KALENDÁŘ AKCÍ-Turistické informační centrum Hradec Králové

  • Akce jsou do kalendáře zadávány s předstihem, z toho důvodu doporučujeme ověřit konání akce, čas, vstupné a volnou kapacitu na přiložených odkazech. Po kliknutí na „Další informace\Zdroj a další informace\Více informací naleznete zde“ dojde k přesměrování  zpravidla na stránku pořadatele\akce.
  • Změny v termínech a popisech akcí vyhrazeny. 
  • Informační centrum nenese zodpovědnost za skutečný průběh inzerovaných akcí.


KALENDÁŘ AKCÍ

Přehledně poskytujeme informace o tom, jak trávit volný čas či kam zajít za kulturou v Hradci Králové. Zakoupíte u nás vstupenky na kulturní akce (nejen) v Hradci Králové. Přehled akcí najdete v kalendáři akcí.

    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

20. listopadu 2023

13
-
20

listopad


Veselí barevní papoušci, kteří jsou tak krotcí, že si vám sednou i na ruku? Pojďte si jednoho takového společníka do nepohody vyrobit v naší dílně.
 
Pro děti. V otevírací době dětského oddělení pobočky.
 
Vstup volný.

20

listopad


Advent se blíží a možná si ho neumíme představit bez nedělního zapalování svíček. Přijď si s námi vyrobit vyrobit adventní věnec pod vedením oblíbené a zkušené floristky. Katka z To to KVETE (@totokvete) ví, jak na to - v její tvorbě se snoubí něžnost, přirozenost a elegance. Základem věnce bude šedozelená jedle, kterou doplníme třeba eukalyptem, borůvčím nebo větvičkami. Nemusíš se tedy bát, že by ti věnec po celý advent nevydržel svěží! Jako přízdoby použijeme přírodní materiál nebo decentní skleněné baňky či dřevěné dekorace.
 
Na tuto akci (v rámci seriálu Vyrob SI) se moc těšíme, protože jsme si s Katkou moc užili květnový workshop výroby jarních věnců. Vstupné: 600,- Kč.
 
Neváhej a kup si vstupenku co nejdříve, počet míst je totiž omezený.
 
Pozor, v ceně nejsou zahrnuty svíčky, které si budeš moct vybrat a zakoupit přímo na místě. Můžeš si také přinést své vlastní nebo si vyrobit věnec bez svíček k zavěšení. Doporučujeme přinést si vlastní zahradnické nůžky. Veškerý materiál zajistíme.

20

listopad


Přípravné fotbalové utkání hráčů do 21 let.

20

listopad


ČÍNA - SKVOSTY ŘÍŠE STŘEDU, JEDNÉ Z NEJSTARŠÍCH CIVILIZACÍ SVĚTA
Přednáší a promítá Jan Pospíšil z CK Adventura.

Čína je ve své podstatě vlastně celý kontinent - rozlohou a pestrostí srovnatelný s Evropou. Země mnoha národů, kultur a kuchyní, země všech typů krajin - od nejvyšších velehor přes pouště až k mořskému pobřeží. Představíme vám nejznámější památky na bohatou čínskou historii i nádherné přírodní oblasti právem zařazené na seznam Světového dědictví UNESCO, jakož i největší a nejmodernější ekonomická centra 21. století.
ČÍNA

20

listopad


Čas adventu a Vánoc není jen obdobím gruntování, nákupů a pečení, je to také doba k zamyšlení a zastavení, doba otevřených duší, lásky a vzájemnosti. Komorní pěvecké sdružení Cantus Jaroměř si pro vás připravilo adventní písně a koledy z celého světa.
Těšíme se na vás a na společně strávené chvíle.
Předprodej vstupenek je od 2. 10. 2023 na infopultu ústřední budovy ve Wonkově ulici a v informačním centru HK a na www.hkpoint.cz
Vstupné 70 Kč.

