KALENDÁŘ AKCÍ-Turistické informační centrum Hradec Králové

Informační centrum nenese zodpovědnost za skutečný průběh zde inzerovaných akcí. Kalendář je průběžně aktualizován, přesto doporučujeme ověřit konání akce, čas, vstupné a volnou kapacitu na přiložených odkazech (po kliknutí na „Další informace\Zdroj a další informace“ dojde k přesměrování  zpravidla na stránku pořadatele). Změny v termínech a popisech akcí vyhrazeny. Přejeme příjemně strávený čas v Hradci Králové.


KALENDÁŘ AKCÍ

Přehledně poskytujeme informace o tom, jak trávit volný čas či kam zajít za kulturou v Hradci Králové. Zakoupíte u nás vstupenky na kulturní akce (nejen) v Hradci Králové. Přehled akcí najdete v kalendáři akcí.

      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

14. června 2023

1
-
29

červen


změna programu vyhrazena
Club La Fabrique - program na červenec

7
-
17

červen


Výstava artefaktů ze 17. artienale výtvarného symposia
Živly v židli
výstava

14

červen


Máte rádi historii? Chcete se dozvědět něco nového z dob dávno minulých? Přijďte na historický cyklus! Tentokrát vás provedeme dějinami starověkého Říma! Společně navštívíme Koloseum nebo Pompeje, a zjistíme něco o Juliu Caesarovi, Nerovi nebo Caligulovi!
 
Vstup volný.

14

červen


Blíží se čas sladkého letního ovoce. Mňam. Ale víte, že se dá s ovocem i krásně tvořit? Můžeme ho použít jako krásné přírodní barvy nebo se inspirovat při tvoření pestré výzdoby. Vhodné pro děti od 2 do 4 let. Vstupné 20 Kč.

14

červen


komentovaná prohlídka s průvodcem
 
·         Seznámení s historií i současností zahrady.
·         Prohlídka venkovního areálu i sbírkového skleníku.
·         Informace o využití léčivých rostlin.
 
Je třeba se přihlásit nejpozději do pondělí 12. června přes: https://www.sedmikraskahk.cz/rezervacni-system.Hradí se pouze vstupné: děti do 6 let a ZTP zdarma, studenti a senioři 30 Kč, dospělí 55 Kč. Sraz přihlášených v 15.45 hodin před vchodem do zahrady z Botanické ulice.
Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy

14

červen


Chcete se dozvědět více o biblické archeologii? Tento obor nám otevírá fascinující svět starověkých civilizací, které jsou spojeny s biblickými texty a dějinami. Archeologové Mgr. Matúš Barbuščák Bc. Tereza Holasová vás v rámci přednášky seznámí s čerstvými objevy z výzkumu v lokalitě Tel Lachiš, které zásadně mění pohled na některé biblické události a přináší nové informace o životě obyvatel starověkého Izraele a Judska. Vstup volný.

14

červen


Máte i vy svého Erika? 
 
Hořká komedie o posledních věcech člověka

Režie Pešek Karel

14

červen


Drama, Historický, Životopisný / Česko, Ukrajina, Litva 2023 / režie Petr Nikolaev / 120 minut / přístupný od 12 let / český dabing

Strhující příběh lékaře a politika Františka Kriegla zachycuje dramatické události 21. srpna 1968, kdy byl v noci společně s čelními představiteli KSČ (Alexander Dubček, Oldřich Černík, Josef Smrkovský, Josef Špaček, Bohumil Šimon) zatčen a unesen do Moskvy.
ZLU SE NESMÍ USTUPOVAT. NIKDY!

Hrají: Tomáš Töpfer, Zuzana Mauréry, Adrian Jastraban, Alois Švehlík, Jiří Ployhar, Daniel Heriban, Přemysl Bureš, Miroslav Táborský, Zuzana Kajnarová, Alexander Ignatusha, Sergiy Kucherenko, Roman Zahyrov, Ivan Shvedoff a další
MUŽ, KTERÝ STÁL V CESTĚ
Dabing
12
Drama

3
-
31

prosinec


Stálá expozice provede návštěvníky historií města od pravěku až po období první republiky a umožní jim nasát atmosféru života v jednotlivých obdobích. Celkový dojem expozice podtrhují multimediální interaktivní prvky. Připraven je i doprovodný program pro školní skupiny a širokou veřejnost.
 
