový večer se hraje na 4 soutěžní kola, Celkem 56 otázek
4. Tým musí být složen z 2-10 hráčů
4. Je nutné absolvovat všechny kvízové večery ve stejném podniku, nelze je střídat
6. Není podmínkou se zúčastnit všech základních kol. Připojit se můžete i během 2. a 3. večera. Snižuje se ale šance postupu do finále
7. Odpovědi se píší na odpovědní lístky, čitelně a česky, pokud není určené jinak
8. Odpovědní lístek se odevzdává po skončení každého kola k vyhodnocení, po odevzdání již nelze odpovědi měnit.
9. Zákaz používání mobilů, tabletů, taháků a dalších off i on-line pomocníků
10. Startovné 150,- Kč za osobu
11. Za každou správnou odpověď je 1 bod, záporné body se neudělují
12. Na otázku lze uvést jen jednu odpověď. Pokud jsou napsány dvě varianty, nebude odpověď bodována.
13. Tipovačka: +1 bod získá každý tým, který napíše odpověď správně či v předem dané toleranci.
14. Zlatá cihla - zlatou cihlu může tým použít jednou během kvízu na libovolnou otázku, kterou nebude vědět s výjimkou podotázek ve 3. kole
15. V případě nejasností má rozhodující slovo moderátor
16. Podle získaných bodů se sestavuje žebříček úspěšnosti
17. Postup do finále: pokud bude na 15. místě žebříčku více týmů se stejným počtem bodů, budou rozhodovat pomocná kritéria v pořadí: nejvyšší dosažený počet bodů během některého z večerů, průměrný počet hráčů (postupuje ten s vyšším počtem hráčů). Dosažené pořadí 3. večera.
wed 20:00
Sáňky, cepíny i fatbiky! Nejlepší zimní filmy míří do kin
Od 25. října 2025 do 31. ledna 2026 zavítá do více než 150 měst v Česku a na Slovensku další ročník Snow Film Festu – festivalu, který dokazuje, že zima rozhodně není jen o válení se u kamen. Čekají vás šílené nápady proměněné v legendární expedice, dechberoucí záběry, při kterých zapomenete dýchat, i příběhy, které vás rozesmějí stejně spolehlivě jako sněhová koule do obličeje.
Festival každoročně přiláká přes 25 000 diváků a patří mezi největší filmové přehlídky svého druhu ve střední Evropě. A letos bude opravdu nabitý – od polárních nocí a psích spřežení, přes lezení v Karakoramu, až po freeridovou radost ve francouzských Alpách.
Vstupenky, další informace: https://snowfilmfest.cz/
fri 19:30
Zveme vás na koncert hudby filmu Láska Nebeská, nezapomenutelný zážitek hvězdně obsazený vánoční favorit ožívá v České Republice v zimě 2025.
Film Láska Nebeská nebo Love Actually (2003), možná jeden z nejcitovanějších a nejobdivovanějších vánočních filmů vůbec, díky hvězdnému obsazení se film stal jedním z našich nejoblíbenějších všech dob. Zahájíte sváteční sezónu tím, že zažijete hudbu Láska Nebeská jako nikdy předtím.
https://www.petrofgallery.cz/akce/vanocni-hit-laska-nebeska/
sat 14:00
Jaký byl Hradec Králové v srpnu 1968 během invaze vojsk Varšavské smlouvy? Jednotný! Východočeští rozhlasáci odmítli ukončit vysílání a letištní personál nepřijal cizí letectvo. Lidé byli v ulicích města a v jednomyslném nesouhlasu stáli proti nepříteli. Za rok bylo ale všechno jinak!
Návštěvníci jsou zváni ke komentované procházce Hradcem Králové a vyslechněte si dramatický příběh rozhlasových pracovníků i vzdorujících vojáků, kteří se okupantům postavili. Vedle toho se dozví příběh Fuchsovy vily a osud jejích majitelů a také příběh domu V Kopečku, do kterého se vrátila modlitebna Sboru Církve bratrské.
Sraz je ve Vrchlického ulici čp. 985 (před tzv. Fuchsovou vilou, kde v roce 1968 sídlil Československý rozhlas HK), trasa povede přes současné sídlo Českého rozhlasu na Tylově nábřeží a náměstí Osvoboditelů až do sídla Sboru Církve bratrské v Hradci Králové v ulici V Kopečku 89/17, kde bylo během srpnových událostí roku 1968 jedno z improvizovaných rozhlasových pracovišť.
Komentář je doplněn promítáním archivních fotografií a videonahrávek výpovědí očitých svědků zaznamenaných Pamětí národa.
Praktické informace:
sat 19:00
Na koncertech zazní aktuální hity i starší písně Kryštof v unikátních úpravách pro symfonický orchestr za doprovodu dvou předních filharmonií. To vše navíc v unikátní sváteční atmosféře.
