The Information Centre is not responsible for the actual course of the events advertised here. The calendar is continuously updated, however, we recommend checking the event, time, admission and available capacity on the attached links (after clicking on the More Information label). We wish you a pleasant time in Hradec Králové.
CALENDAR OF EVENTSWEBPAGET
|
||||||
1 Thu
|
2 Fri
|
3 Sat
|
4 Sun
|
|||
5 Mon
|
6 Tue
|
7 Wed
|
8 Thu
|
9 Fri
|
10 Sat
|
11 Sun
|
12 Mon
|
13 Tue
|
14 Wed
|
15 Thu
|
16 Fri
|
17 Sat
|
18 Sun
|
19 Mon
|
20 Tue
|
21 Wed
|
22 Thu
|
23 Fri
|
24 Sat
|
25 Sun
|
26 Mon
|
27 Tue
|
28 Wed
|
29 Thu
|
30 Fri
|
31 Sat
|
Unikátní výstava je obrazem mnohaletého putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do různých částí Himálaje.
V Muzeu východních Čech v Hradci Králové budete vtaženi do nejvyššího pohoří světa, hlavně do oblasti Tibetu. Prostřednictvím velkoformátových fotografií i autentických předmětů se seznámíte s životem v okolí ledových vrcholů. Himálaj bude ve výstavě představen z pohledu horolezců a šerpů, nabídne také vhled do života tamních obyvatel a věnovat se bude i duchovnímu životu v oblasti.
Součástí zážitku bude návštěva buddhistického chrámu, příbytku nomádů, ale i některých duchovních obřadů.
Výstava představuje historii i současnost devíti měst, která byla ve středověku věnována českým královnám českými panovníky jako součást jejich věna. Jedním z těchto měst je i Hradec Králové. Královská věnná města hrála důležitou roli nejen hospodářsky, ale i kulturně a politicky. Prostřednictvím informačních panelů se návštěvníci seznámí s klíčovými historickými momenty, architekturou, kulturním dědictvím i současnými aktivitami těchto měst.
Výstava již zavítala do Dvora Králové nad Labem, Chrudimi, Jaroměře, Trutnova, Poličky, Nového Bydžova nebo Vysokého Mýta. Z Hradce Králové zamíří do Mělníka, kde celý projekt vrcholí.
Přijďte se inspirovat bohatou historií a jedinečnou atmosférou Královských věnných měst!
https://www.hradeckralove.org/vismo/dokumenty2.asp?id_org=4687&id=87470