3
-
31

prosinec


Stálá expozice provede návštěvníky historií města od pravěku až po období první republiky a umožní jim nasát atmosféru života v jednotlivých obdobích. Celkový dojem expozice podtrhují multimediální interaktivní prvky. Připraven je i doprovodný program pro školní skupiny a širokou veřejnost.
 
K městu českých královen
První část expozice ve druhém nadzemním podlaží muzea návštěvníkům ozřejmí význam Hradce Králové jako jednoho z nejstarších právních měst a představí také urbanistickou výstavbu města v období 13. – 16. století. Sál bude představovat Velké náměstí s dobovými řemesly a každodenností.
 
K pevnosti
Druhá část expozice ve druhém nadzemním podlaží muzea přiblíží život královéhradeckých obyvatel v období bastionové vojenské pevnosti až do války z roku 1866, která představuje pomyslnou tečku za pevnostním obdobím.
 
K Salonu republiky
Třetí část expozice ve třetím nadzemním podlaží muzea přiblíží ve dvou sálech moderní epochu v dějinách města, a to od obnovy dynamického rozvoje Hradce v posledních desetiletích 19. století až do poloviny 40. let 20. století, kdy město dosáhlo dnešních kontur. 

výstava

4

říjen
-
prosinec


VÁCLAV MALINA + ALEŠ SVOBODA

ELEMENTY

GALERIE ARTPATRO

Budova Magistrátu Města Hradec Králové
4. 10. – 4. 12. 2023

Kurátor: Martina Vítková
Dramaturg: Jana Vincencová

Magistrát města Hradce Králové spolu s Klubem konkretistů KK3 připravili pro návštěvníky Gočárovy budovy Magistrátu a pro všechny milovníky umění třetí a půltou výstavu z cyklu ARTPATRO. Tentokrát se výstava z levého křídla rozšířila i na křídlo pravé.
Výstava je součástí Konkrétního podzimu 2023, jehož tématem jsou ELEMENTY.
 
Co je elementem života? Nepochybně to, co nacházíme v přírodě, oheň, voda, země, vzduch. Lidé postupně dodávají: duch, pneuma, prázdnota, elektřina, světlo etc. Rozpětí od přírodního po umělé (artificiální) zastupují dva žáci Zdeňka Sýkory, Václav Malina a Aleš Svoboda. Oba patří k dlouholetým a zásadním členům Klubu konkretistů. Stojí za nimi velmi aktivní kariéry, které ještě zdaleka nekončí. Přesto můžeme říci, že někde na počátku bylo jejich kvalitní školení: spojení vizuálního umění a filozofie. Oba se inspirovali vědou, Malina fyzikou světla, Svoboda spojením biologie s computer science na bázi programování a algoritmů.
 
Václav Malina (1950) malíř, grafik, autor objektů, výtvarný publicista, básník, pedagog a kurátor po dekádu vedl Galerii města Plzně. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Plzni a pokračoval na Filozofické fakultě UK v Praze u Zdeňka Sýkory. Vyučoval na státních i soukromých uměleckých školách v Plzni, Stříbře, Blatné a Mariánských lázních. Jeho precizní obrazy jsou ovlivněné strohostí minimalismu a zároveň původním zdrojem, pozorováním přírody, barev a světla. Je členem skupiny Měkkohlaví a KK3.
 
Aleš Svoboda (1956) je multimediální umělec, kritik, teoretik umění a vysokoškolský pedagog. Vyučuje na Fakultě humanitních studií UK jako vedoucí kreativního modulu. Působí v Praze a v Poděbradech. Studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jeho diplomní práci o kinetismu vedl Zdeněk Sýkora. Od počátku 80. let rozvíjí svou tvorbu orientovanou na geometrické, neokonstruktivistické a konkrétní umění. Věnuje se využití počítačů v umělecké tvorbě. Je členem a teoretikem KK3.
 
ART PATRO
MAGISTRÁT MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ
ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 408, 502 00 HRADEC KRÁLOVÉ
OTEVŘENO PO – PÁ 8 – 17 HODIN https://janavincencova.wixsite.com/klubkk3/konkret-cee5

Václav Malina, Aleš Svoboda - Elementy II
výstava

5
-
28

říjen
-
leden


Výstava ukazuje houby jako muzejní exponát, učební pomůcku, výtvarné dílo, objekt vědeckého zkoumání, ale i běžně používané předměty.
 