K městu českých královen
První část expozice ve druhém nadzemním podlaží muzea návštěvníkům ozřejmí význam Hradce Králové jako jednoho z nejstarších právních měst a představí také urbanistickou výstavbu města v období 13. – 16. století. Sál bude představovat Velké náměstí s dobovými řemesly a každodenností.
 
K pevnosti
Druhá část expozice ve druhém nadzemním podlaží muzea přiblíží život královéhradeckých obyvatel v období bastionové vojenské pevnosti až do války z roku 1866, která představuje pomyslnou tečku za pevnostním obdobím.
 
K Salonu republiky
Třetí část expozice ve třetím nadzemním podlaží muzea přiblíží ve dvou sálech moderní epochu v dějinách města, a to od obnovy dynamického rozvoje Hradce v posledních desetiletích 19. století až do poloviny 40. let 20. století, kdy město dosáhlo dnešních kontur. 

výstava

1
-
30

červen


17. 6. 2022 - 12. 11. 2023

Měnící se svět – poslední lovci a první zemědělci (nejen) ve východních Čechách:
archeologická výstava přibližuje zhruba 5 tisíc let trvající období končící éry lovců a sběračů a začínající epochy zemědělců v našem regionu a odpovídá například na otázky, jak moc se od sebe lišily světy v době mezolitu a paleolitu, nebo co se vlastně stalo s původními lovci poté, co na naše území dorazili zemědělci.

 

výstava

1
-
30

červen


27/11/20–01/10/23
Kurátor: Tomáš Pospiszyl
ARCHITEKT VÝSTAVY: TOMÁŠ SVOBODA
GRAFICKÝ DESIGN: CINDY KUTÍKOVÁ & JIŘÍ MOCEK
 
Vystavení autoři a autorky: Václav Stratil, Veronika Šrek Bromová, Milan Knížák, Milan Langer, Martin Zet, Daniel Pitín, Michael Rittstein, Jaroslav Róna, Michal Gabriel, Zorka Ságlová, Miloš Šejn, Margita Titlová, Vladimír Kokolia, Lenka Klodová, Václav Jirásek, Ladislav Jezbera, Matyáš Chochola, Václav Houdek, Anna Daučíková, Anetta Mona Chisa, Lucia Tkáčová, Zbyněk Baladrán, Markéta Othová, Anna Hulačová
Současné umění zatím nemá své dějiny. Nedává proto smysl vyprávět jeho příběh chronologicky, ale spíše tematicky, s důrazem na různorodost přístupů jednotlivých umělců a umělkyň k výtvarné tvorbě. Expozice současného umění Galerie moderního umění v Hradci Králové podstatnou měrou vychází z její nedávné akviziční činnosti. Představuje umělce a umělkyně střední a mladší generace, kteří se do veřejných sbírek prosazují teprve v posledních letech.
 
Za hranici současného umění považujeme přelom 60. a 70. let minulého století. Jako důležité okolnosti jeho vzniku vnímáme rozvoj konceptuálního, na myšlence postaveného umění a vzrůstající různorodost forem a obsahů umělecké tvorby. V současném umění nenacházíme jednotný styl. Každý autor, každá autorka si vytváří vlastní jazyk. Nevyjadřují se jen malbou nebo sochařstvím, ale čím dál častěji také fotografií, performancí, filmem, videem, textem, digitálními technologiemi a mnoha dalšími způsoby. Kromě formální nejednotnosti je častým znakem současného umění i to, že nepřipomíná tradiční umění. Daleko víc se blíží vědeckému výzkumu, terapeutické činnosti nebo například sociálně aktivistickým projektům.

výstava

1
-
30

červen


Datum konání: 23. 03. 2023 do 31. 08. 2023

Městská hra vás provede historií naší knihovny. Brožurky jsou k dispozici na webu nebo tištěné v ústřední budově ve Wonkově ulici. Vstup volný.
Městská hra – Od Ducha k Velrybě

1
-
30

červen


28. 4. - 3. 9.

