KALENDÁŘ AKCÍ-Turistické informační centrum Hradec Králové

Informační centrum nenese zodpovědnost za skutečný průběh zde inzerovaných akcí. Kalendář je průběžně aktualizován, přesto doporučujeme ověřit konání akce, čas, vstupné a volnou kapacitu na přiložených odkazech (po kliknutí na „Další informace\Zdroj a další informace“ dojde k přesměrování  zpravidla na stránku pořadatele). Změny v termínech a popisech akcí vyhrazeny. Přejeme příjemně strávený čas v Hradci Králové.


KALENDÁŘ AKCÍ

Přehledně poskytujeme informace o tom, jak trávit volný čas či kam zajít za kulturou v Hradci Králové. Zakoupíte u nás vstupenky na kulturní akce (nejen) v Hradci Králové. Přehled akcí najdete v kalendáři akcí.

    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

27. května 2024

27

květen


Tentokrát se zaměříme na moderní technologické nástroje a online zdroje, které se využívají při sestavování rodokmenů. Účastníci se seznámí s různými genealogickými webovými stránkami, programy a databázemi, které usnadňují vyhledávání a ukládání informací o předcích. Dále se dozví, jak pracovat s digitalizovanými archívy, které umožňují přístup k historickým dokumentům a záznamům.
 
Přednáší Zdeňka Janouchová. 
 
Vstupné 40/60 Kč.*
 
(*Sleva vstupného se vztahuje na seniory a držitele průkazu ZTP.)

27

květen


Artur v podání Joshe O’Connora, přezdívaný Angličan, je členem italské party tombaroli, vykradačů hrobů. Společně s ostatními žádá podsvětí, aby vydalo své cenné dary. Uloupené etruské artefakty pak prodává a za utržené peníze se nespoutaně baví. V prastarých chodbách Artur horečnatě hledá nejen obživu, ale též svou dávno ztracenou lásku Benjaminu. Zatímco se svět okolo něj mění a modernizuje, on pokroku vzdoruje. Zastavil se v mýtickém bezčasí, kde svádí nerovný boj se svými chimérami. Režisérka Alice Rohrwacher natočila dobrodružný snímek o lásce a touze někam patřit.

27

květen


Zálesák, ten těžký život má. Nakažlivě originální groteska pro nové milénium vám svým nonstop vírem kreativních nápadů a zběsilého humoru vyrve bránici z těla. Příběh z nelítostné doby, kdy příroda byla ještě nepokořená a plná nebezpečí, pojednává o palírníkovi jablkovice, který přijde o vše, ocitne se s holou zadnicí v divočině a musí se postupně nalevelovat až na nejlepšího zálesáka široko daleko. Při tom poměří důvtip, síly a houževnatost nejen s živly, ale také s roztodivnou zvířenou, v čele s titulními stovkami bobrů. Videoherně vyprávěný survival pro nové milénium oživuje žánr němých grotesek. V této mnohonásobně zábavnější i realizačně nápaditější parafrázi na REVENANT Zmrtvýchvstání místo DiCapria bojuje o přežití novodobý Buster Keaton a jeho zvířecí protivníky ztvárnili lidé v celotělových plyšových kostýmech ve stylu Studia Kamarád. Extatickými ohlasy oprávněně provázená indie senzace zahraničních žánrových festivalů, která sklidila nadšené reakce i na české premiéře během Festivalu otrlého diváka, je dílem hyperaktivních fantastů Rylanda Bricksona Colea Tewse a Mika Cheslika. Ti na sebe upozornili již prvním celovečerním projektem, fantasmagorickou explozí low-cost obrazotvornosti Příšera z Michiganského jezera, kde se prolínala láska ke klasickým béčkovým monster filmům se stylem Karla Zemana a Guy Maddina. Jejich novinka opět vyvěrá z frenetického stylu ADHD audiovize sociálních sítí, kterou tentokrát spojují s estetikou klasických hraných slapsticků a nespoutanou logikou animovaných grotesek ze série Looney Tunes, přičemž se ještě smočili také ve furry fandomu. Vybaveni uhrančivou DIY kreativitou navracejí kinu rozměr hurónské zábavy a senzace schopné vyvolávat nefalšovaný úžas. Sovy možná nejsou tím, čím se zdají být, ale o bobrech to platí dvojnásob.