Návštěvníci se seznámí s jednotlivými částmi houby, různorodostí plodnic, s jedovatými houbami nebo s mýty a zajímavostmi o houbách.
 
Mykologická sbírka našeho muzea patří mezi pět největších v České republice, výstava vám představí, jak vypadají herbářové položky, jaké údaje jsou na etiketách (tedy schedách), nebo k čemu jsou dobré výtrusy hub.

výstava

6
-
20

říjen
-
listopad


Výstava obrazů výtvarnice Petry Smutkové
 
Výstava potrvá od 6.10. do 20.11. a přijít na ni můžete ve všední dny mezi 17 a 21 hodinou, v sobotu mezi 14 a 18 hodinou. Mimo tyto časy si návštěvu výstavy domluvte na tel. 734 378 401.

Petra Smutková - Obrazy
výstava

8
-
26

říjen
-
květen


08/10/23–26/05/24

kurátor: Tomáš Kolich | Prostor

Výstava Hledá se mistrovské dílo prezentuje více než 250 obrazů ze sbírek Galerie moderního umění v Hradci Králové, která v letošním roce slaví 70 let od svého založení. Cílem výstavy je porovnat kánon českých (respektive československých) dějin umění s vkusem soudobého publika.
Hledá se mistrovské dílo
výstava

8
-
21

říjen
-
leden


08/10/23–21/01/24

Kurátorka: Vjera Borozan | Bílá kostka

Umění Ivana Voseckého se většinou vzpouzí snadnému čtení a interpretaci. Nejspíše proto, že svébytným způsobem vyjevuje nejednoznačnosti i rozpory světa umění a světa, v němž žijeme. Ačkoli na první pohled mohou autorova díla působit příliš přímočaře, prvoplánově nebo provokativně, téměř vždy se dotýkají základních otázek naší existence.
 
Výstava s lakonickým názvem Pravda se zaměřila výhradně na umělcovy textové práce. V prostoru Bílé kostky naleznete autorovo starší dílo Pracuj víc otroku (2007) ze sbírky královéhradecké galerie a také jeho zcela novou práci Strach ze smrti je zdrojem moci, jež vznikla v dialogu s kresbou Jaroslava Panušky Hašek na smrtelné posteli z roku 1923, kterou Vosecký vybral ze sbírky GMU.
 
Možnosti pohybu a čtení v prostoru, vrstvení významů a jejich interpretaci autor nechává zcela na diváctvu. Důležitou roli v tomto procesu hraje materiálové a estetické provedení jednotlivých sdělení, které navozuje celkovou atmosféru i vyznění instalace a naviguje divákovu představivost.
 
Zmíněné práce, prezentované v galerijním prostoru, doplňuje umělcova instalace Pravda je víra, víra je pravda… v oknech královéhradeckého Hotelu Černigov. Vosecký v ní mimo jiné pracuje s historií a kontextem místa, do něhož dílo situoval. Zároveň testuje možnosti i limity aktuálních diskuzí, týkajících se nejen svobody slova, ale i dalších naléhavých témat současnosti.
 
IVAN VOSECKÝ (*1963 Hradec Králové) studoval nejprve architekturu na ČVUT v Praze a po jejím dokončení nastoupil na pražskou Akademii výtvarných umění.  Poté, co prošel čtyřmi různými ateliéry (mj. Milana Knížáka a Miloše Šejna), diplomoval v malířském ateliéru Vladimíra Skrepla. Samostatně vystavoval ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze (Die Kunst ist unser Leben, 2000), v Londýně v Divus Unite (Go into Yourself, 2008) nebo v Domě umění v Brně (Dekonstrukce Guernicy, 2009). Ze skupinových výstav lze zmínit Snížený rozpočet (Mánes, Praha, 1998), Konfrontace (České centrum v Londýně, 2000), Ostrovy odporu (Národní galerie v Praze, 2012) nebo Rozhněvanou planetu (Galerie NTK, Praha, 2017). V současnosti se věnuje malbě, hudbě a architektuře. Pracuje jako vedoucí Ústavu výtvarné tvorby na Fakultě architektury ČVUT. Autorovo dílo je zastoupeno v Galerii Klatovy / Klenová, v Galerii výtvarného umění v Chebu nebo v Galerii moderního umění v Hradci Králové a v soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí. Nejvíce jeho prací se nachází ve sbírce Richarda Adama (30 obrazů a objektů).