V Muzeu východních Čech se můžete těšit na výstavu fotografií tlapek a srstí afrických zvířat od fotoreportéra Martina Veselého a jeho dcery Anežky. 
 
Přijďte se podívat na ceněnou kolekci originálních snímků chodidel zvířat pořízených v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem. Autor výstavy si všiml, že lidé ani v ZOO nevidí, po čem všechna ta úžasná zvířata chodí, a tak se „tlapky“ staly objektem jeho zájmu. Aby eliminoval vše, co na fotce ruší, použil divadelní černé sametové pozadí a ateliérová světla.
 
Součástí neotřele pojatého tématu budou i exponáty z přírodovědeckého oddělení MVČ a ze ZOO Dvůr Králové nad Labem. Aby bylo možné výstavu vnímat více smysly, bude obohacena o "hands on" předměty. Zapojeny budou i audiovizuální prvky ve formě dětem přizpůsobené projekce mapy Afriky a dotyková obrazovka s databází zvuků zvířat. 

výstava

1
-
25

červen


12. 5. - 25. 6. 2023

Výstava autorských fotografií Jiřího Zikmunda se tematicky zaměřuje na architekturu 20. století v Hradci Králové z netradiční perspektivy.
 
Jedná se o výběr 37 nejzajímavějších snímků architektonických detailů královéhradecké moderní architektury. Jiří Zikmund od roku 2018 vytvořil přes 1100 současných fotografií pro unikátní projekt Královéhradecký architektonický manuál (KAM, www.kam.hradcekralove.cz), který nabízí databázi, dokumentaci a procházkové stezky po moderní architektuře Hradce Králové.
 
detaily_moderní_architektury_hradce_králové_pozvánka.pngGarantem projektu je historik architektury Ladislav Zikmund-Lender. Realizátorem projektu je kulturní nezisková organizace kontrapunkt.

Detaily moderní architektury na fotografiích Jiřího Zikmunda
výstava

1
-
30

červen


Nová výstava v Galerii za Galerií: Domov mé matky není můj domov
  
Od pondělí 1. května budou moci procházející Tomkovou ulicí zhlédnout další výstavu v netradičním prostoru Galerie za Galerií. Tentokrát zde budou uvedena dvě videa česko-vietnamské umělkyně Lê Thị Hoài, která v nich zkoumá krizi identity mladé Asiatky žijící v Evropě. Specifikem výstavního prostoru je možnost zhlédnout uvedená videa přímo z ulice, přes výkladní skříň.
 
Na výstavě se podílí pražská galerie Artvivist_Lab, kde byla uvedena loni na jaře. V jejich prostorách se instalace skládala z textilního tisku, kde se prolínají symboly západních hodnot s vietnamským folklórním mýtem o původu, spolu s odkazy k rodině umělkyně Lê Thị Hoài. Další součástí projektu byl soubor keramických předmětů: nádoba na vonné tyčinky, set nádob k pití a uříznutý prst. Jde o kopie čínského porcelánu dekorovaného mixem symbolů od výrazného vlivu Číny ve Vietnamu, feminismu po queer politiku.
 
„Pro hradeckou výstavu je výstava modifikována přímo pro Galerii za Galerií. V jejím prostoru budou uvedeny dva videorozhovory, které instalaci v Praze doplňovaly. Kolemjdoucí se na videa mohou podívat přímo z ulice. Výstava tam bude k vidění od pondělí do pátku v časech od 15 do 21 hodin, a to až do konce července,“ zve na novou výstavu ředitelka Centra uměleckých aktivit Martina Erbsová.
 
