KALENDÁŘ AKCÍ-Turistické informační centrum Hradec Králové

  • V kalendáři naleznete akce z Hradce Králové a postupně přibývají i z celého Hradecka.
  • Akce jsou ve velké míře zadávány s předstihem, z toho důvodu doporučujeme ověřit konání akce, čas, vstupné a volnou kapacitu na přiložených odkazech. Po kliknutí na „Další informace\Zdroj a další informace\Více informací naleznete zde“ dojde k přesměrování zpravidla na stránku pořadatele\akce.
  • Změny v termínech a popisech akcí vyhrazeny.
  • Informační centrum nenese zodpovědnost za skutečný průběh inzerovaných akcí. 


KALENDÁŘ AKCÍ

Přehledně poskytujeme informace o tom, jak trávit volný čas či kam zajít za kulturou v Hradci Králové. Zakoupíte u nás vstupenky na kulturní akce (nejen) v Hradci Králové. Přehled akcí najdete v kalendáři akcí.

  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

06. října 2024

4
-
6

říjen


V Hradci Králové se od 4. do 6. října 2024 uskuteční nultý ročník Mezinárodního festivalu hudby a architektury ARCHITÓNY.
 
Základní kámen položili Jaroslav Svěcený a Jan Holásek, kteří chtějí propojit klasickou i multižánrovou hudbu s nádhernou hradeckou architekturou a moderními architektonickými trendy.
 
Festival si klade za cíl propagovat město Hradec Králové na celostátní a mezinárodní úrovni.
 
Výrazně zvýšit povědomí tohoto urbanisticky mimořádného evropského města v rámci tuzemského, a především mezinárodního turistického ruchu (Kotěra, Gočár…).
 
Prezentovat město formou dramaturgicky nápadité živé hudební kultury v návaznosti na architekturu a výtvarné umění.
 
Vytvořit kulturně-společenský projekt, který bude postupně sdružovat lidi s přímým či nepřímým vztahem k Hradci Králové.
 
Zesílit prestiž Hradce Králové v rámci měst Evropské unie.
 
Zapojit významné královéhradecké firmy včetně těch, které mají evropský či světový dosah, do festivalového dění.
 
Zapojit do projektu Ministerstvo zahraničí – krajanské spolky, v různých zemích žijí lidé s hradeckými kořeny.

Program
  • 4. 10., 8:30 - Panel inspirativních přednášek špičkových architektů a dalších osobností (Galerie moderního umění
  • 4. 10., 20:00 - Jaroslav Svěcený a Cigánski diabli (Petrof Gallery)
  • 5. 10., 9:30, 11:00, 12:30 - komentované prohlídky výstavy Pět století evropských houslí (Petrof Gallery)
  • 5. 10., 16:00 - Jaroslav Svěcený a Jitka Navrátilová - Galakoncert baroka (Sbor kněze Ambrože)
  • 5. 10., 20:00 - Jaroslav Svěcený a Markéta Laštovičková - Ohnivé rytmy u Jana Kotěry (Muzeum východních Čech)
  • 6. 10, 14:00 - Varine Mkrtchyan a Královéhradecký dětský sbor Jitro (Gymnázium J. K. Tyla)

Vstupenky a další informace na https://www.architony.cz/.

Architóny - mezinárodní festival hudby a architektury

6

říjen


Koncepce a libreto výstavy: Tomáš Jarkovský
Návrh a realizace instalací: Tereza Vašíčková
Odborná konzultace: Miloslav Klíma
Grafika: Jindřich Max Pavlíček
Produkce: Barbora Kalinová
Spolupráce na instalaci: Dílny a technici Divadla Drak

Určeno pro celou rodinu.

Výstava Příběh Draku 1958–2018 vypráví příběh 60leté historie Divadla Drak. Prostřednictvím vystavených loutek, fotografií, scénografických návrhů, ukázek z inscenací a dalších dobových materiálů zachycuje proměny drakovského divadelního jazyka a zároveň přibližuje nezaměnitelnou atmosféru divadla. Představuje Drak jako místo tvorby, ale také jako křižovatku osudů těch, kteří jeho příběh po 60 let spoluvytvářeli.

Expozice se skládá z 31 zastavení věnovaných významným inscenacím, osobnostem nebo událostem v historii divadla, která jsou rozdělena do osmi tematických celků. Prvních pět je řazeno chronologicky a vypraví příběh divadla od jeho počátků až k oslavám 60. výročí založení. Připomíná důležité milníky historie Draku a představuje významné inscenace či osobnosti, které jsou s jednotlivými etapami vývoje divadla spojeny. Poslední tři části-zastavení představující kompletní výpravu legendární inscenace O Sněhurce, unikátní dokument Jana Špáty a bilanci bohaté zájezdové činnosti divadla pak společně tvoří jakýsi epilog výstavy. Stručný komentář ke každému zastavení naleznete spolu s orientační mapkou v tištěném průvodci výstavou.

Výstava byla realizována s finanční podporou Nadace ČEZ.


6

říjen


Veselá výpravná pohádková inscenace o tom, jak skřítkové Pidižvíci vyzráli nad zlou čarodějnicí Bahnolínou, která se usídlila v jejich Pomněnkovém království. Účinkuje činoherní soubor STUDIO PH POHÁDKA.

Určeno dětem od čtyř let.


* V sále je volný zasedací pořádek.
* Vstupenku do sálu musí mít dětský i dospělý divák. Pokud je divákem dítě mladší dvou let, má vstup zdarma, ovšem bez nároku na místo.
* Prosíme dospělé diváky, aby při výběru míst brali ohled na ty malé, kterým by případně mohli bránit ve výhledu.

Děkujeme za vstřícnost a těšíme se na Vaši návštěvu!

6

říjen


Každou první neděli v měsíci vás vezmeme do historie Malé vodní elektrárny Hučák, a to nejen pohledem na doborvé fotografie, ale také do stále plně funkční historické strojovny.
 
 
Těšíme se na vás tyto neděle: 7. ledna, 4. února, 3. března, 7. dubna, 5. května, 2. června, 7. července, 4. srpna, 1. září, 6. října, 3. listopadu, 1. prosince.
 
 
Prohlídky se uskuteční vždy v časech od 11:00, 13:00, 15:00 hodin. Na prohlídky není potřeba se registrovat.

