KALENDÁŘ AKCÍ-Turistické informační centrum Hradec Králové

Informační centrum nenese zodpovědnost za skutečný průběh zde inzerovaných akcí. Kalendář je průběžně aktualizován, přesto doporučujeme ověřit konání akce, čas, vstupné a volnou kapacitu na přiložených odkazech (popisek Další informace). Děkujeme za pochopení a přejeme příjemně strávený čas v Hradci Králové.


KALENDÁŘ AKCÍ

Přehledně poskytujeme informace o tom, jak trávit volný čas či kam zajít za kulturou v Hradci Králové. Zakoupíte u nás vstupenky na kulturní akce (nejen) v Hradci Králové. Přehled akcí najdete v kalendáři akcí.

            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

25. ledna 2023

25

leden


Datum konání: 25. 01. 2023
Začátek akce: Od 09:30 do 10:30
Místo konání: Pobočka Moravské Předměstí B
Typ akce: Workshop
Klubík Sovička vás zve na pohodové dopoledne s pohádkou a tvořeníčkem pro nejmenší děti a jejich rodiče.
 
Rezervace předem nutná na tel. 495 274 134 nebo moravske@knihovnahk.cz.
 
Vstup volný.

25

leden


Jevištní podoba sbírky balad Kytice z pověstí národních (1853), nejslavnějšího díla miletínského rodáka Karla Jaromíra Erbena a jednoho z nejznámějších děl české literatury vůbec. Co se vám vybaví jako první, když se řekne Kytice? Zemřela matka a do hrobu dána? Na topole podle skal? Nechoď dceruško k jezeru? Hrej si – tumáš kohouta? Dej sem dítě? Hoj ty Štědrý večere, ty tajemný svátku? Naše inscenace vás přesvědčí, že Kytice rozhodně nepatří jen do zaprášené archivní poličky s označením „povinná školní četba“! Kytice jako národní poklad, otevírající před námi svět magických balad i moudrostí našich předků. Kytice jako výsostná poezie s romantickým odérem i hororovou patinou. Kytice jako téma viny, trestu a daností zákonů lidských i přírodních. Kytice jako kniha, kterou všichni známe, ale na kterou jsme už možná trochu zapomněli…..

25

leden


středa 25. ledna 2023 od 16.00 do 18.00 hodin
cestopisné pásmo Mgr. Štěpánky Potočkové s obrázky, promítáním a vyprávěním

Podíváme se do hornaté střední Asie. Navštívíme hlavní město Bishkek, vydáme se odtud do hor a projdeme se kolem jezer v jeho okolí. Na závěr zavítáme i do Istanbulu. Je třeba se přihlásit nejpozději do pondělí 23. ledna přes: https://www.sedmikraskahk.cz/rezervacni-system. Hradí se vstupné: nečlen/ka 100 Kč, člen/ka 80 Kč, člen/ka Plus 50 Kč, studenti a senioři 50 Kč. Hlídání dětí zajištěno.
 

25

leden


Datum konání: 25. 01. 2023
Začátek akce: Od 17:00 do 19:00
Místo konání: Víceúčelový sál Centra celoživotního vzdělávání
Typ akce: Přednáška
Čekankový sirup, xylitol, erythritol či datlový sirup? To je spousta nových možností slazení. Které sladidlo je opravdu zdraví prospěšné a které si na něj jen hraje? Čím sladit dětem a čím diabetikovi? Pojďme se na ně podívat a zároveň je i ochutnat. Přednáší Pavlína Žďárková.
 
Pořádáno S PODPOROU MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ.
 
Vstupné 40/60 Kč.*

25

leden


V digitálně restaurovaném režisérském sestřihu se pouze na dva týdny vrací do kin portrét skupiny The Doors režiséra Olivera Stonea. Filmové ztvárnění vzestupu i pádu slavné skupiny The Doors a jejího zpěváka Jima Morrisona – rebela a génia, který se za dvacet sedm let svého života stal legendou. Vynikající herecký výkon Vala Kilmera v hlavní roli je doprovázen skvělou hudbou a největšími hity The Doors.