27

květen


Kostelnička a její pastorkyňa Jenůfa žijí v uzavřené vesnické komunitě. Pověst ctnostné ženy a respekt od sousedů jsou to hlavní, co se Kostelnička snaží uchránit. Co všechno musí ale udělat, aby toho dosáhla? Opravdu pýcha předchází pád? A kam až jsme schopní zajít, když někoho milujeme?

V dramatu Gabriely Preissové se v roli Kostelničky divákům představí Pavla Tomicová (v inscenaci z roku 1996 ztvárnila naopak Jenůfu). Do Klicperova divadla se vrátí režisérka Diana Šoltýsová (režisérka inscenace HANA) na jejíž osobitý styl se můžete nyní těšit i na Hlavní scéně.

Délka představení 2:00 s přestávkou.

27

květen


Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth ztvárnili hlavní role v návratu do světa několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. Očekávaný prequel vyobrazuje minulost ikonické válečnice Furiosy. Osobitý prorok postapokalypsy a vizionářský režisér George Miller vypráví divákům další zběsilou ságu ze světa Šíleného Maxe. Stejně jako ve svých předchozích variacích distopických příběhů o nezlomných hrdinech ve zlomeném šíleném světě po pádu civilizace také tentokrát na předchozí populární snímky navazuje, ale současně se sveřepě vydává zcela svébytnou cestou, tentokrát do hájemství ze řetězu utrženého postapo campu.

27

květen


V minimalistickém thrilleru s detektivním nádechem sledujeme příběh M., muže středního věku, který během své zahraniční pracovní cesty na letišti náhodou zahlédne podezřele vypadajícího mladíka. Zdánlivě bezvýznamná výměna pohledů a několika slov však roztočí spirálu nečekaných událostí. Uprostřed rušného velkoměsta se M. pokouší odhalit svého pronásledovatele a zároveň se připravit na možný útok. Jeho plány na obranu však začínají měnit i jeho vztah s přítelkyní a kolegy v práci. Dokáže M. uniknout z pasti, kterou na něj společnost, nebo možná dokonce on sám, připravil? Snímek Noční klid je druhým celovečerním filmem talentovaného režiséra Michala Hogenauera (Tiché doteky), který do hlavní role obsadil charismatického herce Pavla Gajdoše.

3
-
31

prosinec


Stálá expozice provede návštěvníky historií města od pravěku až po období první republiky a umožní jim nasát atmosféru života v jednotlivých obdobích. Celkový dojem expozice podtrhují multimediální interaktivní prvky. Připraven je i doprovodný program pro školní skupiny a širokou veřejnost.
 
K městu českých královen
První část expozice ve druhém nadzemním podlaží muzea návštěvníkům ozřejmí význam Hradce Králové jako jednoho z nejstarších právních měst a představí také urbanistickou výstavbu města v období 13. – 16. století. Sál bude představovat Velké náměstí s dobovými řemesly a každodenností.
 
K pevnosti
Druhá část expozice ve druhém nadzemním podlaží muzea přiblíží život královéhradeckých obyvatel v období bastionové vojenské pevnosti až do války z roku 1866, která představuje pomyslnou tečku za pevnostním obdobím.
 
K Salonu republiky
Třetí část expozice ve třetím nadzemním podlaží muzea přiblíží ve dvou sálech moderní epochu v dějinách města, a to od obnovy dynamického rozvoje Hradce v posledních desetiletích 19. století až do poloviny 40. let 20. století, kdy město dosáhlo dnešních kontur. 

výstava

16
-
2

únor
-
září


16/02/24–29/09/24
 
Kurátoři: Kateřina Křížkovská & Jan Florentýn Báchor | GVP
Vernisáž výstavy: 15/02/2024 v 18:00
 
Výstava Plastika drobná a drobnější: Josef Václav Škoda nabízí průřez drobnou plastikou z 20. až 40. let sochaře Josefa Škody. Prezentuje autorovy práce z rozličných materiálů: kamene, bronzu, cínu, dřeva, terakoty, vápence či sádry společně s jeho kresbami. Navazuje na předešlý výstavní projekt v Galerii Vladimíra Preclíka GMU – Stopy z bronzu a kamene: Josef Václav Škoda –, zaměřený na sochařovy klíčové realizace ve veřejném prostoru města Hradce Králové a jeho okolí. Intervencí ve výstavě Josefa Škody jsou malba od Bohumila Kubišty (Podobizna Ing. Václava Rejchla, 1908) a plastika Karla Nepraše (Soutok Labe s Vltavou jako mimoúrovňová křižovatka instalovaná, 2000–2001), instalovaná ve foyer GMU do 09/06/2024.
 