Prohlídky MVE Hučák nejen pro seniory

6

říjen


Start a doběh okolo nové fotbalové arény

Závod v běhu na 21,097 km a 42,195 km se startem a cílem v centru města - CERTIFIKOVANÁ TRAŤ.
Oceněno Českýma tletickým svazem jako Běžecká akce roku - 2016-2022.
Jedna z nejrychlejších tratí v ČR - každý rok padne spousta osobních rekordů.
Dětské závody, závody dvojic na půlmaraton (10 a 11 km), běh na 5 km.

 
***
Akce je zařazena do cyklu Calendarium regina - souboru prestižních a ojedinělých akcí, často národního či mezinárodního významu. Občanům města i návštěvníkům se tak nabízí možnost navštívit kulturní, sportovní a společenské akce rozmanitého charakteru, které probíhají během celého roku ve městě a jeho blízkém okolí. Další akce z cyklu naleznete na https://www.hradeckralove.org/calendarium-regina/d-50466

6

říjen


Hlavní hrdina Malý Pán si užívá společenský život v lesní vesnici, se svou milovanou Majolenkou provozuje kiosek a s kamarády mají kapelu. Idylu však začnou narušovat zprávy o podivných Jeleňácích ohrožujících obyvatele lesa. Co jsou zač? A podezření budí i podivínský ochranitel doktor Zetek a jeho všudypřítomné televizory. Z robotů, kteří mají obyvatelům lesa pomoci, jdou také spíše obavy. Poklidná přátelská atmosféra lesa je pryč, obyvatele vesnice postupně ovládá strach a panika. Kiosek zeje prázdnotou a obavám začne propadat i sám Malý Pán. Naštěstí musí svůj strach překonat a vydat se na cestu, aby zachránil svou Majolenku, přátele a vlastně i svůj domov.

6

říjen


Mary a Tom jsou irští sirotci, kteří připlouvají do New Yorku, kde je má vyzvednout jejich strýček a postarat se o ně. V přístavu však po strýčkovi není ani stopy, a tak se rozhodnou vydat se za ním do Kalifornie sami. Když máš totiž trochu odvahy a fištróna, dokážeš si poradit všude a se vším na světě,  i když jsi třeba ještě pořád malý. Tom a Mary se jen tak nedají a nasedají na vlak jedoucí napříč divokou Amerikou. Protože nemají peníze, nenápadně se připojí ke skupince sirotků cestujících do nových domovů na opačné straně země. Ve vlaku poznají neobyčejného kamaráda, který navždy změní jejich životy. Nabiti zvědavostí a přátelstvím jedou vstříc nebezpečným padouchům, překvapivým spojencům   i nečekaným hrdinům, a hlavně nepřestavitelnému dobrodružství, aby nakonec našli svůj vysněný domov.

6

říjen


Architóny - Mezinárodní festival hudby a architektury

Sopranistka Varine Mkrtchyan se narodila v Moskvě. Od dětství se věnovala hudbě, především zpěvu. Vystudovala Gymnázium a hudební školu hlavního města Prahy ve třídě Věry Novákové, u níž studovala již od svých osmi let. Pod jejím vedením získala několik předních ocenění na soutěžích v České republice.
 
KONCERT JE ZDARMA

Architóny - Varine Mkrtchyan a Královéhradecký dětský sbor Jitro

6

říjen


Mimořádná projekce celovečerního dokumentárního filmu režiséra Petera Hirjaka „Křídla pro Coldplay", který popisuje dvouletou spolupráci skvělé umělkyně Míly Fürstové s legendární kapelou na vizuálním pojetí desky Ghost Stories.Podle režiséra snímku je Mílina cesta obrazem odvahy, pracovitosti a houževnatosti talentované ženy, která šla odhodlaně a cílevědomě za svým snem: „Holka z malé vesničky na Vysočině dala dnes již ikonická Křídla světoznámé kapele, a ta zase dala křídla Míle. Její tvorbu totiž objevili desítky milionů lidí nejrůznějších kultur po celém světě, nejen díky obalu desky. Coldplay k vizualizacím svých koncertů na největších stadionech od Tokia po Buenos Aires, doslova po celé planetě, používají Mílina jemná nádherná grafická díla. Po projekci bude v kině k zakoupení originální plakát k filmu z limitované série s podpisem autorky. Projekce filmu probíhá v rámci výstavy Taj jemnosti aneb Návraty domů ve Východočeském muzeu. Nákup vstupenky diváka na projekci opravňuje i k návštěvě této výstavy."

6

říjen


15:00 - 17:00     
Projekce dokumentu KŘÍDLA PRO COLDPLAY v BIO Central

za účasti Míly Fürstové a režiséra filmu Petera Hirjaka.
Vstupné 160 Kč, vstupenky ZDE.
 

17:30 - 19:15     
Komponovaný program v Muzeu východních Čech v Hradci Králové

* prohlídka výstavy
* autogramiáda autorky
* performance ZUŠ Střezina
* fotokoutek
* hravé aktivity (nejen) pro děti

Vstup je zdarma.

19:30 - 19:45     
Videomapping KRAJINOU SNĚNÍ

Originální projekci vytvořila Anežka Hlinková pro galerii Třeboň 105 k výstavě Míly Fürstové Lásky čas
V audiovizuální podívané promítané na muzejní budovu pod širým nebem tak ožijí díla napříč celou tvorbou Míly Fürstové – od drobných motivů, přes ilustrace až po grafiky vytvořené pro kapelu Coldplay.
(dernisáž výstavy) Míla Fürstová - taj jemnosti aneb Návraty domů