25

leden


Model Carl a jeho partnerka influencerka Yaya jsou pozváni na luxusní výletní plavbu. Společnost jim zde dělá opravdu vybraná smetánka. Je tu starý mládenec hledající životní lásku, výstřední ruský obchodník a celému mumraji vládne kapitán, který je věčně pod parou. Když nečekaná událost zamíchá kartami, charaktery cestujících se ukáží v pravém světle. Dvojnásobný vítěz Zlaté palmy z festivalu v Cannes Ruben Östlund natočil břitce satirickou komedii o společenských rolích a opojné síle moci, která nenechá na žádném z pasažérů nit suchou.

25

leden


Prostřednictví unikátních fotografií se alespoň na chvíli přeneseme do chilské pouště Atacama, kde se nacházejí nejlepší astronomické observatoře světa. Půjde především o pracoviště Evropské jižní observatoře (ESO) La Silla, Paranal a Armazones. Součástí přednášky budou pohledy na úžasné nebe jižní polokoule.
Přednáška se koná ve spolupráci s Hvězdárnou v Úpici.
 
Přednáška začíná 18:00 hod. v konferenčním sále v 5. NP.
Vstupné 100/60 Kč.* 
 
Sleva s vztahuje na seniory, studenty a držitele průkazu ZTP. Děti do 12 let zdarma.

Zdeněk Bardon: Dalekohledy a vesmír

25

leden


Kreativní myšlení, práce s chybou, uvolněnější komunikace, schopnost prosadit svůj názor a pohotovější reakce. O tom je sebepoznávací kurz improvizace. Cílem kurzu je poznat líp sám sebe skrze divadelně improvizační techniky.
 
Vyzkoušej si to v otevřené hodině!
 
25. 1. | středa | 18 - 20 hod | Centrum uměleckých aktivit
 
Lektorka: Andrea Moličová

25

leden


Osmifinále českého poháru v basketbalu mužů.
KRÁLOVŠTÍ SOKOLI - USK PRAHA

25

leden



· hvězdná obloha, virtuální vesmír a celooblohová filmová projekce HORIZON: Beyond the Edge of the Visible Universe

· digitální planetárium

· 90 minut

· pořad vhodný pro dospělé a mládež od staršího školního věku

V digitálním planetáriu se nejprve podíváme na aktuální noční oblohu bez světelného znečištění. Následně podnikneme virtuální cestu do vesmíru. V poslední části programu zhlédneme celooblohovou filmovou projekci HORIZON: Beyond the Edge of the Visible Universe.

Všechny návštěvníky žádáme, aby naše zařízení nenavštěvovali s příznaky jakéhokoliv infekčního onemocnění či zvýšenou teplotou. Dodržujte pokyny pracovníků zajišťujících program, ustanovení Návštěvního řádu a aktuálně obecně platná opatření či doporučení.

Změna programu vyhrazena. Upozorňujeme, že z bezpečnostních důvodů není možné vstupovat do sálu digitálního planetária po zahájení programu.

Snížené vstupné na programy Hvězdárny a planetária v Hradci Králové je určeno pro osoby do 16 let, studenty do 26 let, držitele průkazek ZTP/P a seniory od 60 let.

Bezplatný vstup

Rozhodnutím zřizovatele jsou v období od 07. 12. 2022 do konce roku 2023 pro individuální návštěvníky programů hvězdárny a planetária stanovena následující zvýhodnění:

1) děti do 10 let a senioři nad 65 let bezplatný vstup,

2) každou první středu v měsíci bezplatný vstup.

Počet míst na programu je omezen, proto upozorňujeme, že pro bezplatný vstup je nutné mít na program platnou vstupenku (cena 0 Kč), kterou získáte bezplatně zde na tomto vstupenkovém portálu města Hradce Králové HKPoint nebo v Turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží.

25

leden


Máte rádi překvapení? Věříte dramaturgům kina, že vás dokáží příjemně překvapit? Když přijmete naši hru a zkusíte „Bio Central naslepo“, nebudete do poslední chvíle vědět, na jaký film jste se vypravili. Zato budete mít jistotu, že zaplatíte přesně takovou částku, jakou sami uznáte za vhodné. Předem totiž neplatíte nic. Po projekci pak dostanete možnost ocenit čerstvě nabytý zážitek částkou, kterou si sami určíte. A ještě jednu jistotu máte – pokud přijdete a zjistíte, že jste promítaný film už viděli, vykompenzujeme vám takovou ztrátu času jedním pivem zdarma. Jdete do toho?