„Škodovy sochy nikdy nejsou formálně samoúčelné, vždycky jest jejich hlavním posláním ideový obsah, který sám určuje svoje zvláštní pojednání. Z obsahu a jeho funkce vyplývá forma, a to tak objektivní, že je přístupna vnímání každého, kdo má otevřené oči a srdce.“
 
(Dílo akademického sochaře Josefa Škody, katalog k souborné posmrtné výstavě, Hradec Králové, 1951)

výstava

22
-
31

březen
-
květen


Nikola Kopp Lourková (*1996, Hradec Králové) studovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru Jiřího Davida, studia pak zakončila na témže ústavu v ateliéru Jiřího Černického. 
 
Malířka Kopp Lourková představí své poslední obrazy, které od abstraktních kompozic s výrazným gestickým akcentem tendují k metafyzické figurální naraci. 
 
Nikola je malířkou, která se vyznačuje sebevědomým projevem, tak typickým pro její, právě se etablující, generaci. Její obrazy, pevně a velkoryse vystavěné, nezastřou vědomou inspiraci různými modernistickými vzory, malířka však usiluje o osobitou syntézu, která osciluje mezi metafigurativním a prostorově abstrahujícím zobrazením. Ve svých dílech inklinuje k metafyzické expresi, která by se s jistou nadsázkou mohla také charakterizovat jako post-post-surrealizující malba.

Nikola Kopp Lourková v galerii WTG představuje svou nejčerstvější tvorbu. Metafyzické zachycení osobních myšlenek dynamicky reprodukuje skrze geometrické tvary, figury a symboly. Ačkoliv mohou některé poskládané postavy působit chladně až roboticky, skrývají v sobě silný emocionální vhled. Obecně poplatné symboly jako hodiny, váhy či baterka jsou zcela jasnými signály autorčiných hodnot. Na jejích plátnech dochází k procesu rozpadu, analýzy a následného skládání příběhu. Vznikají tak surreálně laděné situace narážející na koloběh života. Shodou okolností se malířka v době příprav výstavy vyrovnávala s odchodem milovaného zvířete a zároveň příchodem nového života. Výstava Soroboru divákovi ukazuje důležité milníky i cyklickou podstatu požírače ocasu - soroboru - uroboros - nekonečného návratu. 

Nikola Kopp Lourková - Soroboru
výstava

5
-
27

duben
-
říjen


Po delší době bude Muzeum východních Čech v Hradci Králové hostit výstavu žijícího umělce - světoznámé a uznávané výtvarné umělkyně Míly Fürstové.

Nápad uspořádat tuto výstavu byl velmi prozaický. Po dvaceti pěti letech od své první výstavy v Hradci Králové chtěla umělkyně představit svá díla ve městě, kde vyrůstala a snila svůj sen o kariéře výtvarnice. Muzeum východních Čech nabídlo své prostory a Míla tuto nabídku přijala.
 
Výstava s názvem Taj jemnosti aneb návraty domů si klade za cíl seznámit návštěvníka s osobností Míly Fürstové, s její životní cestou, která je neodmyslitelně spjatá s její prací, a tím představit její tvorbu v co nejucelenějším formě. Zastoupena budou díla ze středoškolských let, z dob, kdy studovala v Londýně nebo učila na prestižní škole v Cheltenhamu.
 
Výstava poskytne jedinečnou možnost pozorovat vývoj autorčiny tvorby, experimentování s novými technikami, jako je tisk na sklo či plexisklo, který dílům propůjčuje až éterický nádech zobrazované skutečnosti, nebo prořezávání grafik, vytváření hloubky, a tím i třetího rozměru obrazu. Míla si ráda hraje s barevnými variacemi obrazů, jimiž stupňuje nebo zvýrazňuje daný motiv.
 
Každý umělec reflektuje ve své tvorbě niterné prožitky, dění ve společnosti nebo ve světě. Nejinak je tomu i u Míly, která velmi často používá jednotlivé skutečné prvky, jež různě skládá do větších celků. Drobnými motivy tak vytváří monumentální díla pro grafiku spíše netypická. Míla čerpá inspiraci pro svou tvorbu ze svého života, dětství, mateřství a přírody, proto jsou její práce velmi poetické a osobní.

výstava

9
-
13

duben
-
červenec


* změna programu vyhrazena
AC klub - program na květen\červen\červenec

15
-
31

duben
-
květen


Prodlouženo do 31. 5. 2024.