Témata výstavy probírá autorka ve videu „Matčiny ruce”, kde promlouvá se svojí matkou. Mezigenerační a mezikulturní konfrontace vedla k mnoha překvapivým závěrům.
Druhé video „Po zhlédnutí spalte“ s narací a pálením dopisu určeného autorčiným mrtvým předkům v pozadí, je autorčiným pokusem porozumět svým vzpomínkám skrze fotografie, které pořídila ve Vietnamu.
 
„Domov mé matky není můj domov” zkoumá krizi identity mladé Asiatky žijící v Evropě. Hledá pocit sounáležitosti, přijetí a pochopení. Umělkyně se snaží vytvořit přenosné kořeny skrze vytvoření vlastní svatyně, která pochází z tradice kultu předků. Svatyně pro ni symbolizuje nejen víru v mrtvé předky, ale také je s ní spojené přesvědčení o „morálním dluhu svým předkům,” a uspořádání patriarchální, heteronormativní a konzervativní společnosti, se kterou autorka polemizuje, dodává kurátorka výstavy Tamara Moyzes. Výstava potrvá až do 27. července.
 
Lê Thị Hoài (1992, Đà Nẵng, VNM) je českovietnamská grafická designérka a vizuální umělkyně. Vystudovala žurnalistiku na UK, vizuální komunikaci na UMPRUM v Praze a v současnosti dokončuje umělecká studia na Sandberg Instituut v Amsterdamu. Pracuje pro časopis revue Prostor. Ve své volné tvorbě se věnuje identitární politice, feminismu a „přenosným kořenům“.
Domov mé matky není můj domov
výstava

1
-
30

červen


Jana Čížková, členka náchodského fotoklubu, na svých fotografiích zachycuje historické dobové uniformy a rekonstrukce významných bitev. Můžete u ní vidět také krajové kroje a módu, která se nosila v dobách dávno minulých. Je rovněž velkou obdivovatelkou a autorkou mnoha děl vzniklých technikou strukáže.
výstava

1
-
30

červen


1. 6. - 31. 8.

Závěrečná práce studentky Univerzity Hradec Králové představuje 8 ilustrací k vybranému literárnímu dílu významného českého autora první poloviny 20. století. Vybraným dílem je lyrická novela Jaroslava Durycha – Sedmikráska, pojednávající o milostném sblížení dvou mladých lidí.
výstava

1
-
30

červen


změna programu vyhrazena
AC klub - program na červen

1
-
30

červen


16/04/23–10/09/23

Kurátorka: Martina Pachmanová

Výstava Věry Jičínské přibližuje stěžejní aspekty tvorby této neprávem opomíjené osobnosti českého moderního umění. Na základě výběru obrazů, pastelů, kreseb, grafik, ale i málo známých fotografií, vykresluje vývoj autorčina díla v meziválečném období, kdy studovala, pracovala či vystavovala v Brně, Mnichově, Praze, Paříži, Bretani, Pětikostelí nebo Dobrušce. Připomíná ale také její práci na poli užitého umění, jemuž se věnovala po druhé světové válce.
 
Jičínská naplňovala řadu atributů moderní ženy: vzepřela se otcovské autoritě, když odešla studovat a pracovat do světa; budovala si finanční nezávislost, kouřila, cestovala, krátkými vlasy demonstrovala svobodu a nezávislost. Byla flanérkou moderního velkoměsta a svou pozorovatelskou vášeň ve 30. letech završila novinovými a časopiseckými články i extenzivní fotografickou dokumentací okolního světa. Podobně jako její generační souputnice byla však rodinou, společností i kritikou opakovaně upomínána, že životní role ženy souvisí v první řadě s mateřstvím a že právě s ním je spojena také legitimizace ženského umění. Tomuto předsudečnému názoru vzdorovala tvrdošíjným studiem a metamorfováním kubismu, purismu a neoklasicismu, hledáním témat, která do té doby představovala mužskou doménu (včetně senzuální malby ženských aktů), dále výpravami za „exotikou“, expresivním gestem či abstrahováním viděné skutečnosti. V neposlední řadě také odvážným rozhodnutím vydat se ve svých 50 letech na neprozkoumanou cestu designérky.