25

leden


Pietro je chlapec z rušného italského města, Bruno je kluk ze zapomenuté alpské vesnice. Jeden se každé léto vrací do hor s rodiči, druhý kopce nikdy neopouští. Sdílí lásku k majestátním vrcholům, složitý vztah k vlastním otcům a časem i husté plnovousy. Tak jako příroda roste, usychá a znovu vzkvétá, mění se i jejich přátelství. Ztráta v Pietrově životě ho po mnoha letech zavede zpět na venkov a opětovné setkání s Brunem změní jeho pohled na svět. Za adaptaci stejnojmenné knihy Paola Cognettiho o přerodu chlapců v muže, hodnotě přátelství a hledání smyslu života v tichu spektakulárních Alp či Himálaje, získali režiséři Felix van Groeningen a Charlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivalu v Cannes.

1
-
31

leden


Velkolepě a dekorativně řešené Foyer Ladislava Jezberu inspirovalo k vytvoření instalace reagující na monumentalitu tohoto výstavního prostoru i na ušlechtilý materiál použitý v jeho výzdobě – mramor. Z více než pětimetrových prefabrikovaných polystyrenových kvádrů, jejichž struktura mramor imituje, sestavil kompozice, které nepředstavují pouhou hru s formou, stabilitou či proporcemi, ale též vyjádření myšlenek a úvah, jež se v textové podobě nenápadně „objevují“ na dekorativním pozadí vstupní haly a volně plynou po povrchu soch. Člověk je tvor společenský a jako takový musí neustále „držet na uzdě“ své ego (já). Jen to mu umožňuje v rámci společnosti fungovat a přežít. Každý den nás okolnosti nutí hledat rovnováhu mezi našimi potřebami a touhami a zájmy ostatních. Já má tendenci pokládat všechny skutečnosti za věci, s nimiž může zacházet podle svých potřeb, zkoumat je, manipulovat s nimi a využívat, jak právě potřebuje. Neovládnutí vlastního ega potom může člověka vést až k tomu, že podobně jako zvířata bojuje s příslušníky vlastního druhu. Avšak liší se od nich mírou ničivosti a masovosti tohoto počínání a rovněž vědomím své smrtelnosti – omezeného času.
 
Výstava EGO se zabývá právě tématem koexistence i vzájemného ovlivňování jedince a společnosti. Sestává ze dvou samostatných instalací vytvořených pro královéhradeckou galerii – jedné ve Foyer, druhé v prostoru Bílé kostky.
 
Ladislav Jezbera (*1976 Hořice v Podkrkonoší) je spjat s východočeským regionem, který má bohatou sochařskou tradici. Studoval na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně v ateliéru sochařství u Vladimíra Preclíka, ale ovlivnila jej zejména minimalistická tvorba jeho dalšího učitele – Jana Ambrůze. Vychází z geometrického umění a minimalismu, které propojuje s konceptuálními přístupy. Jeho díla pomocí matematických a fyzikálních propočtů či sotva postřehnutelných chemických procesů vizualizují filozofické či sociologické teorie. Často využívá specifické vlastnosti „nesochařských“ materiálů, jako je plexisklo, molitan, vyjetý motorový olej, mýdlo či polystyren. Je členem Klubu konkretistů KK3 se sídlem v Hradci Králové.

Výstava ve voyer galerie trvá od 17. 6. 2022 do 13. 3. 2023.

1
-
31

leden


Od 15. 10. 2022 do 26. 3. 2023

Výstava odkazující na stejnojmenný seriál České televize, který se stal fenoménem již dvou generací televizních diváků, se zakládá nejen na osudech skutečných československých četníků, ale také připomene, že se řada seriálových případů odehrála ve východních Čechách 30. let 20. století. Předlohou se totiž staly osudy četnické pátrací stanice Hradec Králové.
 
Návštěvník se také seznámí s fungováním a každodenností četnického sboru coby primární bezpečnostní instituce první republiky.
 