---

Výstava pivoněk v Zahradě léčivých rostlin (venkovní výstava)

  • Přijďte se podívat na sbírku bylinných pivoněk, která kvete v Zahradě léčivých rostlin FaF UK v Hradci Králové.
  • Nachází se zde přes 100 taxonů bylinných pivoněk (botanické druhy, jejich kříženci a kultivary pivoňky čínské). 
  • Určeno pro zaměstnance, studenty a širokou veřejnost z Hradce Králové a okolí.

Kdy a kde:

  • od 15. 4.  do 15. 5. 2024 (prodlouženo do 31. 5. 2024)
  • po−pá 7−16 hod., so−ne, svátky 10−18 hod.
  • Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové, Botanická ulice
    (Zahrada sousedí s budovami Farmaceutické fakulty UK) - mapa.
  • Vstupné dobrovolné.

Pořadatelé:

  • Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK
  • Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Pivoňky v Zahradě léčivých rostlin
výstava

19
-
16

duben
-
červen


Zveme Vás na výstavu do Galerie Ambrož 19. dubna — 16. června 2024 ve Sboru kněze Ambrože Církve československé husitské,
Ambrožova 729/1, Hradec Králové.
Vernisáž 18. dubna 2024 od 17 hodin hudebně doprovodí Martin Illich.
.
My Karlové - grafické práce Karla Malíka a Karla Halouna.

Karel Malík - hudebník, skladatel, básník, grafik, frontman kapely Echt! K jeho básnickému dílu patří tři sbírky – Vnitřnosti (Julius Zirkus, 2006), Trezor pro Echt... (ANNE Records, 2011) a Chaos (Vetus Via, 2012), na čtvrté autor pracuje. Všechny knihy jsou doplněny jeho vlastními linoryty, které jsou známé pouze z jeho knih a "zní" autentickým hlasem...

Karel Haloun - zabývá se převážně grafickým designem, plakátovou tvorbou, obaly na CD a logotypy. Věnuje se také knižním úpravám (Čs. spisovatel, Mladá fronta, Lidové nakladatelství, Nakladatelství Lidové noviny, Paseka, Svoboda, Kentaur, Maťa, Argo, Volvox Globator, Petrov, Havran, Týnská literární kavárna a Votobia). Je autorem ilustrací (1985 – Cena za ilustraci pro výtvarníka do 35 let), koláží, kreseb, tisků a objektů, spoluautorem interiéru pražské restaurace Kuře v hodinkách, podílel se i na výzdobě pražského Junior klubu Na chmelnici. Pracoval na obalech hudebních nosičů pro samizdatovou edici + - zvuk, Panton, Supraphon, Sony Music Bonton, Monitor EMI, BMG, Polygram, Indies, Anne rec., Black Point, Lotos, Wolf rec. a Globus International. Vystavoval doma i v zahraničí. Je členem TypoDesignClubu a nehrajícím členem skupin Jasná páka a Hudba Praha.

Grafiky Karla Halouna budou věnovány 40. výročí památného koncertu kapely Visací zámek na Žofíně.
.
Výstava otevřena pá 15—17 a so—ne 13 —16 hodin,
více na www.ccshhk.cz.
My Karlové
výstava

28
-
12

duben
-
říjen


28/04/24–12/10/25
kurátorka: Petra Příkazská
Vernisáž výstavy: 27/04 v 15:00
Komentovaná prohlídka: 13/06 od 17:30
 
Sběratelství výtvarného umění je jednou z činností, jíž moderní člověk může realizovat sám sebe. Svoje zájmy, záliby a názory na to, co je dobré, kvalitní, smysluplné či krásné propisuje do universa rozrůstající se sbírky. Vytváření sbírky je otevřený a dynamický proces, jehož výsledek není předem znám, neboť spolu s kolekcí se také prohlubují znalosti a zkušenosti sběratele o daném tématu, a tím se postupně proměňuje i její budoucnost.
 
Výstava Jak sbírat umění představí divákovi celoživotní dílo Karla Tutsche (1941–2008), znalce, sběratele a neortodoxního neúnavného podporovatele mladých výtvarníků, jenž po více jak čtvrt století na vlastní náklady provozoval galerii Na bidýlku a svou činností přispíval k propagaci českého umění v zahraničí a naopak.
 