výstava

1
-
30

červen


Zveme Vás na samostatnou výstavu knižních ilustrací Tomáše Řízka. Kolekce více jak osmdesáti ilustrací k textům tchajwanských autorů českého výtvarníka Tomáše Řízka, jemuž se Tchaj-wan stal druhým domovem, nás zavede na tento ostrov v Tichém oceánu. Prostřednictvím dialogu s texty významných tchajwanských autorů nás Tomáš Řízek seznámí se svou cestou nalézání identity v tomto magickém vzdáleném světě. Texty jsou ovlivněny tamní poetikou.
 
Vernisáž se koná ve čtvrtek 1. 6. v 17.00 hod. v galerii Automat.

Tomáš Řízek: Tchaj-wanské literární obrázky
výstava

1
-
30

červen


Výstava obsahuje instalace dobových exponátů z různých sektorů tehdejšího obchodu a současně bude historicky mapuje konzumní trendy cíle dobového zákazníka. V průběhu jarních a letních měsíců sezony bude také možné absolvovat doplňující komentované prohlídky po Hradci Králové, které toto téma maximálně rozšíří. Jejich termíny budou zveřejňovány na www.hkpoint.cz. Vernisáž výstavy se uskuteční 3. dubna od 17:30 a v informačním centru bude k vidění do konce srpna.
Výkladní skříně socialismu, aneb co jsme nakupovali za normalizace
výstava

1
-
30

červen


Vystavené fotografie vznikly na fotografickém workshopu s názvem „Atmosféra divadelního festivalu v roce 2022, pořádaném u příležitosti REGIONY Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové.
 
Workshop vedený Viktorem Kronbauerem pořádá každoročně Centrum uměleckých aktivit Hradec Králové a Volné sdružení východočeských fotografů Hradec Králové, z. s. už od roku 2005, kdy tento workshop vedl doc. MgA. Josef Ptáček – až do roku 2021.
Atmosféra posledních deset dní v červnu je každoročně v Hradci Králové neopakovatelná      a tolik lidí v ulicích nenajdete po zbylých 355 dní v roce.
 
Atmosféra, to je přesně to slovo, které bylo inspirací k myšlence zachytit atmosféru divadelního festivalu na fotografický papír. Centrum uměleckých aktivit Hradec Králové oslovilo fotografy amatéry, aby se vydali se svými kamerami do ulic a zachytili kýžené slovo. 
A tak se v roce 2006 poprvé sešla skupina fotografů, která se slovo atmosféra snažila v hledáčku najít, zachytit, uloupit a následně představit divákům na výstavách, které připravujeme vždy v následujícím roce v rámci konání divadelního festivalu. Mezi autory, kteří se každoročně pohybují mezi divadelníky s fotoaparáty na krku a posléze představují své fotografie na výstavách, jsou jak velmi zkušení fotografové, tak i úplní začátečníci. Každoročně se perou se světlem i tmou, pohybem a mimikou, s dětským divákem i tančícími posluchači rockových koncertů. Sami se na výstavách můžete přesvědčit, že se vždy perou statečně a jak nejlépe umí.
 
Praktická fotografická dílna „Atmosféra divadelního festivalu“ byla v roce 2022 již po osmnácté. Vlastně se fotografové postupně stali tradicí a každoroční nedílnou součástí Mezinárodního divadelního festivalu v Hradci Králové.
 
Výstava je vzpomínkou na krásnou atmosféru červnového divadelního festivalu, kterou letos před prázdninami opět zažijeme.  Těšíme se nejen na výstavě, ale i v ulicích a divadlech koncem června 2023.
 