Součástí výstavy bude několik doprovodných akcí: služební obchůzka s četníky, četnická škola, exkurze do původní budovy četnické pátrací stanice nebo konference s odbornými příspěvky v tematice četnictva. 

1
-
31

leden


Naťuknout špičku vejce: Kolumbus jindy a dnes
07/10/22–12/03/23
kurátorka: Vjera Borozan | Prostor
Komentované prohlídky se uskuteční v sobotu 05/11, 10/12 a 04/02.

Příběh admirála Kryštofa Kolumba, jeho epochální plavby a „objevu nového světadílu“ patří k zakládajícím mýtům moderní západní civilizace. Vychází nejen z vědeckých zpracování historických pramenů a své místo má i v učebnicích dějepisu a zeměpisu. Věnuje se mu řada dobrodružných a historických románů, obrazů, grafik, soch, filmů, oper nebo divadelních inscenací. Ve 20. století se začal proměňovat, zejména po druhé světové válce, kdy se pod vlivem antikoloniálních bojů změnily geopolitické a hospodářské vztahy. Na povrch velkolepého, triumfálního příběhu tak postupně prosakovalo vše, co bylo dlouhodobě zamlčováno a potlačováno.
 
V současnosti, kdy jsme opět svědky celosvětové diskuse o naléhavosti procesu dekolonizace, spatřujeme příhodný moment pro otevření mnoha otázek spojených s tématem této výstavy. Ta se zaměřuje především na specifika reprezentace Kryštofa Kolumba v českých zemích a jejich kultuře. Zejména na jeho zobrazování v uměleckých dílech vznikajících nebo dostupných ve vymezené lokalitě od druhé poloviny 19. století do současnosti. Zajímá nás nejen to, co tato díla vypovídají o Kolumbovi, ale především o nás samotných, o představách, které si do nich projektujeme. Celek je architektonicky a tematicky strukturován do pěti částí, jež se vzájemně prolínají.
 
Centrálním bodem výstavy je Studie Kryštofa Kolumba (1881) od malíře Václava Brožíka ze sbírek GMU pro velkolepé plátno Kryštof Kolumbus na dvoře španělském roku 1492. Dále budou prezentovány klíčové obrazy tohoto mořeplavce (díla Christiana Rubena, Beneše Knüpfera, Felixe Jeneweina ad.), ale i starší grafiky ze sbírek veřejných institucí České republiky, scénografické návrhy, plakáty, básně, hudební nahrávky či úryvky textů odkazující k hudebním, divadelním a literárním zpracováním příběhu Kryštofa Kolumba v českém prostředí 19. a 20. století. Výstava představí také zcela aktuální díla českých a slovenských autorek a autorů (Martina Smutná, Vojtěch Rada, Václav Magid, Ladislava Gažiová, kolektiv Apart), která reflektují danou tematiku v širších souvislostech.

1
-
31

leden


17. 6.  2022 - 12. 11. 2023

Měnící se svět – poslední lovci a první zemědělci (nejen) ve východních Čechách:
archeologická výstava přibližuje zhruba 5 tisíc let trvající období končící éry lovců a sběračů a začínající epochy zemědělců v našem regionu a odpovídá například na otázky, jak moc se od sebe lišily světy v době mezolitu a paleolitu, nebo co se vlastně stalo s původními lovci poté, co na naše území dorazili zemědělci.



 

1
-
31

leden


27/11/20–01/10/23
Kurátor: Tomáš Pospiszyl
ARCHITEKT VÝSTAVY: TOMÁŠ SVOBODA
GRAFICKÝ DESIGN: CINDY KUTÍKOVÁ & JIŘÍ MOCEK
 
Vystavení autoři a autorky: Václav Stratil, Veronika Šrek Bromová, Milan Knížák, Milan Langer, Martin Zet, Daniel Pitín, Michael Rittstein, Jaroslav Róna, Michal Gabriel, Zorka Ságlová, Miloš Šejn, Margita Titlová, Vladimír Kokolia, Lenka Klodová, Václav Jirásek, Ladislav Jezbera, Matyáš Chochola, Václav Houdek, Anna Daučíková, Anetta Mona Chisa, Lucia Tkáčová, Zbyněk Baladrán, Markéta Othová, Anna Hulačová
Současné umění zatím nemá své dějiny. Nedává proto smysl vyprávět jeho příběh chronologicky, ale spíše tematicky, s důrazem na různorodost přístupů jednotlivých umělců a umělkyň k výtvarné tvorbě. Expozice současného umění Galerie moderního umění v Hradci Králové podstatnou měrou vychází z její nedávné akviziční činnosti. Představuje umělce a umělkyně střední a mladší generace, kteří se do veřejných sbírek prosazují teprve v posledních letech.
 