výstava

8
-
21

říjen
-
leden


08/10/23–21/01/24
 
Kurátorka: Tereza Stejskalová | Černá kostka
Jak spolu souvisejí životní osudy umělkyně a životní peripetie jejího díla? Jak se umění prolíná s mezilidskými vztahy? Nakolik gender ovlivňuje „kariéru“ umělkyně, ale i osud jejího díla? Proč pořád věříme v romantický mýtus génia, jehož jedinečné dílo nutně pramení z existenciální krize a utrpení? Jaký dopad má tento mýtus na vzájemné vztahy v kulturním poli a společenské podmínky, tedy podloží, ze kterého vyrůstá každá umělecká tvorba? Jakou roli při vzniku podobných hrdinských mýtů hrají média? To jsou některé ze zásadních otázek, které si klade výstava Adély Babanové Promluvme si o Evě.
 
Představuje dílo autorky, jež se dlouhodobě zabývá pohyblivým obrazem, v oblasti na pomezí filmu a současného umění. Patří mezi klíčové představitelky jak současného umění, tak českého experimentálního filmu. Výstava situovaná v prostoru Černé kostky prezentuje videoinstalaci Zurich z roku 2008, jež v roce 2021 obohatila sbírky Galerie moderního umění v Hradci Králové.
 
Při vzniku videoinstalace Zurich se Adéla Babanová inspirovala rozhovorem z roku 1973 otištěným v časopise Artforum, který vedla americká kurátorka a kritička Lucy R. Lippard s manželským párem umělců Robertem Smithsonem a Nancy Holt.
 
Adéla Babanová (*1980) je česká umělkyně, která pracuje s pohyblivým obrazem, filmem a videoinstalací. V roce 2006 absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze. Umělkyně se stala finalistkou několika ocenění, například Ceny Jindřicha Chalupeckého (2012), Ceny 333 Národní galerie v Praze (2011) nebo německé ceny Dorothea von Stetten Kunstpreis (2014). Samostatně vystavovala mimo jiné v Galerii hlavního města Prahy (Návrat do Adriaportu, 2014), či ve slovenské galerii Zahorian & Van Espen (Neptun. Adéla Babanová & Hosté, 2019). Z mnoha skupinových výstav lze uvést například The Travellers (Kumu Art Museum, Tallin, Estonsko a Zachęta, National Gallery, Varšava, Polsko, 2017), No Art Today? (2022, Galerie hlavního města Prahy, 2022), Shifted Realities (Galerie Rudolfinum, Praha, 2023). Babanová se také zúčastnila mnoha filmových festivalů, například MFF Karlovy Vary; MFDF Jihlava; MFF Febiofest, Praha; nebo festivalu LOOP Barcelona. Babanová se věnuje především krátkým hraným filmům, pohybujícím se na pomezí videoartu a filmu, přičemž spolupracuje se svým bratrem Džianem Babanem, který je autorem téměř všech scénářů a hudby. Její filmy často vycházejí ze skutečných kontroverzních nebo tajemných událostí z nedávné československé historie. Umělkyně ve svých dílech využívá archivní záběry, které manipuluje a přetváří ve zcela nový příběh. Snímky odkazují na ideologie a dezinformace, přepisování historie a politiku paměti. Tvorba Adély Babanové je zastoupena ve sbírkách FRAC Normandie, Galerie hlavního města Prahy, Galerie moderního umění v Hradci Králové a v soukromých uměleckých sbírkách. Žije v Praze.

výstava

23
-
1

říjen
-
prosinec


Výstava kreseb Lubomíra Lichého: Kreslený humor

Výstava probíhá od 23. 10. do 1. 12. 2023 v Galerii Na Mostě.
 