Vystavují:
Anna Benešová – Hradec Králové, Barbora Déduchová – Hradec Králové, Karel Hájek – Hradec Králové, Petr Kadeřávek – Hradec Králové, Jaroslav Lelek – Jasenná, Vladimír Ludvík – Hradec Králové, Anastasia Mega – Hradec Králové, Eliška Rafajová – Třebotov, Květoslava Slezáková – Libníkovice, Petr Soukeník – Hradec Králové, Eva Stanovská – Dřenice, Dana Stránská – Pardubice, Josef Tomšovský – Praha, Dita Valachová – Pardubice, Jan Weber, Pardubice, Marcela Zuchová – Třebechovice pod Orebem.
 
Setkání s autory fotografií a Viktorem Kronbauerem na výstavě: pátek 23. června 2023 v 16 hodin.
 
Viktor Kronbauer je v současné době jeden z nejlepších představitelů divadelní fotografie nejen u nás, ale i ve světě.
 

Atmosféra divadelního festivalu
výstava

1
-
30

červen


Minulé století – dvacet osobností
27/11/20–01/10/23
Kurátorka: Petra Příkazská
Odborná spolupráce: Kateřina Křížkovská,
Judita Kožíšková, Anna Horák Zemanová
Architekt výstavy: Tomáš Svoboda
Grafický design: Cindy Kutíková & Jiří Mocek
 
Vystavení autoři a autorky:
František Kupka, Quido Kocian, Josef Váchal, Augusta Nekolová, Bohumil Kubišta, Emil Filla, František Foltýn, Josef Šíma, Toyen, Alois Wachsman, Ladislav Zívr, Jan Kotík, Jiří Kolář, Vladimír Boudník, Mikuláš Medek, Milan Grygar, Adriena Šimotová, Věra Janoušková, Zdeněk Beran, Jitka Svobodová
Tradiční výklad umění moderny 20. století je chronologický a lineární. Obvykle stojí na výběru jednotlivých charakteristických mistrovských děl řazených do logického sledu, v němž jeden styl střídá druhý. Tato historická logika je však výsledkem zaujatého, subjektivního výběru, do něhož zasahovali nejen samotní umělci, ale významnou měrou též kritikové, obchodníci, sběratelé a historikové.
 
Expozice  Minulé století – dvacet osobností se vědomě navrací k prastaré metodě založené na autorských kolekcích, neboť přes všechny pochybnosti je umění 20. století stále dílem jednotlivců, kteří svým osobitým způsobem přistupovali k otázce umělecké tvorby. Každý z vybraných autorů rozšířil možnosti zobrazení viděného, pokusil se překročit dobové přemýšlení o umění či posunout jeho vnímání mimo běžné standardy. V řadě případů k tomu docházelo nejen prostřednictvím samotných děl, ale i teoretickými úvahami, osobní angažovaností ve veřejném prostoru či pedagogickým působením.
 
Jakkoli je to obtížné, snaží se expozice v maximální možné šíři představit umění 20. století jako mnohotvárný prostor, v němž se stále více pohybovaly i ženy, které právě v tomto století dosáhly určité míry rovnoprávnosti bez ohledu na genderové role.

výstava

1
-
30

červen


19. 5. - 3. 9. 2023

Výstava velkoformátových fotografií nabídne náhled do stoleté historie vysílání Československého a později Českého rozhlasu. 
 
Muzeum východních Čech v Hradci Králové se připojuje k oslavám stoletého výročí od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání u nás. Ve spolupráci s Českým rozhlasem Hradec Králové připravujeme výstavu velkoformátových fotografií vážících se k rozhlasovému vysílání nejen na východě Čech.
 
18. května 1923 se poprvé rozezněl éter pravidelným vysíláním z Prahy, aby pak postupně přibyly stanice v dalších městech a daly tak vzniknout fenoménu jménem Československý rozhlas. Po britské BBC, která začala vysílat o několik měsíců dříve, to byla druhá instituce v Evropě, která spustila pravidelné vysílání. Co se v Rozhlase odehrálo za 100 let existence mapuje výběr unikátních fotografií, které budou doplněny i o exponáty historické a současné rozhlasové techniky.

výstava

1
-
28

červen


Spolek JAKALUS, hnutí uživatelů psychiatrické péče, vás zve na putovní výstavu pro podporu duševního zdraví, kde uvidíte výtvarné práce, básně, texty, karikatury, vtipy a další práce vytvořené lidmi s duševním onemocněním.
 