6

říjen


Co se stane robotovi, když se ocitne na opuštěném ostrově? Studio DreamWorks Animation, tvůrci série Jak vycvičit draka, v animovaném dobrodružství Rozzum v divočině tvrdí, že tu může najít srdce. Robotka z výrobní řady typu Rozzum (pro přátele Roz) byla zkonstruována, aby spolehlivě plnila úkoly od svých lidských zadavatelů. Když ovšem vinou nehody ztroskotá na ostrově, kde žádní lidé nejsou, netuší, co si s nabytou svobodou počít. A také se musí naučit, jak se adaptovat na nehostinné podmínky hroudy hlíny uprostřed oceánu obývané jen zvířaty. Roz má naštěstí natolik pokročilý software, že se naučí se zdejšími obyvateli komunikovat a spolupracovat, dokonce se stane adoptivní mámou osiřelého housete. Všechny její zdejší zážitky postupně vedou k tomu, že tam, kde dřív byl jen bezchybný počítačový program, jsou teď myšlenky, názory, nápady a hlavně city, které můžou být občas i nedokonalé. Robotí holka ve světě bez lidí zkrátka zlidštěla. Bohužel ji trochu dělají starosti její výrobci, kterým chybí jeden stroj a usilovně po něm pátrají, a pak taky její adoptivní ptačí synátor. Toho musí připravit na odlet do teplých krajin, než přijde zima. Film Rozzum v divočině je adaptací světového bestselleru spisovatele Petera Browna. Jméno hlavní hrdinky nese českou stopu, když odkazuje ke Karlovi Čapkovi a Rossumovým universálním robotům z jeho divadelní hry R. U. R. Režisér Chris Sanders (tvůrce filmů Jak vycvičit draka a Croodsovi) objevil knižní předlohu díky dceřině domácímu úkolu a okamžitě se do ní zamiloval. „I já mám rád velké dobrodružné příběhy, ale ještě víc mě těší, když v nich můžu pozorovat drobné, až intimní emocionální momenty, které si odnesete kina. Na tyhle scény se rád soustředím i jako tvůrce a tady jsem si to užil vrchovatě,“ říká režisér Sanders.

6

říjen


Hraje Filip Huml 
 
Starý král se roznemohl tak, že jej může uzdravit jen živá voda. Jak si asi povedou královi synové, kteří se ji vydají hledat? Musí čelit různým zkouškám a ne každý dokáže dojít až k cíli…
 
Příběh o tom, jak důležité je nebát se a jít za svým cílem. Když něco opravdu chceme, pojďme za tím! Každý z nás může být „hrdina“, cesta leží před námi. 
 
V této klasické loutkové pohádce uslyšíte i spoustu písniček, které na dudy hraje Filip Huml, bývalý člen Divadla Drak z Hradce Králové.
 
V útulném prostředí kavárny Artičok si navíc můžete dopřát výbornou kávu a něco dobrého na zub, otevřeno bude již od 15:00.
 
Vstupenky se prodávají od 15 hod na místě, nebo si je můžete zajistit již nyní v předprodeji (viz „zakoupit vstupenky“ níže). Držitelé Rodinných pasů mají slevu, děti do 2,99 let mají vstup zdarma ???? Vstupné platí jak děti, tak dospělý doprovod.
 
Celková délka představení je cca 40 minut.
 
Akci podpořilo město Hradec Králové.
 
Pro děti ve věku 3 — 99 let
 
VSTUPNÉ 90 Kč, pro držitele Rodinných pasů 70 Kč

O živé vodě

6

říjen


Vážení přátelé,
 
velice nás těší Váš zájem o kurzy tance, které pro Vás každoročně pořádáme. Tyto kurzy jsou určeny pro zdokonalení v klasickém tanečním repertoáru. Je pouze na Vás, abyste odhadli svoji zdatnost v tanečním umění a vybrali si příslušný kurz. Věříme, že Vás čeká osm příjemných nedělních podvečerů.
Pro Vaši lepší informovanost připojujeme důležité podrobnosti:
Zápis do kurzů probíhá  v Turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží od 2. května 2024. Lze se také přihlásit  prostřednictvím elektronického formuláře na: www.adalbertinum.cz (vzdělávací kurzy)
 
Zahájení kurzu: neděle 6. října 2024.
Kurzy probíhají v neděli, s výjimkou soboty 9. listopadu ve velkém sále Adalbertina se stolovou úpravou.
Termíny jsou:  6., 13., 20., 27. října a 3., 9., 17., 24. listopadu 2024.
Označení a zahájení kurzů: neděle - kurz pro začátečníky  6. října 2024 v 16,30 hodin.
         neděle - kurz  pro  pokročilé    6. října 2024 v 19,00 hodin.
 
Každý kurz má 8 lekcí. Vyučovací lekce trvá 2 hodiny.
Kurz končí: v neděli 24. listopadu 2024 společným „věnečkem“ pro oba kurzy 
od 17,00 do 21,00 hodin.
Vyučuje taneční mistr Patrik Drbohlav s partnerkou Míšou.
Cena kurzu je 2.600,- Kč / pro pár (2.500,-Kč je samotné kurzovné, 100,-Kč nevratná záloha)
 
Kurzovné se vrací pouze z vážných rodinných nebo zdravotních důvodů, a to do třetí lekce ve výši 50% kurzovného. Zápisné zůstává pořadateli.
Počínaje čtvrtou lekcí se kurzovné nevrací! 
 
Průkazky účastníkům budou vydávány před první lekcí na místě.
 
 
 
Další případné informace podá na programovém oddělení HKVS s.r.o. paní Zdena Lišková, 
tel: 495 514 726, mail: zdena.liskova@adalbertinum.cz
 

ZAHÁJENÍ KURZŮ TANCE PRO MANŽELSKÉ PÁRY A TANEČNÍ DVOJICE
kurz

6

říjen


Utkání hokejové Tipsport extraligy.

6

říjen


JOKER: FOLIE A DEUX je pokračováním velkolepého epického filmu Joker z roku 2019, který byl nominován na 11 Oscarů a stal se nejvýdělečnějším nepřístupným filmem s miliardovou tržbou. Joaquin Phoenix a Lady Gaga dorazí společně do kin již 3. října. Pokračování má v rukou opět režisér Todd Phillips, který je společně se Scottem Silverem autorem scénáře. Phoenix se vrací k roli Arthura Flecka a Lady Gaga se představí jako Harley Quinn.

6

říjen


Dobový film Vlny režiséra Jiřího Mádla ukáže napínavé a doposud utajené příběhy novinářů Československého rozhlasu. Na konci 60. let, kdy zněl z rádiových vln rokenrol a studentské revolty měnily svět, nastoupí starší z bratrů do prestižní redakce rozhlasu. Záhy se ocitne v nebezpečném souboji redaktorů a tajných služeb. Ve víru událostí půjde brzy všem o život a hlavní hrdina stojí před drsnou volbou: ochránit bratra, nebo pravdu a kolegy? Film je inspirován skutečným příběhem skupiny novinářů mezinárodní redakce Československého rozhlasu a jejich odhodláním přinášet nezávislé zprávy za každou cenu.