Vernisáž výstavy: 23. 10. 2023 v 16:00

Lubomír Lichý, vývarník, hudebník, textař atd.
Narozen 24.12.1945 v rodině důstojníka, který jistě tajně doufal, že se syn vydá v jeho stopách a stane se vojákem z povolání. Nedošlo k tomu a po neúspěšném pokusu o studium na umělecko průmyslové škole, kam nebyl pro nedostatek talentu doporučen ředitelem školy, vystudoval stavební průmyslovku v Hradci Králové.
Bylo to z nouze, ale praktický přínos této školy se mnohokrát budoucímu humoristovi hodil, neboť: Postav dům, zasaď strom a zploď syna splnil do puntíku. Do pozice umělce na volné noze se dostal až v roce 1990 – předtím to byla krátká epizoda profesionálního muzikanta. Je členem České unie karikaturistů a zároveň i členem Unie výtvarných umělců v Hradci Králové. Jeho ilustrace jsou asi ve stovce knih, z nichž je devět knížek autorských. Poslední knížky patřily našim básníkům Wolkerovi, Bezručovi a Kalinovi, kde formou netradičního komiksu přiblížil jejich tvorbu. Na kontě má kolem dvaceti cen v soutěžích po celém světě.

výstava

1
-
30

listopad


Výstava seznámí širokou veřejnost s počátky a průběhem husitské revoluce v oblasti východních Čech.
 
Vedle časové linky sledující historický vývoj je velká pozornost věnována rovněž dokladům každodennosti, tedy vybavení domácnosti i průniku husitských idejí do výtvarné kultury, například prostřednictvím výjevů na kamnových kachlích. Stranou samozřejmě nezůstává ani tehdejší vojenství.
 
Nedílnou část výstavy tvoří také vybraná výtvarná díla - sochy, obrazy, grafika a jiné, která odrážejí pohled umělců 19. až 20. století na husitskou dobu.
 
Své sbírkové předměty poskytla řada významných institucí.

výstava

1
-
30

listopad


23/06/23–21/01/24
 
Vizuální umělec Tomáš Svoboda vytvořil pro vstupní halu Galerie moderního umění v Hradci Králové multimediální instalaci Silent Disco (2023), ve které hledá odpověď na otázku, co je klíčovým faktorem ovlivňujícím podobu české společnosti v posledních třech dekádách.
 
Příklon k individualismu jako dědictví transformačních 90. let v České republice vede mimo jiné k obtížnému či žádnému řešení palčivých společenských problémů v naší zemi. Pokud má slovo „my“ neustále negativně zabarvený význam odkazující k době státního socialismu, není možné řešit potíže vyžadující širší společenský konsensus, solidaritu, velkorysost. „Já“ vítězí, ale za cenu tance na potápějícím se parketu.
 
Tomáš Svoboda
 
 
 
Tomáš Svoboda (*1974) vystudoval pražskou akademii (AVU). Následně absolvoval doktorský program na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Roku 2006 se stal finalistou Ceny Jindřicha Chalupeckého. Je spoluzakladatelem pražské galerie Display, vedoucím Ateliéru nových médií I na AVU a jedním z mála českých umělců, kteří se kromě vlastní umělecké tvorby věnují také navrhování architektury výstav. Ve svých volných konceptuálně zaměřených dílech se dlouhodobě zabývá tématem filmu, působením obrazu a textu na jazyk a myšlení lidí. Pracuje s médiem videa, malby, fotografie i performance a jeho dílo zahrnuje rovněž celovečerní filmy.