Vernisáž k výstavě s besedou a autorským čtením proběhne 3. 5. 2023 od 16:00 v sále knihovny. Výstava trvá od 2. 5. do 28. 6. 2023.

výstava

1
-
29

červen


Umělecká akademie pro seniory při ZUŠ Habrmanova představí uměleckořemeslné práce z oborů Keramika, Řezbářství a z oboru Malba pak akvarel a téma portrét. Akademie je společný projekt ZUŠ Habrmanova a města Hradce Králové, který trvá již třetím rokem.
 
Vernisáž k výstavě proběhne 5. 5. od 15:00 v sále knihovny. Výstava potrvá do 29. 6. 2023.

výstava

1
-
29

červen


Datum konání: 02. 05. 2023 do 29. 06. 2023

Výstava Diecézní charity Hradec Králové vypráví příběhy absolventů dobročinného projektu Adopce na dálku, který podporuje vzdělávání chudých dětí v Indii. Z příběhů vyzařuje vděčnost, naděje a touha pomáhat dalším lidem. Mladí Indové přebírají od dárců pomyslnou štafetu a snaží se, aby byl svět lepším místem k životu.
 
K výstavě se koná 4. 5. od 17:00 v sále knihovny Beseda o životě indických dětí.

výstava

1
-
30

červen


Datum konání: 11. 05. 2023 do 30. 06. 2023

Výstava obrázků plných barev, které nakreslily děti mateřských škol v rámci výtvarné soutěže MŠ Kamarád na téma Babka bylinkářka. Výstava je přístupná v otevírací době dětského oddělení.
 
Vernisáž k výstavě proběhne 11. 5. od 16:30 a bude spojená s předáváním cen ze soutěže.

výstava

1
-
30

červen


Datum konání: 01. 06. 2023 do 31. 08. 2023
 
Během letních měsíců můžete v kuklenském dětském oddělení s draky soutěžit, hledat je i vyrábět. V otevírací době dětského oddělení.
 
Vstup volný.

výstava

1
-
28

červen


* změna programu vyhrazena
ZUŠ Habrmanova - program na červen

1
-
29

červen


Výstava děl umělecké akdamie pro seniory při ZUŠ Habrmanova.

Umělecká akademie pro seniory je projektem podporujícím myšlenku, že učit se můžeme stále, bez ohledu na věk. A v důchodovém věku je konečně čas splnit si sny. Kreativní využití času učením se na hudební nástroj nebo socháním, malbou, tancem, přináší člověku nové podněty a především uspokojivou radost z pokroků a reálné dovednosti. Vyučující jsou zkušení pedagogové zapálení pro svou práci, a přijali nové výzvy v podobě přizpůsobení výukových metod potřebám seniorům.
 
Akademie byla zahájena v září 2020 díky dotaci města Hradec Králové. Od té doby se vyučuje v oborech hudebním, tanečním a výtvarném.

ZUŠ Habrmanova - Umělecká akademie pro seniory
výstava

1
-
30

červen


Výstava bude k vidění do 5. září 2023.

Magistrát města Hradce Králové spolu s Klubem konkretistů KK3 připravili pro návštěvníky Gočárovy budovy Magistrátu a pro všechny milovníky umění druhou výstavu z cyklu ARTPATRO. Multiverzum Jaroslava Jebavého nahradily Trikoláže mladé hradecké fotografky Martiny Kopecké Jurčekové. 