Výstava bude rekonstrukcí Tutschovy cesty od amatérského sběratele drobné grafiky a ex libris po uznávaného znalce a majitele jedné z nevýznamnějších sbírek své doby. Kromě toho jednotlivá umělecká díla, jež se rozhodnutím sběratele ocitla v malém brněnském bytě, dohromady vytváří subjektivní, a tím i neopakovatelnou encyklopedii českého umění od poloviny 60. let 20. století do roku 2008, završenou kapitolou věnovanou berlínské výtvarné scéně raných nultých let, která v té době zažívala svůj největší rozmach a kam se sjížděli začínající umělci z celé Evropy.
 
Sbírka byla zakoupena GMU roku 2021 s podporou KHK a následujícího roku doplněna o soubor originálních kreseb ke katalogům galerie Na bidýlku.

výstava

1
-
31

květen


Roska Hradec Králové

Jsme pacientskou organizací, která si dala za cíl pomáhat lidem s roztroušenou sklerózou žít kvalitní důstojný a plnohodnotný život. Předmětem naší činnosti je pořádání cvičení, přednášek, rekondičních pobytů a dalších aktivit. Odborným garantem naší organizace je doc. MUDr. Radomír Taláb, CSc. Za tuto spolupráci velice děkujeme.

Historie projektu 

Naše regionální organizace byla založena v roce 2001. Předsedkyní je Bohuslava Pošmurová, hospodářkou Věra Krejsková, samostatným revizorem Alena Šikýřová.
V současné době máme asi 55 členů.

Naši uživatelé 

Našimi uživateli jsou nemocní s roztroušenou sklerózou. Vzhledem k tomu, že většina z nás má větší či menší problémy s mobilitou, tak je pro nás důležité setkávat se, abychom neztratili kontakt se světem.

Chcete poznat organizaci Roska více? Přijďte dne 30. května od 16 hodin na besedu do informačního centra. Mimo jiné se dozvíte, jak Roska funguje a jak pomáhá lidem.

Beseda a výstava se koná v souvislosti s Mezinárodním dnem roztroušené sklerózy, který připadá na 30. května.

https://www.roskahk.cz/
pacientská organizace Roska Hradec Králové – představení činnosti organizace
koncert

1
-
31

květen


U příležitosti výstavy se dne 16. 5. od 16:30 uskuteční „Setkání nad fotoobrazy“, na kterém vystoupí studenti Konzervatoře Pardubice ze třídy Jiřího Křenka - Amálie Linková a Jan Kubišta.

---

Dana Ludvíčková je svojí profesí hudební pedagožka, sbormistryně a dirigentka. Fotografování se intenzivněji věnuje přibližně od roku 2010, kdy začala zachycovat Přírodu Orlických hor a svoje fotografie zveřejňovat na sociálních sítích.

V roce 2019 se stala členkou Klubu fotografů Nové Město nad Metují spolku Poznávání, kde působí dodnes. Ve své tvorbě se věnuje nadále fotografování Přírody, ale nově také fotografii kreativní. Nápaditě komponuje objekty a s fotografiemi nadále pracuje. Tak vznikají tzv. fotoobrazy, které pozorovateli nabízejí energii, harmonii a poznání (především sebe sama), ale také humor. Za svoji fotografii Plot obdržela v roce 2023 druhou cenu ve Fotografické soutěži o cenu Františka Kupky.

Výstava „FOTOOBRAZY“ je její třináctou autorskou výstavou.

Dana Ludvíčková Ludvida vydala knihu fotografií a textů „Chvilky ke snění“ a každoročně zhotovuje nástěnný kalendář. Její fotografie, aktuality o výstavách a fotoblog najdete na www.ludvida.cz.
 

Dana Ludvíčková - Fotoobrazy
výstava

1
-
31

květen


Nahlédněte pod pokličku toho, jak vypadaly rané výtvory umělé inteligence v době jejího rozkvětu.

Výstava obrazů Pavla Švaningera, které vznikly s využitím umělé inteligence v programu Midjourney mezi lety 2021–2023, vás zavede do světa fantazie hned v několika ohledech. Díla vznikala kombinací hesel jako „noční krajina fantasy světa zalitá světlem měst s polární září a hvězdami na obloze“ nebo „archanděl temna bez tváře“.
 
Výstava je přístupná v otevírací době pobočky.
výstava

1
-
31

květen


změna programu vyhrazena
Muzikantův diář - program hudebního oddělení ZUŠ Střezina na květen

1
-
31

květen


* změna programu vyhrazena
Club La Fabrique - program na květen

1
-
31

květen


změna programu vyhrazena
ZUŠ Habrmanova - květen

2
-
28

květen
-
červen


Výstava maleb, keramiky a dřevořezeb účastníků umělecké akademie pro seniory. Akademie je projekt ZUŠ Habrmanova, který trvá již čtvrtým rokem.