O symfonické aranže se postará talentovaný hudebník, baskytarista a skladatel Jan Lstibůrek. Jeho osobitý a odvážný přístup převážně ke crossoverovým zpracováním slibuje netradiční symfonickou adaptaci. Tu podtrhne jeden z nejprogresivnějších dirigentů současnosti, Stanislav Vavřínek.
https://advent.richardkrajco.cz/
sat 19:00 - 21:00
sat 19:30
Vánoční písničky z alba „Sliby se maj plnit o Vánocích“ se staly symbolem vánoční atmosféry. Letos po osmadvacáté se Janek Ledecký s kapelou vydá na turné, v jehož rámci přehraje veškeré skladby z této zásadní desky i své největší hity. K sváteční atmosféře přispěje i M. Nostitz Quartet a těšit se můžete i na nový design scény.
https://www.petrofgallery.cz/akce/janek-ledecky-vanocni-koncert/
sun 09:00 - 12:00
sun 19:00
Na koncertech zazní aktuální hity i starší písně Kryštof v unikátních úpravách pro symfonický orchestr za doprovodu dvou předních filharmonií. To vše navíc v unikátní sváteční atmosféře.
O symfonické aranže se postará talentovaný hudebník, baskytarista a skladatel Jan Lstibůrek. Jeho osobitý a odvážný přístup převážně ke crossoverovým zpracováním slibuje netradiční symfonickou adaptaci. Tu podtrhne jeden z nejprogresivnějších dirigentů současnosti, Stanislav Vavřínek.
https://advent.richardkrajco.cz/
Hradec jsou Králové a Královny už 800 let. Kdysi náležel jako věno českým panovnicím, třeba Elišce Rejčce. Dnes tu není jen jako historický odkaz, ale je tu pro vás, kteří v něm žijete, tvoříte, pracujete, sportujete, učíte se, hrajete si, radujete se. A bez toho všeho by Hradec nebyl Hradcem. Pojďte se zaposlouchat do příběhů obyvatel, současných Králů a Královen, v podcastu HK 800, který jsme městu připravili k jeho 800. narozeninám. Čeká vás 12 dílů, každý měsíc jeden, a 12 známých i neznámých osobností.
1. díl Pavlína Springerová
2. díl Patrik Vízek
3. díl Anatolij Truhlář
4. díl Michal Horák
5. díl Zuzana Ceralová Petrofová
6. díl Kateřina Siniaková
otevřeno po celý rok
V historické budově radnice na Velkém náměstí se návštěvníkům přiblíží atmosféra doby Dr. Františka Ulricha, vizionářského starosty z konce 19. století. Vstupte do instalace a zažijte kousek minulosti na vlastní oči. Nahlédnete i do zázemí pro produkci oslav – přímo pod pokličku toho, co se chystá.
Výstava bude mít stanovenou pravidelnou otevírací dobu po celý rok a případní zájemci mimo otevírací dobu se mohou domluvit indiviuálně s produkcí oslav.
Klíčové okamžiky historie Hradce Králové ožijí v osmi animovaných spotech! První písemná zmínka v roce 1225, významné události, osobnosti a artefakty, které formovaly město… Co spot, to konkrétní artefakt nebo vyobrazení a různorodé styly animace. Protože i historie města nikdy nebyla jednotvárná a hraje všemi barvami.
9:00-18:00
Tento výjimečný tvůrce vás prostřednictvím svých děl zavede do kouzelného světa fantazie, tvořivosti a řemeslné preciznosti. Zblízka uvidíte realizované originály, i nedokončené návrhy, zvětšené instalace některých jeho scenérií a rozpohybované pohádky.
Kubaštovy knížky a betlémy spojují generace a připomenou nám, jak důležité je zůstat dítětem v srdci – a jak obrovskou sílu má lidská tvořivost. Výstava je ideální příležitostí pro rodiny s dětmi, školní skupiny, sběratele i širokou veřejnost, kteří chtějí zažít něco výjimečného a odnést si domů inspiraci a radost.
Nenechte si ujít komentované prohlídky s vnukem Romanem Kubaštou. Dozvíte se řadu zajímavostí o historii prostorových knih, technikách jejich výroby i o tom, jak si jeho dědeček získal oblibu u čtenářů po celém světě.
Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že si odnesete nejen krásné vzpomínky, ale i inspiraci z díla jednoho z nejvýznamnějších a nejobdivovanějších českých výtvarníků, jehož jméno je synonymem pro kouzlo, fantazii a uměleckou dokonalost.
Termín výstavy:
31. května – 2. listopadu 2025
Termíny komentovaných prohlídek:
12. července 2025
9. srpna 2025
20. září 2025
Třebechovické muzeum betlémů
Otevírací doba:
9,00 – 12,00 a 12,30 – 16,30
wed 17:00 - 19:00
thu 17:00 - 19:00