Za hranici současného umění považujeme přelom 60. a 70. let minulého století. Jako důležité okolnosti jeho vzniku vnímáme rozvoj konceptuálního, na myšlence postaveného umění a vzrůstající různorodost forem a obsahů umělecké tvorby. V současném umění nenacházíme jednotný styl. Každý autor, každá autorka si vytváří vlastní jazyk. Nevyjadřují se jen malbou nebo sochařstvím, ale čím dál častěji také fotografií, performancí, filmem, videem, textem, digitálními technologiemi a mnoha dalšími způsoby. Kromě formální nejednotnosti je častým znakem současného umění i to, že nepřipomíná tradiční umění. Daleko víc se blíží vědeckému výzkumu, terapeutické činnosti nebo například sociálně aktivistickým projektům.

1
-
31

leden


Minulé století – dvacet osobností
27/11/20–01/10/23
Kurátorka: Petra Příkazská
Odborná spolupráce: Kateřina Křížkovská,
Judita Kožíšková, Anna Horák Zemanová
Architekt výstavy: Tomáš Svoboda
Grafický design: Cindy Kutíková & Jiří Mocek
 
Vystavení autoři a autorky:
František Kupka, Quido Kocian, Josef Váchal, Augusta Nekolová, Bohumil Kubišta, Emil Filla, František Foltýn, Josef Šíma, Toyen, Alois Wachsman, Ladislav Zívr, Jan Kotík, Jiří Kolář, Vladimír Boudník, Mikuláš Medek, Milan Grygar, Adriena Šimotová, Věra Janoušková, Zdeněk Beran, Jitka Svobodová
Tradiční výklad umění moderny 20. století je chronologický a lineární. Obvykle stojí na výběru jednotlivých charakteristických mistrovských děl řazených do logického sledu, v němž jeden styl střídá druhý. Tato historická logika je však výsledkem zaujatého, subjektivního výběru, do něhož zasahovali nejen samotní umělci, ale významnou měrou též kritikové, obchodníci, sběratelé a historikové.
 
Expozice  Minulé století – dvacet osobností se vědomě navrací k prastaré metodě založené na autorských kolekcích, neboť přes všechny pochybnosti je umění 20. století stále dílem jednotlivců, kteří svým osobitým způsobem přistupovali k otázce umělecké tvorby. Každý z vybraných autorů rozšířil možnosti zobrazení viděného, pokusil se překročit dobové přemýšlení o umění či posunout jeho vnímání mimo běžné standardy. V řadě případů k tomu docházelo nejen prostřednictvím samotných děl, ale i teoretickými úvahami, osobní angažovaností ve veřejném prostoru či pedagogickým působením.
 
Jakkoli je to obtížné, snaží se expozice v maximální možné šíři představit umění 20. století jako mnohotvárný prostor, v němž se stále více pohybovaly i ženy, které právě v tomto století dosáhly určité míry rovnoprávnosti bez ohledu na genderové role.

2
-
31

leden


BEZOBAV

Výstava obrazů účastníků výtvarného kurzu pro dospělé

Zájemci o tvůrčí činnost v oblasti kresby a malby se začali scházet na podzim roku 2016 v ateliéru Centra uměleckých aktivit (nástupnická organizace Centra podpory uměleckých aktivit Impuls). Kurzu se lektorsky ujala Mgr. Barbora Pejšková. Část výtvarné skupiny chodí soustavně až do dnešních dnů a část se průběžně obměnila. Jedno však mají všichni společné – nadšení a touhu zlepšovat se v různých výtvarných technikách. Jsou to úžasní lidé, kteří se vzájemně inspirují nejen svou tvůrčí činností, ale také nadšením pro tvorbu jako takovou. Výstava je jakýmsi milníkem, kam se ve své tvorbě posunuli. 
 