1
-
30

listopad


23/06/23–14/01/24

Kurátor: Jan Florentýn Báchor | Galerie Vladimíra Preclíka

Výstava v Galerii Vladimíra Preclíka GMU představuje sochaře Josefa Škodu jako jednu z osobností, které se umělecky podílely na „budování“ identity Československé republiky. Nový stát si potřeboval zvolit vlastní umělecký jazyk a symboliku, jimiž by se odlišil od rozpadlého Rakouska-Uherska. Vznikaly tak alegorické plastiky na fasádách, pomníky či práce oslavující republiku.
 
Díla osazená ve 20. a 30. letech vzývala českou minulost,
kterou často personifikovaly významné osobnosti. Škodovy práce pro veřejný prostor můžeme vnímat právě v tomto kontextu. V Hradci Králové a jeho blízkém okolí nalezneme přes 10 autorových realizací, které představují pomníky historických figur a tehdy politicky aktivních osobností, alegorické plastiky, anebo skulptury k výzdobě architektury. V jeho tvorbě zaujímají významné místo také pomníky k první a druhé světové válce umístěné v Pileticích, Blešně, Svinarech a na Pouchově.
 
Škoda patřil k nejvyhledávanějším sochařům v Hradci Králové a blízkém okolí, pravděpodobně kvůli umělecké kvalitě zpracování děl i prestiži, kterou získal díky zakázkám, na nichž se podílel architekt Josef Gočár nebo jeden ze Škodových učitelů Jan Štursa. Výstava si klade za cíl poukázat na význam autorovy sochařské tvorby, kterou přispěl ke kultivaci veřejného prostoru Hradce Králové, a představit jeho realizace v širších souvislostech.

výstava

1
-
30

listopad


Premiéra je fotografická soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Centrum uměleckých aktivit Hradec Králové ve spolupráci s Volným sdružením východočeských fotografů Hradec Králové, z. s. Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky, Královéhradeckého kraje a statutárního města Hradec Králové. Dále Premiéru podpořili FOMA Bohemia spol. s r. o. Hradec Králové, FOMEI s. r. o. Hradec Králové. Soutěž byla určena pro všechny zájemce o fotografii a nebyla omezena věkově ani žánrově. Jedinou podmínkou bylo, aby soutěžící fotografie nebyly dosud nikde vystaveny ani publikovány.
Kategorie A:     Volná tvorba
Kategorie B:        Soubor min. 3, max. 10 fotografií reportáž a nebo dokument
 
V letošním 34. ročníku fotografické soutěže PREMIÉRA 2023 bylo porotě předloženo 621 fotografií od 82 autorů, z čehož v kategorii A 466 fotografií od 60 autorů a v kategorii B 155 fotografií od 22 autorů.
 
 
Porota :
 
předseda: MgA. Roman Vondrouš, profesionální fotograf z Pardubic, pedagog fotografie, dokončuje doktorandské studium fotografie na  ITF Opava
 
členové: Mgr. Vítězslav Krejčí, fotograf, pedagog, zástupce FOMY Bohemia spol. s r. o. Hradec Králové
Bc. Zuzana Capoušková, fotografka z Pardubic, dokončuje magisterské studium fotografie na ITF Opava
 
 
 
Vystavují:
Jiří Albrecht, Jičín; Petr Bezděk, Trutnov; Anna Benešová, Hradec Králové; Vít Fikejzl, Praha; Michal Kolář, Mikulovice; Karolína Kubcová, Náchod; Zdeňka Kulhánková, Staré Hradiště; František Látal, Zlín; Tomáš Lelek, Výrava; Jiřina Marášková, Praha; Libor Nývlt, Hronov; Jiří Papoušek, Pardubice; Jitka Prausová, Hradec Králové; Alice Skřivanová, Praha; Bedřich Sebera, Praha; Dana Stránská, Pardubice; Kateřina Šušlíková, Mohelnice; Luboš Víteček, Rychnov nad Kněžnou; Ladislav Viszoczky, Praha; Vojtěch Zikmund, Nové Město na Moravě a Marcela Zuchová, Třebechovice pod Orebem.
 