Slavnostní zahájení výstavy bude 2. května od 11:00.
 
Výstava je přístupná v otevírací době knihovny.
výstava

2
-
28

květen
-
červen


Jestliže má umělá inteligence vliv na to, jak se lidé chovají a jak přemýšlejí, může mít nějaký́ vliv také na duši člověka? Umělá inteligence dnes úspěšně napodobuje celou řadu činností, které byly ještě donedávna považovány výhradně za doménu lidí. V mnoha ohledech člověka dokonce překonává. To nás nutí znovu se podívat do zrcadla a ptát se, kým jsme.

Spolufinancováno EU.
 
Výstava je přístupná v otevírací době knihovny.
výstava

2
-
28

květen
-
červen


Díky novým kreativním nástrojům umělé inteligence může každý z nás snadno vytvářet působivé originální obrazy, literární nebo hudební díla. Co vznikne, když dáme tyto nástroje do rukou studentům základních a středních škol?

Spolufinancováno EU.
 
Výstava je přístupná v otevírací době knihovny.
výstava

6
-
27

květen
-
červen


Šikovné ruce členek Spolku upaličkovaly, uháčkovaly, upletly, usíťovaly, utkaly a dalšími tradičními i méně obvyklými technikami vytvořily spoustu pěkných věcí. Představí vám tu malý průřez svou třicetiletou činností. Ke společné velké háčkované práci přizvaly i veřejnost.
 
Slavnostní otevření výstavy bude 6. května od 17:00.
 
Výstava je přístupná v otevírací době knihovny.
výstava

6
-
27

květen
-
červen


Rok 2024 je spojen s připomínkou 160. výročí, kdy Antonín Petrof vyrobil své první křídlo v roce 1864 a tehdy položil základy výroby mistrovských hudebních nástrojů značky PETROF. Studenti Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové se pokusili na tuto mimořádnou událost nahlédnout neotřele a inovativně. Výsledkem prací grafické a textilní tvorby jsou plakáty, tiskoviny a autorské textilie inspirované samotnou značkou.
 
Dovolujeme si vás pozvat na výstavu „VÝROČÍ“. Studenti Katedry výtvarné kulturya textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, zde představí výběr prací grafické a textilní tvorby k oslavám 160. výročí založení mimořádné značky PETROF.
 
Práce vznikly ve spolupráci s PETROF Gallery v Hradci Králové.

výstava

15
-
17

květen
-
červen


Výstava k vidění od 15. 5. do 17. 6. 2024.
Josef Bavor: Spirála života
výstava

16
-
25

květen
-
červen


Výstava obrázků plných barev, které nakreslily děti mateřských škol v rámci výtvarné soutěže MŠ Kamarád na téma Příběh kapky vody.
Vernisáž výstavy, která se uskuteční 16. 5. od 16:30, bude spojená s vyhodnocením soutěžních prací a slavnostním předáváním cen zúčastněným školám.
 
Výstava je přístupná v otevírací době knihovny.
výstava

20
-
31

květen
-
srpen


Panelová výstava o jedovatých rostlinách, kterou poskytla Botanická zahrada hl. m. Prahy Ve spolupráci s Unií botanických zahrad ČR.
Jedovatá sezóna

20
-
14

květen
-
červen


Výstava probíhá od 20. 5. do 14. 6. 2024 v Galerii Na Mostě.
 
Vernisáž výstavy 20. 5. v 16:00 hodin.
Tradiční výstava výtvarné tvorby (od malby a kresby, koláží, grafiky, fotografií po batiku, drhání, výrobu bižuterie a keramiku) zaměstnanců, studentů a dětí zaměstnanců.
 
Pořádá Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Spolek pro vybudování Českého farmaceutického muzea ve spolupráci se ZO VOS.

47. výstava prací zaměstnanců a studentů, 39. výstava prací jejich dětí - Memoriál prof. Haise
výstava

23
-
13

květen
-
červen


Výstava představuje originální díla žáků základní umělecké školy, zahrnující malbu, kresbu a keramiku. Jejím prostřednictvím se návštěvníci ocitnou ve světě dětského tvoření a objeví talent našich mladých umělců. Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží, na které vystoupí kytarové kvarteto.
 
Slavnostní vernisáž se koná ve čtvrtek 23. 5. v 16.00 hod. v galerii Dokola ve 4. NP.

výstava

PARTNEŘI TURISTICKÉHO INFORMAČNÍHO CENTRA