Kurátorka Martina Vítková říká k výstavě: „Fotografické koláže Martiny Kopecké Jurčekové (MKJ) vznikly z udržitelného rozhodování. Vyhodíte stará trička, když vám přetéká skříň? Ne, odnesete je na charitu. MKJ si trička předtím pro svůj objektiv sestavila do kompozic inspirovaných barevnými poli amerického malířství ostrých hran. Snímky reality později kolážovala v počítači. Trikoláž není jen koláž z triček, ale také trik, jak získat joie de vivre, radost ze života. Fotografické obrazy pracují se základními geometrickými elementy, různými typy obdélníků, kruhy, čtverci, trojúhelníky a úsečkami a s jasnými barvami. MKJ pro tuto výstavu některé trikoláže oživila a rozhýbala. Pokud na ně zaměříte svůj chytrý telefon s aplikací Artivive, uvidíte, co dělají obdélníky, když je na úřadě zavřeno. Přeskupují se.“

Martina Kopecká Jurčeková říká k výstavě: „ "TRIKOLÁŽ" je zkratka odvozená ze slov v češtině "TRIKO" a "koláž". Tímto pojmem označuji kombinovanou techniku, kterou vznikly fotografické obrazy. Kombinuji trička, digitální fotografii, fotografické koláže a vektorovou grafiku. Ve své tvorbě experimentuji s barvami, geometrickými tvary, hledám nové postupy. Fotografie skládám do velkoformátových kompozic, stará trika transformuji také v nový design látek. S pomocí SW aplikace Artivive, platformy pro rozšířenou realitu, vytvářím interaktivní obrazy, které kombinují statický a animovaná obraz. Tato nová technologie umožňuje vytvářet nový rozměr vizuální tvorby propojením klasického a digitálního světa. Prožitek z nové dimenze reality uměleckého obrazu je dostupná skrze aplikaci Artivive stažené do mobilního telefonu nebo tabletu.“

Martina Kopecká Jurčeková (1983, Hradec Králové) je fotografka a projektová manažerka. Studovala speciální pedagogiku na Univerzitě Hradec Králové a na Masarykově univerzitě v Brně. Absolvovala Ateliér grafického designu a multimédií Fakulty informatiky MU v Brně. Pracovala jako fotografka
Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Aktuálně působí na Farmaceutické fakultě UK, věnuje se vědecko-výzkumným a vzdělávacím projektům. Je členkou Klubu konkretistů KK3, s klubem vystavuje od roku 2010. Fotograficky zaznamenává architekturu, pracuje jazykem geometrie. Vytváří fotografie, koláže, textilní tisky, hudební improvizace a vizuální animace.

ART PATRO
MAGISTRÁT MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ
ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 408, 502 00 HRADEC KRÁLOVÉ
OTEVŘENO PO – PÁ 8 – 17 HODIN
TRIKOLÁŽ Martina Kopecká Jurčeková
výstava

1
-
30

červen


Výstava potrvá do 30. 6. 2023.
Miloš Chromek - Půl na Půl
výstava

1
-
29

červen


Na společné výstavě dvou přátel představí své obrazy Stanislav Chlouba a své fotografie Ivan Cinka. Obrazům krajin a zátiší se první autor věnuje již 20 let a považuje to za velkou radost a koníček. Druhý autor fotografuje zejména v Praze a Duchcově a své zálibě se věnuje už 7 let.

Výstava se uskuteční od 2. 5. do 29. 6. 2023.
výstava

1
-
30

červen


*změna programu vyhrazena
Denoche music hall - program na červen

1
-
30

červen


změna programu vyhrazena
Club La Fabrique - program na červen

8
-
14

červen
-
srpen


Galerie AMBROŽ vás zve na výstavu fotografií DIDIER JALLAIS, vítěze ročníku JWP 2022 - jeho tvorba & JazzWorldPhoto 2022.
.
Vernisáž výstavy se uskuteční dne 8. června 2023 od 18.30 hodin ve Sboru kněze Ambrože Církve československé husitské. Na programu je večer se saxofony - Saxtet ZUŠ Střezina.
.
Výstavu můžete zhlédnout do 14. srpna 2023
  • PONDĚLÍ-ČTVRTEK 10-12 a 13-18 hodin
  • PÁTEK 10-12 hodin.

Akce se koná s finanční podporou KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE a MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ.

DIDIER JALLAIS - Jazz world photo
výstava

PARTNEŘI TURISTICKÉHO INFORMAČNÍHO CENTRA