 

Premiéra 2023
výstava

1
-
29

listopad


Prostřednictvím 12 banerů nahlédnete do doby, kdy hradecká Oblastní charita vznikala, projdete významné milníky její činnosti, získáte informace o jednotlivých sociálních a zdravotních službách a mnoho dalších zajímavostí.
 
V rámci výstavy je možné zapojit se do vědomostní křížovky.
 
Po celou dobu akce lze darovat funkční zachovalý stan či spacák pro lidi bez domova.

výstava

1
-
30

listopad


Fotografická výstava prací autorky, která představuje své snímky slovy: „Ráda fotografuji krajinu, ale jinak svůj styl stále ještě hledám. V poslední době mě zaujaly alternativní tisky fotografií – historické techniky.“
 
Autorku zavedla její vášeň do kurzů fotografování u Ivana Nehery a dál pokračovala na Hradecké fotografické konzervatoři. Oba programy pořádalo Centrum uměleckých aktivit HK.

výstava

1
-
22

listopad
-
prosinec


Ochutnávka prací žáků ze ZUŠ Habrmanova je pro vás připravena ve foyer knihovny ve Wonkově ulici v 1. patře. Umělecké školství v Hradci Králové letos slaví 70 let od svého založení. Výstava výtvarných prací dětí se tak připojuje k řadě akcí, které jsou připomínkou dlouholeté tradice.
výstava

1
-
22

listopad
-
prosinec


Výstava nejkrásnějších fotografií z letošního ročníku naší pravidelné fotosoutěže.
 
Tentokrát byl tématem Evropský rok dovedností a sešlo se nám velké množství krásných snímků lidí zachycených při práci, řemesle, tanci, zpěvu, cvičení i hraní šachů. Ale bohatě zastoupena je i druhá kategorie s tématem stavby, díky které nahlédnete do různých koutů Evropy a třeba tak získáte tipy na zajímavé výlety a dovolené.
 
Slavnostní vernisáž společně s předáváním cen vítězů se uskuteční 1. listopadu od 17:00.
 
Spolufinancováno EU.

výstava

1
-
30

listopad


* změna programu vyhrazena
Centrum uměleckých aktivit - program na listopad

1
-
30

listopad


Výstava obsahuje autorské fotografie Věry Finy, která je onkologickou pacientkou v remisi a zakladatelkou Jelimán, z.s. Fotografiemi šíří své motto „každý den je dar“ a motivuje onkologické pacienty. Za motivační a edukační činnost získala mnoho prestižních ocenění a nominací Žena roku 2021.  Žena regionu oceněna v Senátu PČR. Cenu Via Bona za Příběh naděje. Finalistka Ceny Olgy Havlové. Nominace mezinárodního ocenění Evropské Unie Cena Altiera Spinelli. 

Fotografie prezentované na výstavě „každý den je dar“ znázorňují detaily života. Lze v nich spatřit krásu přírody, všedních dnů, které jsou oslavou života. Autorka v druhé šanci na život slíbila sobě i životu, že bude světem sít motto „každý den je dar“.  Tato výstava je toho důkazem.


Vernisáž výstavy se uskuteční 7.11.2023 od 9.00 hodin
 
Pořádá pacientská organizace na podporu onkologických pacientů Jelimán, z.s.

Záštitu výstavě „každý den je dar“ udělil:
  • hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček
  • primátorka Města Hradec Králové Pavlína Springerová
 
 

Věra Fina - každý den je dar
výstava

2
-
30

listopad


Výstava dvou umělců, kteří se osobitým způsobem snaží zachytit krásu a tajuplnost přírody. Vernisáž 2. 11. 2023 v 17. hodin.
Veronika Bednářová/Jan Cichý
výstava

3
-
30

listopad


Zveme vás na procházku temnými kuklenskými kouty po stopách evropských hororových příběhů. Městská hra bude v okolí pobočky Kukleny. Mapku trasy a instrukce najdete na webu knihovny.*
 
Určeno pro mládež a dospělé.
 
Spolufinancováno EU.
 
Vstup volný.