6

říjen


Projekt Piano Best Covers vystoupí na pódiu Filharmonie Hradec Králové s programem Romantic Music with Candlelight. V tento večer představíme posluchačům kouzelný koncert za svitu několika stovek svíček, v němž se zvuk klavíru propojí v harmonii s hudebními skladbami posledních desetiletí. V krásném sále Filharmonie Hradec Králové vás čeká nezapomenutelný koncert s nejslavnějšími romantickými melodiemi a baladami o lásce od hudebních velikánů, jako jsou Yann Tiersen, Adele, Coldplay, Queen, Metallica, Guns N'Roses, Aerosmith, Bon Jovi, Scorpions, Imagine Dragons, Lady Gaga a mnoho dalších hudebních legend.
Připravili jsme pro vás speciální program, který vás překvapí jedinečnými, originálními aranžemi. Zapalte své srdce a připravte se na úžasnou hudební odyseu, během níž objevíte nejslavnější hity světové hudby, které si získaly srdce milionů lidí po celém světě. Neuvěřitelná hra několika set svíček doprovázená zvuky klavíru nenechá nikoho lhostejným a vytvoří jedinečnou romantickou atmosféru.
Sólistou koncertu bude klavírista Łukasz Szubski, vítěz mezinárodních soutěží v Londýně, Itálii, Berlíně a Slovinsku. Mezi jeho koncerty patří např:
v zóně VIP Room během koncertu skupiny Coldplay na Národním stadionu ve Varšavě;
v zóně VIP Room během koncertu Guns N' Roses na stadionu Energa v Gdaňsku;
v zóně VIP Room během koncertu Depeche Mode na Národním stadionu ve Varšavě; v Hale Koszyki ve Varšavě; ve Sky Tower ve Vratislavi a na rockových koncertech Slezské filharmonie.
Koncerty projektu Piano Best Covers v roce 2023 se úspěšně uskutečnily na pódiích na Slovensku, v České republice, Německu a Spojených arabských emirátech.
Nenechte si ujít příležitost být součástí tohoto romantického hudebního večera.
Koncert trvá 80 minut bez přestávky.

Z technických důvodů došlo k posunutí začátku koncertu z původních 18.00 hodin na 18.30 hodin. Pořádající agentura děkuje za pochopení.

6

říjen


Připravili jsme pro vás překvapení v podobě společného koncertu JH Big Bandu Hradec Králové a skvělého Kolínského Big Bandu (https://www.kolinskybigband.cz/). Vstupenky budou v prodeji na místě, cena je 300 Kč.
Swingové setkání big bandů

6

říjen


Edward je živořící herec, kterému k příležitostným rolím pomáhá především jeho vážnou chorobou znetvořený obličej. Na to, že se na něj většina dívá jako na zrůdu, si už dávno zvykl, přesto je rád, že existují lidé, kteří se víc zajímají o jeho povahu než o jeho podobu. Taková je například trochu výstřední sousedka Ingrid, začínající divadelní režisérka, jejíž ambicí je napsat hru o Edwardovi a jeho životě. Ten se radikálně změní, když se Edward rozhodne podstoupit experimentální chirurgický zákrok, který slibuje, že se stane „jiným člověkem“. A to doslova. Operace se vydaří nad očekávání a Edward rázem vypadá jako úplně obyčejný Američan středního věku. Brzy však zjišťuje, že ztráta výjimečnosti, byť okolím vnímané spíš negativně, mu schází víc, než by čekal. Změna, která měla být lepšímu, ho vyšle na životní dráhu, jež končí ve stanici „Všechno je špatně“.

6

říjen


Libuše Jarcovjáková je legenda světové fotografie a nespoutaná žena, která se vzepřela všem konvencím. Její život je mozaikou fascinujících setkání a divokých příběhů – od drsného undergroundu komunistického Československa, přes exkluzivní focení pro módní špičky v Tokiu, až po dramatický útěk do západního Berlína, kde byla svědkem pádu Železné opony. Z tisíců analogových fotografií a stránek osobních deníků vznikl v režii Kláry Tasovské formálně jedinečný dokument, který nadchl publikum na festivalu Berlinale.

3
-
31

prosinec


Stálá expozice provede návštěvníky historií města od pravěku až po období první republiky a umožní jim nasát atmosféru života v jednotlivých obdobích. Celkový dojem expozice podtrhují multimediální interaktivní prvky. Připraven je i doprovodný program pro školní skupiny a širokou veřejnost.
 
K městu českých královen
První část expozice ve druhém nadzemním podlaží muzea návštěvníkům ozřejmí význam Hradce Králové jako jednoho z nejstarších právních měst a představí také urbanistickou výstavbu města v období 13. – 16. století. Sál bude představovat Velké náměstí s dobovými řemesly a každodenností.
 
K pevnosti
Druhá část expozice ve druhém nadzemním podlaží muzea přiblíží život královéhradeckých obyvatel v období bastionové vojenské pevnosti až do války z roku 1866, která představuje pomyslnou tečku za pevnostním obdobím.
 
K Salonu republiky
Třetí část expozice ve třetím nadzemním podlaží muzea přiblíží ve dvou sálech moderní epochu v dějinách města, a to od obnovy dynamického rozvoje Hradce v posledních desetiletích 19. století až do poloviny 40. let 20. století, kdy město dosáhlo dnešních kontur. 

výstava

5
-
27

duben
-
říjen


Po delší době bude Muzeum východních Čech v Hradci Králové hostit výstavu žijícího umělce - světoznámé a uznávané výtvarné umělkyně Míly Fürstové.

Nápad uspořádat tuto výstavu byl velmi prozaický. Po dvaceti pěti letech od své první výstavy v Hradci Králové chtěla umělkyně představit svá díla ve městě, kde vyrůstala a snila svůj sen o kariéře výtvarnice. Muzeum východních Čech nabídlo své prostory a Míla tuto nabídku přijala.
 
Výstava s názvem Taj jemnosti aneb návraty domů si klade za cíl seznámit návštěvníka s osobností Míly Fürstové, s její životní cestou, která je neodmyslitelně spjatá s její prací, a tím představit její tvorbu v co nejucelenějším formě. Zastoupena budou díla ze středoškolských let, z dob, kdy studovala v Londýně nebo učila na prestižní škole v Cheltenhamu.
 