Vystavující:
Zuzana Capoušková, Pardubice
Eva Doležalová, Čeperka
Marie Komárková, Kuks
Jana Müllerová, Hradec Králové
Ilona Němcová, Pardubice
Kevin Smith, Hradec Králové
Eva Stanovská, Dřenice
Romana Svatoňová, Libišany
Hana Šimůnková, Hradec Králové
Kamila Štekerová, Hradec Králové
Hana Štilcová, Hradec Králové
Dita Valachová, Pardubice
Aneta Hloucalová, Hradec Králové
Sofie Březinová, Hradec Králové

Vernisáž ve čtvrtek 5.1. 2023 od 16.30 hodin.

BEZOBAV

2
-
31

leden


Datum konání: 02. 01. 2023 do 31. 01. 2023
Místo konání: Pobočka Moravské Předměstí B
Typ akce: Výstava
 
Výstava fotografií Pavla Rejtara, který vás překvapí surrealistickými díly. Autor zobrazuje události a svou fantazií přetváří jejich realitu do alegorických scén. Jednou z charakteristických vlastností umělcovy tvorby je transparentnost motivů a jejich vzájemné prostupování, které spojuje náměty a objekty, jež jsou od sebe v normálním světě vzdálené.

2
-
31

leden


Datum konání: 02. 01. 2023 do 27. 02. 2023
Místo konání: Galerie Centra celoživotního vzdělávání
Typ akce: Výstava
Hravé, vtipné, výstižné stejně jako mrazivé. Výstava představí nejzajímavější vizuální básně Václava Havla ze sbírky Antikódy, které vytvářel především v první polovině 60. let.
 
Putovní výstava z Knihovny Václava Havla.

2
-
31

leden


Od 2. prosince 2022 do 23. dubna 2023
 
Československé vojenské letectvo v Hradci Králové a Pardubicích 1945 – 1992

Nečekejte žádný horor ani detektivku.
 
UPÍR byl volací znak vojenského letiště v Hradci Králové ve druhé polovině 20. století.
Letiště v sousedních Pardubicích mělo volací znak PRVEK.
 
Výstava v Muzeu východních Čech v Hradci Králové připomíná činnost československého vojenského letectva na letištích v Hradci Králové a Pardubicích v období let 1945 – 1992. Přestože do historické budovy muzea nebylo možné umístit celé letouny, milovníci letectví si rozhodně přijdou na své a nudit se nebude ani nejširší veřejnost. Muzeum představí unikátní exponáty ze sbírek svých, některých dalších muzeí a ze soukromých sbírek. Díky spolupráci s třebíčským modelářským klubem budou k vidění i krásné modely letecké techniky. 

Já, UPÍR, přistání povoluji!

3
-
31

leden


Datum konání: 03. 01. 2023 do 28. 02. 2023
Začátek akce: Od 08:00 do 18:00
Místo konání: Foyer, 1. patro Centra celoživotního vzdělávání
Typ akce: Výstava
Přijďte se seznámit s českými a maďarskými organizacemi, které přijímají dobrovolníky ze zahraničí. Co tito lidé dělají a proč je důležité si pomáhat? Zjistěte, co všechno se skrývá za Evropským sborem solidarity. Výstava vznikla ve spolupráci s maďarskou knihovnou v Szolnoku. Spolufinancováno EU. Vstup volný.

4
-
31

leden


Soubor bannerů, které můžete od 4. ledna vidět v galerii Dokola ve 4. NP, vznikl k 30. výročí založení Oblastní charity Hradec Králové. Prezentace zachycuje vznik Oblastní charity Hradec Králové a představuje, jak postupně vznikaly jednotlivé sociální a zdravotní služby. Jedná se o živý materiál s mnoha komentáři osobností hradecké Charity, doplněný fotografiemi. Zmíněné bannery představují významné milníky hradecké Oblastní charity, projekty, jako např. Tříkrálová sbírka nebo Kamínková benefice, prezentační aktivity, odborné konference... Součástí prezentace jsou i bannery projektu výstavby Lůžkového hospice ve Stěžerách, který Oblastní charita Hradec Králové připravuje.