3
-
25

listopad


* změna programu vyhrazena
Mood - program na listopad

3
-
4

listopad
-
prosinec


Výstava potrvá od 3. 11. do 4. 12. 2023.
Akumulace čar: Vladana Hajnová, Jaromír Šimkůj
výstava

3
-
25

listopad


změna programu vyhrazena
Club La Fabrique - program na listopad

6
-
21

listopad
-
prosinec


Zveme vás na novou výstavu Spolku lidové tvorby.
 
Na výstavě můžete najít inspiraci pro adventní i vánoční výzdobu z rukodělných technik, které jsou vyučovány na kurzech Spolku. Paličkování, malba na hedvábí, perníčky, quilling, korálkové ozdoby, kůže, frivolitky, betlém ze šustí, batika, drátování, plstění, háčkování atd.
 
Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční 8. listopadu od 17:00 za doprovodu unikátního baletního představení.

výstava

8
-
1

listopad
-
prosinec


Zveme Vás na tradiční výstavu semestrálních prací studentů druhého ročníku oboru grafická a intermediální tvorba. Výstava navazuje a propojuje další otázky: „Co je to, co je z mého pohledu udržitelné? Novodobý luxus. Cesta cirkulace. Rodokmen věc. Je udržitelnost volba?“
 
Práce vznikly v průběhu letního semestru pod vedením MgA. Petra Hůzy.

Výstava bude zahájena ve středu 8. 11. 2023 v 17.00 v galerii Automat.

výstava

8
-
22

listopad


V listopadu Vás zveme do galerie U Přívozu na výstavu fotografií Dany Markové a Zdeňka Malce.
Autoři tentokrát představují své zážitky z oázy klidu a pohody. Můžete se těšit na fotografické postřehy, dále na zátiší z toulek přírodou, ale také na snění ve výtvarných fotografiích. Sami si můžete procvičit svoji fantazii a zkusit se vžít do vidění a pocitů autorů v okamžiku zrodu fotografie.
Na vernisáži, která se koná v úterý 7. 11. v 17.00 hod., vystoupí skupina Flamenco z taneční školy La Pasión. Úvodní slovo pronesou oba autoři, Dana Marková a Zdeněk Malec.
 
Otevírací doba:
Po – Pá   13.00-18.00 hod.
So, Ne a 17.11.   ZAVŘENO

výstava

9
-
25

listopad


* změna programu vyhrazena
Klub č. p. 4 - program na listopad

10
-
3

listopad
-
březen


Aktuálně připravuje Muzeum východních Čech v Hradci Králové výstavu hraček ze soukromé sbírky Věry Dvořáčkové.
 
Nostalgická výstava potěší děti i dospělé, kteří jistě rádi zavzpomínají, s čím si jako malí hráli.
 
Většina hraček z převážně 2. poloviny 20. století návštěvníky seznámí s panenkami, plyšovými, plastovými, kovovými i dřevěnými hračkami, výstava připomene také dětskou literaturu a nabídne hernu s ukázkou devadesátkových hraček a možností zahrát si dříve oblíbené společenské hry.

výstava

15
-
12

listopad
-
leden


Zveme vás na 34. ročník fotografické soutěže, která prezentuje díla – velkoformátové fotografie, která dosud nebyla zveřejněna.
Součástí soutěže je výstava pro veřejnost, která tradičně probíhá v listopadu a v prosinci v Informačním centru Hradec Králové na Eliščině nábřeží, v Galerii Na Hradě v restauraci Bazalka ve dvorku a také ve venkovních prostorách Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové.

Bližší informace o výstavě https://www.cuahk.cz/premiera-2023/

Soutěž pořádá Centrum uměleckých aktivit Hradec Králové a Volné sdružení východočeských fotografů Hradec Králové, z. s., za finančí podpory Ministerstva kultury ČR, Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradce Králové, a za podpory firem FOMA Bohemia spol. s r. o. a  FOMEI a. s. Hradec Králové.
výstava

PARTNEŘI TURISTICKÉHO INFORMAČNÍHO CENTRA