Výstava poskytne jedinečnou možnost pozorovat vývoj autorčiny tvorby, experimentování s novými technikami, jako je tisk na sklo či plexisklo, který dílům propůjčuje až éterický nádech zobrazované skutečnosti, nebo prořezávání grafik, vytváření hloubky, a tím i třetího rozměru obrazu. Míla si ráda hraje s barevnými variacemi obrazů, jimiž stupňuje nebo zvýrazňuje daný motiv.
 
Každý umělec reflektuje ve své tvorbě niterné prožitky, dění ve společnosti nebo ve světě. Nejinak je tomu i u Míly, která velmi často používá jednotlivé skutečné prvky, jež různě skládá do větších celků. Drobnými motivy tak vytváří monumentální díla pro grafiku spíše netypická. Míla čerpá inspiraci pro svou tvorbu ze svého života, dětství, mateřství a přírody, proto jsou její práce velmi poetické a osobní.

výstava

28
-
12

duben
-
říjen


28/04/24–12/10/25
kurátorka: Petra Příkazská
 
Sběratelství výtvarného umění je jednou z činností, jíž moderní člověk může realizovat sám sebe. Svoje zájmy, záliby a názory na to, co je dobré, kvalitní, smysluplné či krásné propisuje do universa rozrůstající se sbírky. Vytváření sbírky je otevřený a dynamický proces, jehož výsledek není předem znám, neboť spolu s kolekcí se také prohlubují znalosti a zkušenosti sběratele o daném tématu, a tím se postupně proměňuje i její budoucnost.
 
Výstava Jak sbírat umění představí divákovi celoživotní dílo Karla Tutsche (1941–2008), znalce, sběratele a neortodoxního neúnavného podporovatele mladých výtvarníků, jenž po více jak čtvrt století na vlastní náklady provozoval galerii Na bidýlku a svou činností přispíval k propagaci českého umění v zahraničí a naopak.
 
Výstava bude rekonstrukcí Tutschovy cesty od amatérského sběratele drobné grafiky a ex libris po uznávaného znalce a majitele jedné z nevýznamnějších sbírek své doby. Kromě toho jednotlivá umělecká díla, jež se rozhodnutím sběratele ocitla v malém brněnském bytě, dohromady vytváří subjektivní, a tím i neopakovatelnou encyklopedii českého umění od poloviny 60. let 20. století do roku 2008, završenou kapitolou věnovanou berlínské výtvarné scéně raných nultých let, která v té době zažívala svůj největší rozmach a kam se sjížděli začínající umělci z celé Evropy.
 
Sbírka byla zakoupena GMU roku 2021 s podporou KHK a následujícího roku doplněna o soubor originálních kreseb ke katalogům galerie Na bidýlku.

výstava

8
-
24

červen
-
říjen

21
-
19

červen
-
leden


21/06/24–19/01/25
kurátorky: Lujza Kotočová, Pavlína Morganová | Prostor

komentované prohlídky:
čtvrtek 25/07/2024 v 17:30
sobota 05/10/2024 v 15:00
čtvrtek 16/01/2025 v 17:30

Britský umělec Henry Moore (1898–1986) je považován za autoritu modernistického sochařství. Svým dílem ovlivnil tvorbu řady jednotlivců i celé umělecké tendence. Výstava v podrobné chronologii zkoumá diplomatický rámec i další mechanismy provázející prezentaci a recepci Moorovy tvorby v kontextu kulturní studené války. Především však sleduje vliv jeho díla na československé sochařství ve druhé polovině 20. století. Prezentuje známé i méně známé osobnosti z centra i regionů, které se Moorovou tvorbou nechaly inspirovat a rozpracovávaly jeho postupy zaměřené na práci s biomorfními tvary, s vnitřním a vnějším prostorem sochy či rozvíjely plasticitu na hraně mezi abstrakcí a figurací.
 
Do výstavy se podařilo zapůjčit několik originálů děl Henryho Moora. Vedle nich jsou instalována díla československých sochařů a sochařek představující sondy do rozličných tvůrčích poloh. Téměř stovka plastik a prací na papíře je uspořádána do vzájemně se prolínajících skupin tematizujících dominantní impulzy Moorovy tvorby a představujících československé sochařství z nové perspektivy.
 
Výstavu doplňuje a rozvíjí stejnojmenná odborná publikace, která v širokém politicko-společenském a uměleckohistorickém záběru reflektuje autorův vliv na československé sochařství ve specifických podmínkách státního socialismu.
 
Výstava byla podpořena Ministerstvem kultury České republiky a Statutárním městem Hradec Králové.

výstava

21
-
6

červen
-
říjen


kurátor: Miloš Vojtěchovský | Bílá kostka

spolupráce: David Lipovský
fotografie: Zdeněk Merta

Výstava Loutky & židle v prostoru Bílé kostky je imaginativní procházkou loutkářským ateliérem. Diváci se mohou seznámit s různými kapitolami tvorby umělecké a životní dvojice Věry a Františka Vítkových, prohlédnout si autorské i společné práce a zaposlouchat se do tikání, šramocení a cinkání hracích i nehracích mechanismů. Instalace zahrnuje ukázky divadelních artefaktů a propriet a vytváří působivý prostor s kresbami, obrazy, mechanickými konstrukcemi, panoptikem loutek a sbírky starých židlí.
 
V roce 2017 získali Vítkovi za svou uměleckou práci evropského významu cenu Thálie za celoživotní loutkářské mistrovství. Není náhoda, že toto dílo vznikalo v regionu, kde dnes působí největší amatérská loutkářská komunita v Čechách a kde se prastaré umění vedení loutky, řezbářství a tajemství mechanického divadla a betlémů těší dlouhé a bohatě rozvětvené tradici, předávané od baroka až do 50. let minulého století z generace na generaci.
 
Věra Říčařová Vítková (*1936) mezi lety 1951 a 1955 vystudovala Střední průmyslovou keramickou školu v Bechyni a v roce 1959 loutkářskou katedru DAMU v Praze. Ve stejném roce dostala nabídku angažmá v týmu nově založeného Východočeského loutkového divadla v Hradci Králové (později DRAK), kde se potkali s Františkem Vítkem.
 
František Vítek (*1929) v roce 1948 získal v Brně výuční list řezbářský od mistra Jaroslava Vaňka, roku 1951 byl přijat na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, odkud ale po jednom semestru odešel. V roce 1958 nastoupil do Východočeského loutkového divadla v Hradci Králové, kde se společně s Věrou podílel na řadě místně i mezinárodně úspěšných inscenací.
 