4
-
31

leden


Od 4. ledna vás zveme do galerie Automat, kde se uskuteční 12. ročník tradiční výstavy s názvem „Stavařina nuda není“.
Prezentovány budou závěrečné práce žáků oboru vzdělání Technické lyceum, dále ročníkové, maturitní a soutěžní práce oborů stavebnictví a technická zařízení budov, které byly vytvořeny v rámci předmětů konstrukční cvičení a aplikovaná výpočetní technika.
Součástí výstavy jsou také ukázky modelů a prací zhotovených v předmětech průmyslové výtvarnictví, technické kreslení, architektura a výtvarná výchova.
Studenti se kromě navrhování konstrukčních řešení staveb zabývají také jejich architektonickým uspořádáním a designem, včetně interiéru. Mají tak možnost rozvíjet svoji fantazii a kreativitu.

5
-
31

leden


Datum konání: 05. 01. 2023 do 28. 02. 2023
Místo konání: Foyer, 1. patro Centra celoživotního vzdělávání
Typ akce: Výstava
Výstava fotografií představuje „barevnost“ a rozmanitost Ukrajiny. Na fotografiích můžete vidět krásu Ukrajinských Karpat, centrum přístavního města Oděsa nebo hlavního města Kyjeva, historickou pevnost Kamenec, ale i fotografie z domova důchodců či dětského domova. Autorem fotografií je Miroslav Hodeček, pracovník Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce DCHOO a profesionální fotograf.
 
Spolufinancováno EU.

7
-
31

leden


změna programu vyhrazena
AC klub - program na leden/únor

7
-
31

leden


Prostor kavárny Bio Central zaplnila tuto sobotu výstava dvou umělců. Jan Wilda, čerstvý absolvent Univerzity Ústí nad Labem ke spolupráci přizval svého vedoucího ateliéru – uznávaného umělce Jiřího Kovandu. Jejich společná výstava Pod tácky město vznikla na míru prostoru kavárny a propojuje mimo jejich prací také lidové umění s motivy krajiny Českého ráje, hospodské estetiky a laskavým humorem.
 
„Výstavu Pod tácky město jsme s Jiřím Kovandou pojali jako společnou reakci na prostory kavárny v Bio Central. Sešli jsme se tu asi měsíc před výstavou a rozhodli se v den vernisáže nainstalovat kresby, koláže, fotografie a objekty tak, jak se to obyčejně dělá v galerii a prostor kavárny tak i pojímat. Jedním z hlavních děl je například stovka bílých podtácků, na které jsme vytvořili kresby a koláže a poté je rozdali na stoly k prohlédnutí, použití, či zcizení,“ představuje výstavu jeden z autorů – Jan Wilda. 
 
Základem výstavy jsou zarámované koláže, fotografie a ilustrace obou umělců s nalezenými výstřižky nebo čísly. Návštěvník tu ale najde také drátěné, po domácku vyráběné objekty dotvořené na místě různými technikami. Dále autoři připravili jakousi výstavku objektů, která evokuje parapety s pracemi dětí ze základní umělecké školy. Tato „výstavka“ ale účinně dotváří koláže na stěnách. 
„Výstava vznikala nejen na míru prostoru, ve kterém je umístěna, ale také přímo v tomto prostoru. Od sobotního dopoledne Wilda s Kovandou vytvořili ze svých děl – fotografií, ilustrací, skic, koláží a různých nalezených drobností – devět vitrín – jak sami říkají. Vznikla tak výstava, která je výsledkem jejich společné diskuze a spontánní spolupráce,“ popisuje proces vzniku výstavy Ilona Mach, která výstavy v Bio Central zajišťuje. 
 
Výstava potrvá do konce února. Je přístupná zdarma v otevíracích hodinách kavárny. 
 

Pod tácky město

7
-
28

leden


Změna programu vyhrazena
Denoche music hall - program na leden

13
-
26

leden

13
-
28

leden


Změna programu vyhrazena.
Club la Fabrique - program na leden

PARTNEŘI TURISTICKÉHO INFORMAČNÍHO CENTRA