Letní komentované procházky městem

Léto plné komentovaných procházek a prohlídek města pro děti a dospělé si nejen pro Hradečany připravil tým pracovníků z Destinační společnosti Hradecko, Bílé věže a kostela sv. Mikuláše. V nabídne jsou jak denní, tak i tajuplné večerní procházky.


A protože je letošní rok ve znamení Josefa Gočára, je mu věnován celý jeden cyklus. 140. výročí narození významného architekta nemůžeme nechat bez povšimnutí! Pojďte společně s námi projít „Gočárův Hradec“ a připomenout si, jaké architektonické skvosty nesou jeho jméno. Určitě budete překvapeni!,“ láká zájemce na prohlídky po stopách Josefa Gočára Lucie Popková z Hradecka. Ty se uskuteční 28. 6., 19. a 26. 7, 16. a 30. 8. a 6. 9. se začátkem vždy v 16 hodin. Sraz je před Infocentrem na Eliščině nábřeží.

Širší tematické zaměření nabídnou Noční komentované prohlídky města v termínech 27. 6. a 19. 9. se začátkem ve 20 hodin a 25. 7. a 22. 8. se začátkem ve 21 hodin. Stejně jako u Gočárových prohlídek je sraz u Infocentra na Eliščině nábřeží.

Pokračuje také nepravidelný seriál večerních procházek zahrnujících buď kostel sv. Mikuláše nebo Bílou věž. První z nich se uskuteční v neděli 5. 7. od 21 hodin a začátkem u kašny na Malém náměstí. Na programu bude historické centrum, terasy Karla Otčenáška a výstup na Bílou věž. V sobotu 18. 7. cyklus pokračuje procházkou po Jiráskových sadech, prohlídkou kostela a zakončením opět na Bílé věži. Tentokrát je sraz v 21 hodin u hlavní brány Jiráskových sadů, svítilny s sebou.

Po oblíbených kostýmovaných prohlídkách s polednicí provede letos Bílou věží malé návštěvníky samotná královna Eliška. S tou budou moci děti stoupat na ochoz o následujících sobotách: 20. června, 4. července, 29. srpna a 12. září vždy od 14 hodin. V případě zájmu veřejnosti nebude problém termíny rozšířit. Eliška dětem představí tak trochu jinou historii věže i jejího věnného města Hradec Králové. Přenese je do doby, kdy nedaleko stával královský hrad a vše bylo tak trochu odlišné. A pokud budou hodné, možná jim i sdělí, kde se ukrýval městský poklad.

Kromě prohlídek s Eliškou bude možné absolvovat i klasickou komentovanou prohlídku Bílé věže. Během výstupu se návštěvníci dozví mnoho zajímavostí z historie Bílé věže, poslechnou si nádherný zvuk městského zvonu Augustin a odměnou jim bude krásný výhled na Hradec Králové a celé jeho okolí. Termíny prvních prohlídek jsou 8. a 11. července od 17 hodin.

Na závěr nesmí chybět ani dětem určené Putování se skřítky a vílami - letos s vodníkem Čvachtalem v Jiráskových sadech. Ta se uskuteční o nedělích 28. 6., 19. 7., 16. 8. a 20. 9. se začátkem v 10 hodin u hlavní brány Jiráskových sadů.  

Vstupenky na všechny prohlídky/procházky jsou k zakoupení v předprodeji v informačních centrech nebo online na stránkách www.hkpoint.cz. v sekci Prohlídky.
V případě zájmu budou termíny prohlídek přibývat, proto doporučujeme zmíněné stránky sledovat pravidelně.