V roce 1981 bylo vedení divadla DRAK donuceno oba propustit a Vítkovi se od té doby protloukali jako umělci na volné noze. V době normalizace spolupracovali s divadlem Theater am Faden ve Stuttgartu. Po roce 1990 podnikli několik úspěšných zahraničních turné, například do Stockholmu, Antverp, Utrechtu, New Yorku, Tokia a Jokohamy. Slavným a posledním výstupem jejich práce se v posledních 40 letech stalo neustále se proměňující představení Piškanderdulá, podtitul Josefe!
 
 
 
Výstava byla podpořena Ministerstvem kultury České republiky a Statutárním městem Hradec Králové.

výstava

21
-
6

červen
-
říjen


kurátorka: Tereza Špinková | Černá kostka
 
Tears for Fears je britská synthpopová hudební skupina založená v 80. letech minulého století. Její jméno je inspirováno tzv. primární terapií, rozvíjenou americkým psychologem Arthurem Janovem. Ta je založena na zkoumání potlačených bolestí z dětství, které můžou být příčinou problémů přetrvávajících do dospělosti. „Slzy místo strachu“ pak odkazují k představě pláče jako ozdravného způsobu, jak se zbavit strachu či úzkostí. Aspekt vyrovnávání se s (environmentálním) žalem i skrze apropriaci popových písní je úzce spjat se životem multimediální umělkyně Juliany Höschlové a do její tvorby se propisuje už několik let. Klíčovou inspirací pro výstavu je motiv vody ve formě potoka v místě autorčina bydliště. Jeho podoba a zvuk se však s postupující klimatickou změnou proměňují a hmatatelně tak otvírají otázky: jak se vyrovnávat s mizením něčeho, nad čím nemáme kontrolu? Jak oplakávat tak, abychom nezůstali v pasivní rezignaci a naopak získali sílu nacházet nové cesty? Dokážeme se smířit s tím, že podoba světa, na kterou jsme zvyklí, už neplatí a život se v některých oblastech stává nemožným?
 
Juliana Höschlová do prostoru Černé kostky přenáší svou zkušenost upřímného a ryzího žití v souladu s konkrétním místem v Krkonoších, jehož se stala součástí. Uprostřed místnosti tak nechává zářit skleněný klenot ve tvaru řečiště potoka z údolí, v němž žije, naplněný jeho vodou. Instalace zahrnuje také zářivě barevné malby silně ohrožených druhů krkonošských květin. Ve vystaveném videu Everybody Wants to Rule the World autorka přetváří stejnojmennou píseň od zmíněné kapely v mírně hororovou esej s nadějnými záblesky, zároveň zdůrazňující stesk po něčem, co mizí. Skrze umělecký jazyk nachází umělkyně možnosti, jak se zbavit strachu z budoucnosti a zkusit se nebát konat, a to dohromady v propojení s dalšími, i mimolidskými bytostmi. Jelikož pozdě je, ale stále jsme tu spolu a stále je co dělat pro to, aby nebylo ještě hůř.
 
JULIANA HÖSCHLOVÁ (*1987) vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, během studií absolvovala roční stáž na Tchaj-wanu a nyní žije a pracuje v Krkonoších. Dlouhodobě se zajímá o vztah mezi člověkem a prostředím, ve kterém žije. V roce 2010 získala cenu NG 333. Na domácí scéně vystavovala v Národní galerii Praha, v Domě umění města Brna, v galerii GAMPA, v experimentálním prostoru NoD, MeetFactory, Karlin Studios nebo v Galerii 35m2. V zahraničí např. v Akademie Graz v Rakousku, na bienále v Oděse, v Pince project v Budapešti, v galerii VT Artsalon v Tchaj-peji, v islandském Reykjavíku a letos také na mezinárodní přehlídce umění TIVA v Tchaj-peji. Zúčastnila se řady rezidenčních pobytů v zahraničí: v Rakousku, Maďarsku, na Tchaj-wanu nebo na Ukrajině. Je spoluzakladatelkou projektu Návštěva, který se zaměřoval na prezentaci video-artu s potenciálem kritického myšlení, a v roce 2010 realizovala projekt mapující tchaj-pejskou současnou uměleckou scénu Field / Políčko. Krátce před pandemií se také podílela na organizaci platformy Umění pro klima.
 
 
 
Výstava byla podpořena Ministerstvem kultury České republiky a Statutárním městem Hradec Králové.

28
-
27

červen
-
duben


Kdo by neznal Kelty, jejich oppida a společnost?
 
Doklady jejich přítomnosti pochází z celé republiky, avšak velká část východních Čech se nachází mimo centrum našeho keltského světa. Výstava představí právě tyto okrajové oblasti a zodpoví otázku, jestli zdejší krajinou chodili druidové nebo zde keltské lišky dávaly dobrou noc.

výstava

13
-
10

srpen
-
listopad


V roce 2024 si připomínáme 100 let od povýšení hradeckého Pražského Předměstí na město. 

Roku 1890 se oddělením od Kuklen stalo Pražské Předměstí samostatnou politickou a katastrální obcí a začal jeho postupný stavební a hospodářský rozvoj.
 
Již před I. světovou válkou Pražské Předměstí počtem domů i obyvatel výrazně nezaostávalo za vlastním Hradcem Králové a z dřívější malé spíše zemědělské obce se i vnějším vzhledem stávalo město. Rozhodnutí vlády ČSR z 16. října 1924 o povýšení Pražského Předměstí na město tyto skutečnosti jen potvrdilo.
 
Nové město mělo zemědělsko-průmyslový charakter. V severní a střední části se nacházely průmyslové podniky, jižní oblasti, zejména Farářství, měly venkovský ráz. Oblast kolem Nerudovy ulice s vilovou zástavbou nabývala rezidenčního charakteru „lepší čtvrti“. Protože území Pražského Předměstí zahrnovalo i vlakové nádraží, plnilo rovněž úlohu vstupní brány do Salonu republiky, tedy do vlastního Hradce Králové. 
 
Cílem výstavy je připomenout méně známé skutečnosti, sídelní vývoj této části Hradce Králové, ale také významné stavby a průmyslové podniky spjaté s Pražským Předměstím.

Pražské Předměstí 1924-2024 - město na předměstí
výstava

1
-
30

září
-
říjen


¨* změna programu vyhrazena
Mood - program na září/říjen

2
-
29

září
-
říjen


Obrazy Jana Dingy člověk vnímá pozvolna a nenápadně. Skrze hru barev a tvarů se stávají pocitem. Nenechte si ujít tuto výstavu a přijďte nasát výtvarnou atmosféru. Pokud se vám některý obraz velmi zalíbí, tak je možnost koupě. Vernisáž výstavy se uskuteční 2. 9. od 17:00 a v rámci vernisáže vystoupí harfistka Antónia Petráková. Vstup volný.

2
-
30

září
-
říjen


Markéta Abrahamová se věnuje umělecké fotografii 3 roky. Z jejich snímků na vás dýchne spoustu emocí, které většinou neradi sdílíme s ostatními, či se za ně stydíme. Fotografie vyprávějí její životní příběh, ve kterém se jistě mnoho z vás zhlédne. Vstup volný.
výstava

3
-
30

září
-
říjen


Přijďte na výstavu obrazů a výtvarných artefaktů vypovídajících o vnitřním světě lidí s duševními obtížemi, které vytvořili pacienti Psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové v rámci arteterapie. Můžete se těšit na vernisáž, která se uskuteční 24. 9. 2024 v 17:00. V rámci vernisáže bude také od 17:45 beseda s peer lektorem z Péče o duševní zdraví.
výstava

5
-
31

září
-
říjen


Výstava Jak semena putují krajinou na příkladu chráněných a ohrožených rostlin Krkonoš

  • Přijďte se podívat na výstavu Jak semena putují krajinou na příkladu chráněných a ohrožených rostlin Krkonoš
  • Panelovou výstavu zapůjčila Správa KRNAP.
  • Určeno pro zaměstnance, studenty a širokou veřejnost z Hradce Králové a okolí.

Kdy a kde:

  • od 5. 9.  do 31. 10. 2024
  • po−pá 7−16 hod., so−ne, svátky 10−18 hod.
  • Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové, Botanická ulice
    (Zahrada sousedí s budovami Farmaceutické fakulty UK) - mapa.
  • Vstupné dobrovolné.

Pořadatelé:

  • Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK
  • Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Jak semena putují krajinou
výstava

6
-
14

září
-
říjen


Výstava je k vidění do 14. října 2024.

Otevřeno pondělí až pátek 8 až 18.
Jan Kavan - Z hloubky (grafiky a kresby)
výstava

7
-
30

září
-
listopad


Zbyněk Janáček (1957) pochází z Jeseníku, žije a pracuje v Ostravě. V letech 1976–1981 absolvoval Filozofickou fakultu v Olomouci. Působil jako výtvarný redaktor v ostravských nakladatelstvích, v současnosti je dlouholetým pedagogem, děkanem a profesorem Fakulty umění Ostravské univerzity. Za své grafické práce získal řadu cen, včetně ocenění Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka. Věnuje se počítačové grafice, serigrafii a přesahům grafiky směrem k objektu a do prostoru.
 
Daniel Vlček (1978) se narodil ve Strakonicích, žije a pracuje v Praze. Studoval na pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, v malířském ateliéru Martina Mainera na FaVU VUT v Brně. Absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde prošel ateliérem malby Vladimíra Skrepla a intermediální školou Veroniky Bromové. Získal stáž na milánské Accademia di Brera. Je spoluzakladatelem pražské Galerie Ferdinanda Baumanna a klubu Berlínskej model. Malíř, hudebník a organizátor kulturního života je členem umělecké skupiny Guma Guar a hudebních skupin Střešovická kramle a ba:zel. V roce 2018/2019 zvukově interpretoval díla Františka Kupky u příležitosti výstav v pařížském Grand Palais a v Národní galerii Praha.

Nová perspektiva
Zbyněk Janáček překračuje limity grafického média směrem k objektu a novým technologiím. Před dvěma lety jsme na výstavě Konsonance mohli ocenit permanentní pohyb světla na metalických foliích nainstalovaných jako environment – prostředí. Aktuálně autor vystavuje dvě série, opticky úchvatné čtvercové digitální tisky „nových perspektiv“ z nedávné doby a spirálovitě roztáčené kruhy z mileniálního období. Do nových perspektiv již nevstupuje pozorující divák svým odrazem, ale má možnost se empaticky rozvlnit skrze antigravitační víry. Jednotlivé UV tisky na plexiskle vrství barevné pixely vystřelující od středu. Centrální část funguje jako kosmická černá díra, hmotné těžiště, úběžník. Rozvolněné transparentní okraje vznikly následkem rotací. Různě průhledné a různě deformované čtverce, z nichž je perspektiva vybudována, připomínají svou povahou akvarelová pole Paula Klea. Na to jsou ovšem příliš exaktní. Člověk se neubrání pocitu, že opustit původní grafický otisk ve prospěch precizní počítačové dokonalosti vyžaduje odvahu. Tisky nevznikly jako elektronicky generovaný obraz, byly cíleně vybudovány autorem v kompjuterovém prostředí grafických aplikací, jež jsou dílem člověka stejně jako tužka, papír nebo rydla. Janáček užívá valéry jedné barvy, rozpětí teplých tónů od žlutých přes oranžové až po červenou, kombinace spektrálních barev, i oba známé barevné modely, CMYK a RGB v malých, geometricky definovatelných překrývajících se ploškách. Protože v eukleidovské geometrii všechno do sebe zapadá, harmonie vyvolávají představu a zážitek krásy. Spodní emocionální bází ale interpretujeme i možnost exploze, imploze, kosmického kolapsu.

Zvuková teritoria
Přístup Daniela Vlčka charakterizuje široké rozpětí od provokativního umění, přes hudbu, zvuk, DJ mixy koláží a citací, až ke geometrii a k zájmu o krajinu ovlivněnou člověkem. Zabývá se archeologií médií, historie a interpretace audio a videozáznamu se otiskují do vlastní technologie malířské techniky. Zkratkou se dostává k propojení práce a technologie, k rozbředlým hranicím mezi lidským a strojovým. Vystavené obrazy pocházejí ze série „Drift Shift“, což bychom volně mohli přeložit jako „unášen změnou“. Vznikly vrstvením ploch a linií. Modulové křivky jsou dané rozměrem pneumatiky automobilu nebo vinylových desek (LP, SP, EP). Pokud objevíme podobnost s dílem klasika Klubu konkretistů Vladislava Mirvalda, je jisté, že jde o poctu, zároveň ale o obrácený postup. Lounský mistr pracoval pomocí dokonale zvládnuté geometrie a deskriptivy, ručně štětcem přidával jednu dokonalou linku za druhou. Daniel Vlček hnán touhou nebýt otrokem perfekce vychází z barevných ploch, v nichž začerstva paralelní linie odebírá speciálním gumovým štětcem. Výsledek připomíná diagramy, schémata, mechanické vlnění prostupující prostor, prismatický rozklad světla, které je vlnou i částicí. Zdrojem metody jsou možná trochu překvapivě přirozené přírodní procesy, cyklické vlny zvukových vibrací. Komorní formáty jsou experimentální, nesou proměnlivou emoci. Monumentální plátna znějí složitými harmoniemi s fluidními disharmonickými akcenty. 

Daniel vlček - Zvuková teritoria | Zbyněk Janáček - Nová perspektiva
výstava

16
-
18

září
-
říjen


Proč žijeme ve skleníku? Jaký je vliv člověka na klimatický systém Země? Co říkají scénáře vývoje klimatu? Jaké má a bude mít změna klimatu dopady ve světě a v ČR? Jaké aktivity pro ochranu klimatu probíhají ve světě? Co můžeme udělat my sami pro omezení dopadů změn klimatu? Unikátní putovní výstava o probíhající klimatické změně. Spolufinancováno EU. Vstup volný.
výstava

18
-
29

září
-
prosinec


V roce 2024 si připomínáme 120 let atletiky v Hradci Králové.

Výstava připravená ve vzájemné spolupráci TJ SOKOL Hradec Králové a Muzea východních Čech v Hradci Králové představí bohatou historii královéhradecké atletiky, spojenou v posledních letech s atletickým oddílem Sokol Hradec Králové.
Atletika dříve nazývaná lehká atletika začíná jako svébytný sport v roce 1904. 

Atletickým oddílem prošly tisíce Hradečanů mnoha generací a z Hradce Králové vzešla řada olympioniků i dalších úspěšných reprezentantů.

27
-
2

září
-
březen


Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravuje výstavu „111 let historické budovy muzea“, která bude veřejnosti prezentovat výstavní činnost muzea od jeho založení až do současnosti.
 
Akcentovat všek bude období od roku 1913, kdy byla veřejnosti zpřístupněna výstavní budova na Eliščině nábřeží. Cílem je ukázat pestrost muzejních sbírek a témat, která ve výstavní činnosti rezonovala během překotného 20. století.
 
Výstava potrvá do 2. března 2025.

výstava

30
-
22

září
-
říjen


* změna programu vyhrazena
AC klub - program na říjen

1
-
26

říjen


* změna programu vyhrazena
Club La Fabrique - program na říjen

1
-
30

říjen


Výstava je výběrem fotografií, které autorka Hana Posltová pořizovala několik let na různých místech. Zachytila na nich především radost, zaujetí dětí a samotné kouzlo bublin. Vstup volný.
výstava

2
-
16

říjen


Přijměte pozvání na výstavu obrazů hradecké malířky Yvony Jelínkové a pražské fotografky Aleny Vykulilové. Výstava s názvem Má vlast propojuje jejich lásku nejenom k výtvarné, ale i hudební tvorbě.
 
Vernisáž se koná u příležitosti životního jubilea Yvony Jelínkové 2. 10. 2024 v 17.00 hod. v galerii Automat.

Yvone Jelínková & Alena Vykulíková - Má vlast
výstava

3
-
31

říjen


změna programu vyhrazena
Muzikantův diář - program hudebního oddělení ZUŠ Střezina na říjen

3
-
31

říjen


Zveme Vás na výstavu prací studentů Branding designu k výročí 800 let od první písemné zmínky o Hradci Králové.
 
Školu a její studenty požádali představitelé města o spolupráci s chystanými oslavami. Studenti měli vytvořit návrhy a předvést svoje nápady, jak různými akcemi/eventy připomenout a prezentovat občanům města, jak starobylé a zároveň moderní je. Zadání nebylo jednoduché, přesto vzniklo mnoho prací a návrhů nejen akcí pro všechny věkové kategorie, ale také návrhů reklamních předmětů pro město k této velké události.
 
Učitelé a studenti se statečně poprali s výzvou, jak prezentovat událost a od 3. 10. 2024 si expozici můžete prohlédnout v Infocentru na Eliščině nábřeží v Hradci Králové.

800 let Hradce Králové - výstava prací studentů Branding designu

3
-
28

říjen
-
listopad


Santini Reloaded - Vladimír Kiseljov

Vernisáž 3.10. 2024 od 17h
Výstava od 3.10. do 28.11. 2024

Mezinárodně známý autor (výstavy v Alšově Jihočeské galerii, performance v Národní Galerii v Praze, Egon Schiele Art centru, Berlině, Florencii, Vídni, Edinburghu aj.) zde vystavuje své obrazy z cyklu grafik a maleb, inspirovaných stavbami J.B. Santiniho - Aichela. Osobní zkušenost a studium jeho architektury jsou transformovány v abstraktní malby a linie. Zároveň představuje vesmír, jednotu všeho živého, vhled do své duše a různorodost toho, co člověk ve svém nitru najde.
 
Nacházíme propojující témata světla poznání, životní energie, která většinou zlatou barvou září, proměňuje a zušlechťuje hmotu a ducha. V obrazech můžeme najít i alchymickou a hermetickou symboliku, které se společně s Tarotem autor dlouhodobě věnuje, také ve svých dvou publikovaných knihách. Můžeme zde najít i jeho synestetické vidění hudby, která také často zachycuje extáze a vytržení lidského ducha a spojuje se s duchem Santiniho architektury. Totéž platí i o jeho černobílých grafikách, které jsou tuší osvobozeny od barvy.

výstava

5
-
24

říjen


Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové pod jednou střechou sdružuje obory s klasickým řemeslným zaměřením, ale i obory orientované na design a využití nejnovějších technologií. Cílem je vést studenty k odbornosti, tvořivosti a řemeslné zdatnosti.
 
Vernisáž se koná 7. 10. v 17.00 hod. v galerii U Přívozu.
 
Otevírací doba galerie: po–pá od 9 do 17 hod., so: od 9 do 12 hod. V sobotu 12. 10. bude v rámci Dne otevřených dveří galerie otevřena do 14 hodin.

PARTNEŘI INFOCENTRA HRADEC KRÁLOVÉ